Koliko vina

neznan uporabnik

25. feb 2010 10:01

Jaz vsak dan uničim 1 liter sovražnika (slej ko prej ga bo zmanjkal press..) japaja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. feb 2010 10:02

Ah, potem bo z mojimi otroki vse v redu .

tulka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

25. feb 2010 10:04

japaja je napisal/a:
Jaz vsak dan uničim 1 liter sovražnika (slej ko prej ga bo zmanjkal press..) japaja
Lahko se združimo in naredimo svet popolnoma varen. zzak1977 Sporočilo je spremenil(a) zzak1977 dne 25. 2010 10:04

neznan uporabnik

25. feb 2010 10:05

Zakaj pa tebi, Tulka, ne pokaže, če spremeniš sporočilo? japaja

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. feb 2010 10:10

Kar je Janezek nauči, to Janez zna.

tulka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

25. feb 2010 10:42

Torej, jaz odkrito priznam, da si pri podobnih debatah nikoli nisem čisto na jasnem, kam naj se postavim, glede na to, da se ponavadi pogovarjamo zelo malo o dejanskih fizioloških in psiholoških učinkih različnih načinov uživanja alkohola (zmernega pitja ali nezmernega pitja ali odvisnosti - poudarjam, gre za različne načine in ne različne stopnje) in zelo veliko o ideoloških izhodiščih, pri čemer se pri zadnjih gibljemo nekje med Slomškom in ameriško prohibicijsko mentaliteto (nanny state, glej na primer Harrisonovo uredbo o narkotikih in njene posledice - najbrž malokdo ve, da je bila v USA do leta 1914 uporaba morfinskih preparatov zakonita, družbeno sprejemljiva in poceni, človek je lahko dnevni odmerek morfija ali opija kupil v lekarni čez cesto za nekaj centov; po sprejemu ohlapno in slabo napisane uredbe pa je v nekaj letih prešla na črni trg z vsemi posledicami, vključno z razmahom kriminala, povezanega s prometom z drogami; pa Amerosov to vseeno ni izučilo, da ne bi čez nekaj let ponovili vaje še z alkoholno prohibicijo; nekateri pravijo, da so si prav zaradi tega nakopali na glavo dokončen razcvet mafije, ki ga niso izkoreninili še do današnjih dni). Rekla bi takole: uporaba rekreacijskih drog, med katere sodi alkohol, je stara vsaj toliko kot civilizacija (najbrž še več, glede na to, da smo v filmu Ta čudovita bitja videli slone, ki se hodijo zadevat z alkoholno sfermentiranimi odpadlimi sadeži), kar pomeni, da ima - vsaj po Dawkinsu - svoj memetski pomen. Po drugi strani je približno 50% ljudi genetsko predisponirano za fiziološki razvoj generične odvisnosti - kar pomeni, da nas polovica hodi pri uživanju alkohola po tenkem ledu. Želela bi si več vzgoje in kulturnega dialoga na podlagi znanstvenih dognanj in manj dogmatizma z obeh strani, permisivcev ali prohibicionistov, in seveda zavedanja, da stroka še ni rekla zadnje besede. Aja, glede vzgoje mladičev pa sama zagovarjam trdo prohibicijo vsaj do vstopa v adolescenco, podkrepljeno z naslednjim "povodom jednog slučaja" anekdoto: pri moji teti so imeli doma velikega šnavcerja, veliko, lepo, ne preveč pametno (vljudno rečeno) psico. Ko je bila stara kake 3 mesece, ji je nek za svoje pojme "šaljiv" obiskovalec dal piti pivo iz širokega kozarca, ki ga je željno požlampala kar precejšnjo količino, tako da je nesrečnico nekaj ur kar malo zanašalo; vsekakor je psica do konca svojega dolgega in lepega (in nič bolj pametnega) življenja pobirala pirovske pločevinke po sprehajalnih stezah in jih otresala, da bi iz njih izcedila kako kapljico, da ne govorimo o tem, da pred njo ni bil varen noben vrček piva na mizi, čim si jo izpustil izpred oči. Ne vem, ali je šlo res za zgodnji "imprinting" zadetosti, vsekakor šaljivi obiskovalec občasno sliši pridige na ta račun še danes, ko je psica že zdavnaj v večnih loviščih. lp, proxima

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. feb 2010 11:06

@ proxima: fresh

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

25. feb 2010 11:12

S Proximo se seveda moram strinjati, na zadeve gleda tudi s profesionalnega stališča, kar drugim pač manjka. Glede "mladičev" pa mislim, da še taka prohibicija ne more imeti efekta, če ob vseh prepovedih vidijo svoje odrasle sorodnike žlampati po vrsti vse kar je alkoholnega, ob vsaki priliki igrati "na eks"igrice, pa postavljati "na mizo kupice", z odobravanjem gledati zadete in se smejati s totalkami. S tega vidika postane za otroka edini smisel pitja doseči hitro pijanost - in se potem "fino zabavati"- karkoli si že kdo predstavlja pod tem. Bojim se, da se naši mladci za vikend opijajo zaradi tega. Lisa

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

25. feb 2010 11:17

proxima je napisal/a:
... glede na to, da se ponavadi pogovarjamo zelo malo o dejanskih fizioloških in psiholoških učinkih različnih načinov uživanja alkohola (zmernega pitja ali nezmernega pitja ali odvisnosti - poudarjam, gre za različne načine in ne različne stopnje) in zelo veliko o ideoloških izhodiščih, ...lp, proxima

 

No, takole se pač pove tisto, kar sem jaz hotela sprožit z mojim kilometrskim postom.

Ideologija nikoli ni dobra niti zadostna za realno življenje.

 

Tale s psičko je pa enkratna

Nasja

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

25. feb 2010 15:05

Zanimiva tema, samo ne vem, če lahko kaj dosti komentiram, ker sem ena večjih potrošnic vode izpod pipe. Že na obiskih me čudno gledajo, ko prosim za vodo. Res je da večinoma vozim. Da ne boste mislili, da sem fina, se zgodi, da s sosedi skupaj spijemo občasno dve buteljki dobrega vina ob prigrizku. Potem pa nadaljujemo z vodo, smo prav hecni. Na morju pa zvečer ob sončnem zahodu, pa tudi kak banditos. syu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti