Cesnovo olje?

Snicl  

član od: 17.7.2005

sporočila: 25

tema odprta - 23. feb 2010 17:30 | ogledi: 2.119 | odgovori: 2

Pozdravljeni,

v gostilni sem na mizi zaslediu olivno olje in notri cesen, mi je zelo vsec in me zanima ce je vse kar je treba narediti olupit cesen, stroke razrezati na polovico in cez preliti olje?

Zanima me ce se da se kaj dodati, vejico cesa, ali poper ali podobno da bi bil se boljsi okus?

Najraje imam cili v olju sam tega se moram izogibat.

Zelo mi je vsec cesen v olju zanima me pa samo ce se se lahko kaj doda da bi izboljsalo okus a ne prevec da se nebi odmaknili od prvotnega cesna.

LP

Snicl

5rusa  

član od: 19.10.2005

sporočila: 285

23. feb 2010 17:41

Ja, jaz ga naredim kar tako, glede ostalih začimb in zelišč - pa po okusu. sama raje naredim več majhnih stekleničk z različnimi dišavnicami oziroma njihovimi kombinacijami, da imam pri roki več okusov, odvisno od tega, za kaj ga uporabljam. Podobno imam vedno na zalogi odišavljen jabolčni kis. 5rusa

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. feb 2010 21:07

Oh, tega pa že nekaj let nisem naredila! Pa tako je dobro, da ni za povedat!

Torej, stisnila sem enega ali dva stroka česna na tole (mimogrede, tole je Mercedes med vsemi stiskali za česen), prelila z dvema ali tremi žlicami olivnega olja, dodala malo naribanega parmezana, soli, popra in za nas, ki imamo radi pekoče, dodala dva ali tri ščepce posušene hude paprike.  Kruh mora biti popečen in še malo topel. Nebeško dobro!

 

Vse je pripravljeno tik pred serviranjem.

 

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 23. 2010 21:08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti