Krema za torto

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

tema odprta - 24. jan 2010 23:14 | ogledi: 11.016 | odgovori: 14

Pozdravljeni!

Rabila bi nasvet vseh vas mojstric z foruma, katerega z veseljem spremljam.

Za krst bi rada naredila torto, pa me zanima katero kremo mi priporočate za torto, katero bom potem okrasila z tičino maso, torta pa se bo jedla naslednji dan - popoldan. Ta torta-krema z foruma - dvojna čokoladna torta od Jade bi bila primerna? Bojim se da ne bi krema iztekla ali da ne bi bilo kaj narobe ko bi na torto dala tičino maso, pa da bo naslednji dan vse vredu, da ne bi torta postala čudna :)

Pa koliko dni prej lahko naredim okraske iz tičine mase in kje jih lahko shranim?

Hvala za pomoč!

tarja2

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

25. jan 2010 10:02

Torto lahko znotraj napolniš s katerokoli kremo. Idej je nešteto med recepti. Vendar pa pazi kako boš ravnala z zunanjostjo torte preden jo oblečeš v tičino maso. Pravilo je, da jo moraš premazati z masleno kremo, jaz pa prakticiram še boj preprost način Če se mi ne ljubi dealti maslenega premaza) in sicer torto premažem z enim od sladkih kremastih namazov za na kruh. V trgovanah najdeš vse sorte namazov, od bolj sadnjih, do lešnikovih ali čokoladnih) in ga izbereš glede na osnovni okus torte. Okraske iz tičine lahko narediš kadarkoli, jih na zraku posušiš in potem nalimaš na torto tako, da jih na spodnji strani na rahlo ovlažiš in pritisneš. Jaz iamm kar nekaj okraskov, ki jih hranim v škatli bolj na hladnem prostoru (delam jih takrat, ko imam voljo za to). Pa veliko uspeha! Sweetie

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

25. jan 2010 10:44

Tarja2, še to sem pozabila povedati: tisto sladki namaz za skruh poprej na kratko ogrejem v mikrovalovki, da je bolj mazav. Pazi, da boš površino torte s to kremo zravnala, da ne bo vboklin ali izboklin. Sweetie

tarja2  

član od: 6.10.2008

sporočila: 113

25. jan 2010 13:41

Sweetie hvala za vse nasvete in pomoč, zelo dosti si mi pomagala, hvala :) Glavno da lahko torto napolnim z katerokoli kremo, verjetno bom naredila dvojno čokoladno torto od Jade, ker sem jo že delala in mi je zelo všeč, mogoče pa pride do kakšne spremembe :) Bom pogledala te namaze v trgovini katere si mi svetovala, pa se potem odločim. Super da lahko prej naredim okraske, da nebom imela vsega preveč za en dan. Še enkrat hvala! Lep dan! tarja2

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

25. jan 2010 17:33

Ja, absolutno, okraske napravi najprej, ker je s samo torto že itak preveč dela in ne boš zmogla vse naenkrat. Sweetie

maja1111  

član od: 13.8.2010

sporočila: 4

23. sep 2010 13:38

hej! tudi jaz bi imela eno vprašanje! glede tičine mase! rada bi naredila torto in jo oblekla s to maso! pa nevem kako se to naredi! ali je potrebno to maso razvaljat in jo potem daš na torto ali se ta krema na torto vlije in razmaže da pride tako gladka!? res še nisem nikoli probala in tudi prebrala sem tu gor že ogromno pa mi ni ravno jasno! že vnaprej hvala za odgovor, če mi bo katera znala odgovorit! maja1111

maja1111  

član od: 13.8.2010

sporočila: 4

23. sep 2010 16:48

obama najlepša hvala! zdaj mam vsaj predstavo! :D in to odlično predstavo! maja1111

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

24. sep 2010 11:41

vprašanje za sweetie: Sem navdušena nad idejo, da namesto maslene kreme uporabiš namaze...super ideja...sprašujem pa.ali lahko premažeš pod tičino tudi marmelado(seveda jo mal pogreješ,), eurocrem? Lep vikend, Danica

krasjana73  

član od: 21.2.2009

sporočila: 236

24. sep 2010 15:09

Nisem sweetie pa vendar, ... Pod ticino gre tudi marmelada in evrokrem ali pa jo obliješ s čokolado ,.... krasjana73

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti