Rdeči pirhi

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

24. mar 2010 20:25

Jaz sem jih lani kuhala v refošku čisto normalno, precej manj kot pol ure. Sem jih pa res pustila, da so se ohladili kar v vinu. Rumenjaki so bili taki kot je treba, nič zeleni, lupina pa krasna, posuta s kristalčki. Ker sem škrtica več vina hotela prihranit za pit, sem v istem, že prekuhanem vinu skuhala še naslednjo rundo pirhov, pa je bilo precej manj kristalčkov kot prvo rundo. Tako da za letos vem, nič šparat, raje kakšen liter več kupit, hik.

girica  

član od: 25.5.2009

sporočila: 614

25. mar 2010 7:42

Tako kot petkica, sem jih tudi sama kuhala v refošku le 10-12 minut. Pustila pa sem jih, da so se v refošku ohladila. Bila so perfektna, rumenjak normalen in lupina z lepimi kristalčki V istem vinu pa ni fajn še 1x kuhat drugo rundo jajčk, ker res ni več isti efekt s kristalčki. girica http://sladki-koraki.blogspot.com/

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

25. mar 2010 9:24

Ali se dajo čebulni olupki kje kupit, sem jih letos malo prepozno začele shranjevat, tako, da jih imam premalo. Brihta

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

25. mar 2010 9:28

teta torta je napisal/a:
Saj vinska jajca so res lepa - imam samo pomisleke glede dolžine časa kuhanja (pol ure). Ali niso potem rumenjaki čisto zeleni? teta torta
teta torta, po mojem lahko kuhaš tudi pol manj, jaz pač jajca naložim v lonec, pustim kuhat in potem zabluzim s kakšnimi drugimi opravili, zato pa rata pol ure Imam domača jajca in ti po pravici povem, da niti ne gledam toliko na barvo rumenjakov - mogoče res postanejo bolj zelenkasti - ampak ta jajca v glavnem itak porabim za v solato ali namaz s hrenom, pa mi niti ni toliko pomembni, kako izgledajo od znotraj Ti naredi kar po svoje - če pravijo predhodnice, da prime barva že po 10 - 15 minutah, naredi tako in se ne obremenjuj z mojim "receptom" (ki je, kot sem rekla - res na približno ) [pribor] Mojca

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

25. mar 2010 13:58

Brihta, poglej pri branjevkah na tržnici, vsaj v Ljubljani so jih že začele prodajati. Za ceno pa žal ne vem!

LP

kača

neznan uporabnik

25. mar 2010 15:24

Če imaš premalo olupkov, skuhaj postopoma, najprej nekaj, potem še nekaj. Letos še nisem speljala na trg v LJ, spomnim pa se, da so se mi ti čebulni olupki vedno zdeli zelo dragi. Jih pa branjevke prodajajo, ja. japaja

Brihta  

član od: 8.10.2008

sporočila: 129

26. mar 2010 8:08

Hvala Kača in Japaja bom pogledala na tržnici, potem bom pa videla ali se mi bolj splača kupit eno steklenico terana ali olupke. Da se razumemo, terana za barvanje pirhov Brihta

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

26. mar 2010 8:39

Moje jajčke v refošku so uspele super Imajo lepo vijolično barvo (kot na sliki od mameF) in kristalčke, tako da se zvečer, ko je prižgana luč prav lepo svetlikajo Če poskusim še v teranu, barva najbrz ne bo nič drugačna, ali pač? Lizzie

funuk11  

član od: 30.10.2006

sporočila: 197

26. mar 2010 8:53

Rožnati/lila/roza pirhi: - z vložene rdeče pese odlijemo tekočino,jo nekoliko razredčimo in v njej kuhamo ter ohladimo jajca. Lahko pa vzamemo pol kilogramski paket zamrznjenih malin,jih odmrznemo, prilijemo malo vode, zmiksamo, precedimo,dodamo malo kisa in v tej tekočini kuhamo jajca. - trdo kuhano jajce namočimo v grozdni sok z dodatkom limoninega soka - jajce skuhamo v šipkovem čaju ali pa trdo kuhano jajce namočimo v sok vložene rdeče pese ali v borovničev, brusnični ali ribezov sok; jajce lahko skuhamo v zavrelici od kuhanja rdeče pese (500 g pese na liter vode) ali v zavrelici iz zamrznjenih malin (250 gramov na liter vode); Rdeči pirhi: - za rdeče teran - jajca kuhamo v šipkovem soku ali v zavrelici iz suhih lupin rdeče čebule, vode in rdečega kisa; Skoraj črni pirhi: - jajca kuhamo v gostem ruskem čaju - jajca kuhamo v pravem čaju; Oranžni/pomarančni pirhi: - v vroči vodiraztopimo nakaj žlic rdeče paprike in v tej tekočini kuhamo jajca. - jajca kuhamo v zavrelici vode in nekaj žlic mlete rdeče paprike; Rumeni pirhi: - v vodi najprej skuhamo skodelico ognjičevih cvetov z malo kisa in soli,nato precedimo in v zavretku skuhamo jajca. - za rumena pa žafranika ali kurkuma. - v vodi skuhamo olupke 6 jabolk sorte zlati delišes, 3 žlice mlete kurkume, žličko žafrana v prahu, 2 žlici kamilic ali 4 pesti suhih bezgovih cvetov; Zeleni pirhi: - v vodi pol ure kuhamo špinačo,zeleni čaj,koprive,preslico,kislico in regrat (na 2 litra vode naj bo kar pol kilograma zelišč,žlica zelenega čaja,in deciliter kisa)Nato z paličnim mešalnikom vse skupaj zmiksamo precedimo skozi gazo in v tej tekočini štirideset minut kuhamo jajca( ) nato jih kar v tej vodi tudi ohladimo. - jajca skuhamo v zavrelici iz špinače ali kislice, lahko pa tudi v zmiksani mešanici vode in mladih listov kopriv, praproti, bršljana, bezga ipd. (250 gramov listov na liter vode). Nežne zelene odtenke dosežemo s kuhanjem jajc v zelenem čaju; Rjavi pirhi: - rjave pa že veste,da se kuhajo v vodi skupaj z olupki čebule. - v vodi skuhamo suhe lupine rjave čebule - vroče trdo kuhano jajce namočimo v skodelici instant kave z dodatkom kisa ali limoninega soka (1 žlička na 2 dl kave) - jajca kuhamo v precejeni instant kavi ali turški kavi; odtenke barve reguliramo s količino kave. Vijolčni pirhi: - za vijolična jajca je dobro rdeče zelje - v vodi skuhamo suhe lupine rdeče oziroma vijoličaste čebule - jajca kuhamo v zavrelici iz enakega razmerja vode in soka iz črnega ribeza Sivi pirhi: - jajca kuhamo v zavrelici iz 2 pesti zdrobljene hrastove skorje in litra vode Upam, da pride komu prav. L.p. funuk11

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 471

26. mar 2010 10:52

Hvala, funuk11.

Jaz sem jih vedno kuhala v čebulnih olupkih, zdaj bom pa seveda poskusila še v vinu in mleti papriki.

 

gobica1402

Sporočilo je spremenil(a) gobica1402 dne 26. 2010 10:54

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecsijasaja
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti