Oblačilni reporta za pomlad 2010

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. avg 2010 19:42

V večjih mestih in nakupovalnih središčih so trgovine z bolj kitajskimi stvarmi. Sama sem eno kitajsko kupila v trgovini v LJ, ki je pa sedaj ni več....Ampak, če nič drugega, v Trstu je kitajskih trgovinic več kot v LJ, tako da en izlet v tisto smer se pa tudi da narediti. Vendelina jr.

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

6. avg 2010 19:55

No, Tommy Tona sem našla z guglom, ladijski izrez pa mi dela probleme

Lahko kakšno fotko, prosim

Hvala, zelo si mi pomagala s tem zapisom. Obvladaš, ni kaj.

Vilma

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

6. avg 2010 20:11

Vilma, vnesi "bateau neckline", potem pa bo. Jacqueline Kennedy in Audrey Hepburn sta bili dokaj prepoznavni po ladijskih izrezih. Margot

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

6. avg 2010 20:42

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Jasna1, a za fante ali dekleta?

Najlepše oblečeni fantje (fant, hmh) se pojavljajo trenutno v nadaljevanki White Collar. Sem pogledala na Wiki, PopTv nadaljevanke še ni kupil, je pa cart in glavni junak kjut, kjut, kjut!

 

Vanja

 

Hehe, Vanja, pri ženski kolekciji oblačila, pri moški pa modeli :))

jasna

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

22. avg 2010 6:22

Vendelina.jr., v Lignanu/Italija/ sem v eni luksuzni trgovini s srajcami namesto kravat opazila okrasne igle, sponke ali kako se jim pravi. Za slovesne prilike so tudi meni super, ampak ne vem, ali je to nov trend in ali se te dobi tudi pri nas. Zanima me tudi g tvoje mnenje o tem v kateri evropski prestolnici najdemo najbolj okusno, lepo, modno oblečene dame? V nekdanji Jugoslaviji so bile baje najbolje oblečene Zagrebčanke, kako je s tem danes. Kje smo Slovenke? Hvala za odgovor. Kotarca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. avg 2010 8:42

Meni so ultimativno nobl manšetni gumbi, medtem ko so me špangice za kravato vedno puščale čustveno hladne. Drugače pa oboje dobiš v višjecenovnih razredih tudi pri nas (govorim za LJ, ker je to moj domač nakupovalni teren). Tista o klišeljih, v katerem mestu so najbolje oblečeni ljudje.... To, koliko estetike in razmisleka ljudje vložijo v organizacijo svojega videza, je bolj sociokulturni kot geografski fenomen. Čeprav so tudi geografska področja, kjer te lokalna estetika mlati po glavi (mene tako mlati estetika dindrnlov, irhovine, izrezljanih srčkov na gankih in slikanje lovskih prizorov po fasadah ...). Ampak še vedno je to bolj sociokulturni fenomen. Tam, kjer kultura spodbuja ženstvenost in možatost, tam bodo ljudje to polarnost izražali tudi z organizacijo svojega vidzea. Npr. v latino-kulturah se ti atributi pučkastosti, dekliškosti in ženstvenosti - to se vzgaja in nagrajuje praktično od rojstva. In potem punce, ki jim genetika niti ni dala kakšno silno presunljivega geštela pa še česa druega ne v svoji odrasli dobi izžarevajo svojo žlahtno ženskost. Po drugi strani pa pri nas te kulture ni v takih razsežnosti. Pri nas je očitno večina žensk nekih naslednic mater korajž ki so pred stotimi leti vzdrževale svojo silno veliko družino (očeta v slo-kulturi ni, ali gre v Ameriko, ali se pa zapije), pekle kruh, sekale drva, zapregle vola in orale.....vse, samo ženstvene niso bile. In ta duh bork je ostal v enem ponesrečenem segmentu: borbenost je uplahnila, neurejenost je pa ostala. Pri nas so ženske vse preveč "prakitčne" v ponesrečenm smislu. Nase vlečejo razvlečene majice, neke tričert hlače kupljene v diskonti prodajalni ali čez katalog in v mestu nosijo tiste obupne pohodne sandale (ki so samo za rekreacijo in nič drugega), ker je tako najbolj komot (ne zato, ker je najbolj poceni in ker ekonomizirajo, temveč zato, ker je komot). Pa še v tem stoletju vidim, kako kakšna mlajša ženska vleče svojo hčerko k frizerju in zapove: na kratako, zadjle za polet' k je tko vroče....Pa take kratkovidne ženščine bi bilo treba z dekretom poslati na tečaj starševstva, kjer bi jih naučili, da so lasje spolni atribut in da je striženje deklice na kratko čista simbolna kastracija. Ker potem deklico vprašajo: a si ti fantek ali punčka? (in potem čez dvajset let to ženska razlaga na terapiji, če je imela vsaj toliko sreče v življenju, da je prišla do tja) Drug ekstrem, ki ga v takem tlačenju ženstvenosti opažam, je tudi to, da mlada dekleta pri organizaciji svojega videza obupno pretiravajo in pretiravajo tudi zato, ker se trudijo biti predvsem "drugačne od svojih mam". Sem že n-krat videla na ulici kakšen par mati-hči, kjer je bila mati prezgodaj postarana in oblečena kot "nuna, ki gre v nakupovalni center" (to sem si, btw, sposodila pri Angeles Mastretta, mehiški pisateljici), medtem ko je hči v zgodnjih dvajsetih pretiravala s preozkimi hlačami, piercingi v popkih, nosih in obrveh, poblajhanih ekstenzijah v kombinacji z roza in turkizno, umetnimi nohti. Ker je pač v poskusih, da ne bi bila "taka kot je mama" šla obupno čez črto. Tako predaleč, da bi ji verjetno tudi v industriji za odrasle svetovali več zmernosti. Kako se oblačijo dame v Zagrebu, Splitu, Sarajevu, Beogradu? Hja, kdorkoli je bil tam, je verjetno opazil, da so tam ženske z enim drugačnim sentimentom nastopale. Bolj ženstveno. Skratka, opazili smo to sociokulturno razliko. Meni so bile vedno fascinantne Sarajevčanke, ki imajo eno posebno milino in rafiniranost in tudi tisto, ko so med vojno vztrajale z urejenostjo, mejkapom in ko so na neznano nore načine dobivale barve za lase, da so barvale narastke, me je vedno pustila brez teksta. Potem sem vprašala sarajevsko znanko, kako so dobivale kozmetiko in mi je rekla, da je bilo to, da se vsak dan uredi in naliči, njen osebni protest proti vojni. Da je bil vsak dan z mejkapom njena etapna zmaga, da je vojna še ni potokla, da ji je eyeliner pomenil to, da je v njej normalnost še vedno nad bestialnostjo in obupom. In v bistvu je to univerzalna definicija: Dokler se človek želi in hoče urediti, je to znak, da je v njem normalnost še vedno močnejša od obupavanja ali kakega drugega vsakodnevnega nihilizma. In ni treba imeti vojne ali kakšne druge strašne stvari. Človek se preprosto odloči, da ne bo nosil razvlečenih majic. Da se tudi do bližnje trgovine ne gre v razvlečeni in poflekani trenirki (ker se s tem ne gre čisto nikamor ker se to preprosto NIKOLI ne obleče). Človek se preprosto odloči, da so gumijasti flip-flopi za na plažo, za drugam pa ne. Človek se preprosto odloči, da se slabo krojeni kosi NE nosijo in to čisto nikoli. In še nekaj takih odločitev, ki jih morajo prebivalci v naši deželi sprejeti, pa bo splošni vtis boljši. Vendelina jr.

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

23. avg 2010 10:13

Vendelina jr. je napisal/a:
Pa še v tem stoletju vidim, kako kakšna mlajša ženska vleče svojo hčerko k frizerju in zapove: na kratako, zadjle za polet' k je tko vroče....Vendelina jr.

Blagor tem puncam, mogoče kakšna frizerka dandanes celo prepriča njihove starše. Na prelomu prejšnjega stoletja so starši svoje hčere strigli kar doma.  Mene so že, celo osnovno šolo.  Na kratko, da smo si na jasnem, sploh v poletnem času.

Vilma

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. avg 2010 10:37

Ubogica. Vendelina jr.

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

23. avg 2010 12:04

Bilo, pa prošlo. Moj komentar je bil napisan zaradi drugih razlogov in ne potrebe po usmiljenju.

Se vidi Vendelina, da nisi v takem odraščala, sama pa opažam, da se moja zgodba iz prejšnjega tisočletja pojavlja tudi v današnjem času. Evo, zdaj sem bolj konkretno zapisala svoja namigovanja.

Skratka starši, ne strižite sami svojih najstnic doma (tudi najstnikov ne) in ko jih peljete k frizerju, naj si sami izberejo frizuro. Ker to, kar je zapisala Vendelina drži. Zelo.

A jesenski report bo kmalu?

 

 

Vilma

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti