Kruh brez ogljikovih hidratov

pikapepa  

član od: 2.4.2010

sporočila: 2

15. apr 2010 8:32

No mal pa pretiravate...aminokisline so osnovni gradbeni element vsake žive celice, brez njih nas ni in tudi živet se ne da. Določene dobimo že z hrano esencialne aminokisline pa sami proizvedemo v telesu iz drugih elementov, saj telo je kot stroj, ki ga še niso iznašli. Glede energije pa je važno ne glede na B, OH ali maščobe naslednje: kolikor not toliko ven, drugače pa skačeš z težo gor in dol, kar je najslabše jetram se pa itak zmeša!!! Če se vrnem na naslov ADAMOV KRUH je zakon, kdor se izogiba ogljikovim hidratom, ker vsebuje le beljakovine! Najdete ga na spletni stani, dobi se v SLO! Kot sem že napisala je okusen, poskusite! LP pikapepa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

15. apr 2010 17:43

pikapepa je napisal/a:
...aminokisline so osnovni gradbeni element vsake žive celice, brez njih nas ni in tudi živet se ne da. Določene dobimo že z hrano esencialne aminokisline pa sami proizvedemo v telesu iz drugih elementov, saj telo je kot stroj, ki ga še niso iznašli. pikapepa

Da ne bo strokovnih napak: VSE amino kisline dobimo s hrano, esencialne pa MORAMO dobiti, ker jih telo ne sintetizira samo. Neesencialne pa lahko izgradi, če ima ustrezen gradbeni material. Telo pač ni stroj, no.

 

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

16. apr 2010 8:54

pri esencialnih amino kislinah si lahko pomagamo z uživanjem kvinuje - vsebuje namreč vse esenc. amino k.

 

lp

robida

živilka  

član od: 30.3.2010

sporočila: 22

20. apr 2010 11:40

Adamov kruh mi je uspel. Lepo se speče. Čisto enostavno ga je narest. Dodaš predpisano količino vode, kvas v paketku, ki je zraven dodan, daš vzhajat za 45 minut in v pečico. Tudi okus je dober. Namazala sem ga s pusto skuto in je ful pasalo skupaj. Sem ga tudi slikala, ampak ne znam dodat slikce v forum. Bom probala drugič. Moj mož je zelo izbirčen pa ga je vseeno jedel. Zdaj malo gledava, da imava zjutraj OH, zvečer pa beljakovine. LP, živilka živilka

karlinka  

član od: 1.2.2008

sporočila: 181

21. apr 2010 13:34

Glede na ceno mešanice (moke) iz katere se peče ta kruh, bo nekdo najbrž dobro zaslužil. karlinka

živilka  

član od: 30.3.2010

sporočila: 22

21. apr 2010 14:09

Cena se mi ne zdi previsoka. Ne vem kakšna je cena za mandeljne? V eni trgovini sem zasledila mandljevo moko (400g) po 8eur kg. Potem je to poceni. Tu je približno 200 g mandljeve moke, ostalo so pa semena. Vse imaš že zmešano in pripravljeno za peko. Tudi nek kvaliteten kruh stane okrog 4€- že pečen seveda. OK, res pa vsak zase najbolje ve, za kaj bo trošil. Živilka živilka

živilka  

član od: 30.3.2010

sporočila: 22

10. maj 2010 10:32

Se mi že pozna na tehtnici. Adamov kruh jem lahko tudi zvečer. Namažem si malo puste skute ali pa sirni namaz. Zraven skleda solate. Sem sita, ponoči pa me ne boli želodec. Zjutraj sem res bolj na sadju in kosmičih. Kosim pa normalno, saj si v službi ne morem privoščiti, da si nosim od doma svoje kosilo v pisarno. Slišala sem tudi, da imajo tudi testo za pico brez OH. Tako mi je rekla tista ženska po telefonu, ki se je oglasila za ADAMOV KRUH. Pica je moja strast. Obložim si jo s pariko in čebulo. Sir mora bit pa kvaliteten. Najraje sama naribam različne kose sira. Če kupiš že naribanega, moraš biti res pazljiv. Od Ljubljanskih mlekarn je dober, nimam pripomb. živilka

kohica  

član od: 30.1.2007

sporočila: 528

10. maj 2010 14:03

Iz ene vrečke se speče koliko kruha?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti