Lesena deska

dj  

član od: 14.1.2003

sporočila: 445

10. sep 2003 12:29

Tuperware podlaga je približno velika 65x50 cm. Tu nekje. Nisem doma, da bi izmerila, vendar mislim, da nisem veliko zgrešila. LP

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

10. sep 2003 14:35

Problem lesene deske je, da je prevelika in da je nimaš kam spraviti. Doma smo jo imeli in še vedno, če kaj delam pri mami, jo uporabljam. Ravno zato sprašujem, če se jo sploh da nadomestiti, ker je res nadvse uporabna za peko, zlasti izdelavo piškotov.

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

20. okt 2003 16:11

hej, tudi jaz imam enak problem. Pri mami sem delala na leseni deski in sedaj me nobena druga resitev ne more navdusiti. Obiskala bom ribncana in pogledala, ali ima on kaj primernega. Ne morem pa se odlociti, da bi uporabila pult - je nov, stal veliko in se mi ne zdi higiensko (moogce le tak obcutek). Lp. jasna simoneta

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

20. okt 2003 22:39

Naj vam mizar naredi "nudelpret" po meri tako, da boste desko lahko porinili pod pult! Jaz imam tak primerek in je krasno! Izvleče se kot predal in se da na pult, dimenzija je 100x50, tako kot so klasični elementi. Sicer sem zato "žrtvovala" 3 cm predalov, pa nič zato. V njem hranim pribor, ki ne potrebuje tako globokega predala. Meni se deska dobro obnese, idejo pa sem ukradla babici. Sporočilo je spremenil(a) janca dne 20. okt 2003 22:41:12

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

22. okt 2003 8:32

Pri Ribnčanu sem kupila desko za 2500 SIT. Ima več mer, ta je taka, da prav lepo pase na pult (kakih 100x50cm). Pri Ikei pa imajo desko za rezanje kruha (okoli in okoli ima žlebiček). jasna simoneta

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

2. dec 2004 16:08

Meni je desko naredil oče in je ne zamenjam za nič na svetu. V bistvu je naredil 2 - ena je kakih 50 x 80 cm, druga pa mislim da okoli 100 x 100, tak da mi za male količine ni treba te ogromne ven velčt. Majhne količine so očitno pri nas drugačne kot običajno - s 50 x 60 ne bi bi imela kaj počet:) Ker je tudi kuhinjo naredil očo, je za hladilnikom naredil 2 polički, kamor lepo pašeta ti dve deski v pokončnem položaju. Sploh ne rabi veliko prostora:) naša kuhinja je zelo majhna, ampak polna:) Tudi ko se bova preselila, grejo deske z mano, čeprav bo stanovanje precej manjše - bom že našla prostor:) Če boste sami delali desko, je važno, da je dober les (najboljše bukev, ali pa mogoče hrast, vsekakor ne smreka), da se ne zvija in krivi, pa dovolj debela naj bo - moji sta okoli 4-5 cm. Ja, ta velika je res težka, ampak ti vsaj ne pleše po mizi - sicer je pa vedno kak fant v bližini pripravljen pomagat, da zvleče desko v zameno za kaj sladkega Samo lepo pobrusite obe ploskvi (z naraščajočim gridom brusilnega papirja - najprej grob, potem vedno bolj fin) in lepo zaobljite robove, pa je! Gotovo hiterje kot da se peljete v Graz in nazaj - sploh pa ceneje:) pa še po svojih dimenzijah jo lahko naredite:) Pa vso srečo! Veri

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

2. dec 2004 16:21

Jaz pa za te namene uporabljam kar 2 rjuhi ki sta namenjeni samo temu. Na njih vse razvaljam in jo operem pa je. Ni umazanije, prakticna je ker ni tezka pa se malo prostora zavzame. Vesna Milek Recko

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

2. dec 2004 20:31

Podobno kot Vesna, imam tudi jaz krpo, ki pa ni rjuha, ampak je iz malo bolj kompaktnega blaga (iz istega, kot so lekarniške ali mesarske halje) in sem nadvse zadovoljna. LP cervus

Anze_Svajger_SCRM  

član od: 2.12.2001

sporočila: 151

3. dec 2004 0:10

Mogoče kdo ve, kje bi dobil desko 1x1m in koliko bi približno stala? Imam sedaj eno približno pol manjšo, pa mi je hudo premajhna (delam testo za burek večkrat).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti