Torta dveh okusov

dete  

član od: 5.6.2008

sporočila: 59

tema odprta - 3. feb 2010 16:54 | ogledi: 9.636 | odgovori: 6

Ponovno moram pečti torto - za abraham moje tete. Rada bi naredila oglato in sestavljeno iz dveh okusov (čokoladni in sadni). V bazi sem našla le en recept "torta dveh okusov" - http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11086 - jo katera pozna?? meni recept izgleda kar ok...

Če izberem 2 različni torti bom najbrž imela težave z neenakomerno višino tort. Tiste, ki ste večje mojstrice od mene, mogoče kak nasvet, ideja?? Tudi kaka ideja za krasitev torte bi bila dobrodošla (tema: 50 let)

dete

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

3. feb 2010 17:42

Jaz navadno za taka večja slavja, kjer je več ljudi, delam torto v obliki odprte knjige; spečem biskvit v velikosti pekača od pečice in potem naredim eno polovico sadno, drugo pa čokoladno. Res prideta različno visoki, a to pri tej obliki torte niti ne moti, je pač na eni strani "več listov". Za okrasitev pa je najbolj enostavno na eno stran narisati/ sestaviti kakšen cvetlični motiv na drugo stran pa napisati kak lep, kratek verz. Ninja24

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

3. feb 2010 17:44

Kar se izdelave tiče bom prepustila odgovor večjim mojstricam, kar se pa krasitve tiče je pa vprašanje bolj slabo zastavljeno. Kakšen tip človeka je teta? Je bolj verna, umirjena oseba ali je prava mačka, se pravi si lahko privoščiš kakšen malce opolzki motiv ali je treba kaj bolj nevtralnega. Je zagreta botaničarka in bi bla blazno vesela travnika rož na torti, ali je fashionistka in bi bolj vžgali kakšen salonarček? Kaj je oz. še poklicno počne- se da iz tistega kakšen štos napravit? Otroci, mož, kakšen predmet, stavek, simbol po katerem jo vsi poznate? Bo treba teto vsaj malce opisati, da lahko tule kakršne koli ideje o dekoraciji natresemo, sicer nima smisla kar neki v 3 dni stresat ideje. Če sem pa narobe razumela in sprašuješ samo o tehnikah, potem pa razen oblačenja v tičino maso ali pa brizganja smetane gor neke Amerike ni mogoče izumiti... Viva Meier

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

3. feb 2010 17:49

Če ti je kaj v pomoč sem našla eno fotko, za lažjo predstavo, nazadnje sem za eno abrahamovko naredila takole tortico, višja polovička je sadna, nižja pa čokoladna. Ninja24

dete  

član od: 5.6.2008

sporočila: 59

3. feb 2010 18:42

Ninja 24 zelo lepa torta...bom najverjetneje kar to uporabila za vzorec....:)...če lahko seveda...Samo najverjetneje nebom tako lepo napisala....s čim je to napisano??? Kateri recept za sadno torto si pa uporabila?? dete

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

3. feb 2010 18:52

Dete ni problema, brez problema pokopiraš :). Jaz vedno pišem s stopljeno jedilno čokolado, lepo stopim nad soparo, dam v vrečiso iz peki papirja in pišem. Za sadno torto spečem čisto običajen biskvit (6 jajc - iz beljakov stepem sneg, 20 dag sladkorja, 24 dag moke, 1/2 pecilnega, 4 žlice vode......za takole večjo torto spečem vsako plast biskvita posebej, se pravi da uporabim za vse tri biskvite trojno količino sestavin). Vsako plast navlažim z mešanico soka (okus prilagodim glede na izbrano sadje v nadevu) in ruma, nadevam pa le z vanilijevim sladkorjem oslajeno sladko smetano in sadjem, zelo dobro se obnese kombinacija ananasa in malin. Za čokoladni del pa uporabim kremo po spodnjem receptu (x2) in biskvit preden namažem s kremo na tanko namažem še z brusnično marmelado. Za torto premera 24 cm ponavadi zadostuje količina iz naslednjih sestavin; 500 ml sladke smetane 250 g čokolade 3 beljaki 50 g sladkorja ščepec soli 2 žlici ruma zavitek želatinafix 2 žlici kakava Iz beljakov in ščepca soli stepemo trd sneg ter med stepanjem dodamo še sladkor. Čokolado stopimo nad vodno kopeljo in ohladimo do mlačnega. Sladko smetano in želatinofix stepemo, dodamo kakav in stopljeno čokolado ter rum. Na koncu na rahlo s kuhalnico v kremo vmešamo še sneg iz beljakov. S tako dobljeno kremo nadevamo torto. Super se zraven poda brusnični džem, tako da jaz biskvit pod kremo namažem še z njim. Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti