Koliko brisač?

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

19. jan 2010 0:41

MamaF, ti si za hece :)) Sem se nasmejala, zdaj se grem stuširat, obrisat s svežo brisačo, potem pa spat

 

Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 19. 2010 00:45

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

19. jan 2010 4:37

Pri nas brisače menjamo po vsakem tuširanju, pa ne vedno - to presodi uporabnik sam in si da potem brisačo sušit na radiator in jo uporablja še naslednji dan. Brisačo pri umivalniku menjam vsak dan, ker vanjo brišemo roke vsi po umivanju. Včasih brisača pristane tudi na tleh pred banjo, da se nanjo lažje stopi moker ali z njo na hitro obrišem umivalnik ali banjo. Sucer je na tleh pred banjo preproga z gumi spodnjim delom da res ne drsi, ki jo tudi na cca 2 tedno operemo. Pes ima svoje brisače in stare rjuhe, ki jih tudi po potrebi operem ločeno v stroju. Sicer pa posteljnino menjamo poleti in pozimi ob sobotah. Poleti spodnjo rjuho in blazine, če se mi zdi, da imajo neprijeten vonj zamenjam tudi po potrebi še enkrat vmes - pravzaprav niti ne zamenjam ampak operem in posušim ter ponovno oblečem posteljo. Smo pač različni in različno navajeni. Za svojo družino mislim da bi lahko z brisačami bolj varčevali, pri posteljnini pa nikakor - je ni boljše stvari, da po taki bolj delovni soboti, ko se tudi hišo bolj gneralno očisti kot med tednom, čisti in skopani leči med čiste rjuhe. Aja vse to perem na 60 oC, se mi zdi čisto dovolj. l.p. tedyka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jan 2010 8:53

Pri nas sprememba države ravno ni vplivala na frekvenco umivanja.... je pa res, da mi je mama razlagala scary zgodbe, kako so se v začetku petdesetih hodili kopat v javna kopališča, potem je pa granny dala komando in so doma naredili kopalnico. Drugače pa, da se referiram na mamoF in sixty-nine, v Franciji se ti zna zgoditi, da ti bodo v kakšnem podeželskem penzionu v resnici ponudili brisače za "spodaj" in za "zgoraj". S tem, da če potem človek doživi francosko pojmovanje osebne higiene, v resnici razume, zakaj je dobil dve brisači Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 19. 2010 08:56

miele  

član od: 24.6.2007

sporočila: 207

19. jan 2010 9:10

Pozdravljeni Živim sam.In vsak dan menjujem brisače.Za roke imam posebej,za tuširanje posebej.In vsak dan jih zamenjam z svežimi.Tako sem pač navajen.Tud posteljnino zamenjam vsako soboto,po čiščenju stanovanja.Da je res tapravi občutek,da je vse čisto in sveže.In tud od tega ne odstopam.. Lp Miele Miele

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

19. jan 2010 9:11

Jaz bi tisto tadrugo domov odnesla

 

Pozdravček!

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. jan 2010 12:01

*ebiga miele, ti boš tudi ostal sam, če pri tebi ženske ne morejo zavohat " vonja po moškem "

ežoj

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. jan 2010 12:15

Vendelina jr. je napisal/a:
Drugače pa, da se referiram na mamoF in sixty-nine, v Franciji se ti zna zgoditi, da ti bodo v kakšnem podeželskem penzionu v resnici ponudili brisače za "spodaj" in za "zgoraj". S tem, da če potem človek doživi francosko pojmovanje osebne higiene, v resnici razume, zakaj je dobil dve brisači
Ja, Francozi menda res po vsej tako imenovani omikani Evropi veljajo za nadpackone, pa mi ni čisto jasno, zakaj; če nič drugega, vsaj v tem stoletju montirajo v svoje in hotelske kopalnice mešalne baterije, za razliko od svojih čezkanalnih sosedov, pri katerih teče iz ene pipe v umivalnik krop, iz druge ledenica, pa se umij s tistim, če se moreš... lp, proxima

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

19. jan 2010 12:31

moram pristavit svoj loncek k tako zanimivi debati: - v brisace se brisemo po tusiranju/kopanju/umivanju - torej se brisemo cisti - brisace niso namenjene za ciscenje ampak za susenje koze/las - iz tega sledi: ce je brisaca po uporabi umazana je nekaj narobe z vasim tusiranjem/kopanjem/umivanjem - ze vec let vas v vsakem hotelu (kjer sicer menjajo brisace vsak dan) prosijo, da jih po moznosti uporabite veckrat - najbrz to ni zato ker se jim ne ljubi prati ampak zato ker je to ekolosko obnasanje - jaz menjam brisace enkrat tedensko, perem jih brez mehcalca na 40, bele pa na 60 stopinj - sicer pa moramo biti tolerantni in: vsak po svoje....in kakor komu ustreza lp. anja ps: proxima se strinjam s tabo: anglezi so mojstri za kopalnice, njihove pipe so pa sploh moderne mucilne naprave :))) a

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. jan 2010 12:53

Čakaj proxy, to je pa iztočnica za mojo negihieniš francosko zgodbo. Pridem nekega septembra v prejšnjem stoletju (časi prejšnje države) v poznih večernih urah na lokacijo 16. pariškega okrožja (to ti je hipernobl okrožje), kjer naj bi prebivala naslednjih 5 tednov pri neki francoski družini in hodila dopoldne na intenzivni tečaj. In me gospa lepo pozdravi, bila silno prijazna in ni, da ni bilo, ....in mi izroči brošurico, v kateri je bila napisana ordunga našega tečaja...In se prebijam čez urnik, izlete in pridem do poglavja "toillette et hygiene" in piše naprej: "Le prix que vous avez paye, couvre un douche par jour ou deux salles de bains par semaine..." In so mi skoraj oči ven padle,a to berem prav: Cena, ki ste jo plačali, vključuje eno tuširanje na dan ali pa dve kopanji v banji tedensko.... Naslednji dan sem vprašala cimro Španko, če sem jaz to pravilno doumela...Ne t'enquietes pas, les Francais sont les cochons connus (ne razburjaj se, znano je, da so Francozi packi), me je pomirila. Naslednji dan sem se v znak protesta kakih trikrat tuširala in tako vse dni v tednu. Čez en teden me je gospa opomnila, da trošim veliko vode. Mrtvo hladno sem ji porinila 300 frankov (cca 50 EUR)in rekla, če bo to sedaj pokrilo te stroške...In je dala mir (jasno, potem sem nemudoma klicala domov in rekla, da rabim dodaten denar) Naslednji teden smo šli na ekskurzijo v dolino gradov. Ker sem bila edina iz takratne Juge, sem silno unovčevala to svojo "ekzotičnost", ker so pač učitelji hoteli videti nekoga iz "sveta, kjer še nikoli niso bili" in so bili presunjeni nad dejstvom, da govorim jezik, pa da imam lepe oblekice in tako naprej...in so me non-stop spraševali, če je vse okej in da naj kar povem, če kaj ni okej. In po tem silnem insistiranju sem povedala, da me malo čudi tisto navodilo o "enem tuširanju dnevno ali pa dvema banjama tedensko"....in so me začudeno (tisti pogled, ko se nekdo resnično trudi, da bi razumel, pa ne razume) gledali v smislu, kje da je problem. Od takrat naprej me ni nikoli več čudilo, ko so Francozi zjutraj vstali in potegnili oblačila iz omare in se kar oblekli in obuli v čevlje, ki so jih potegnili izpod postelje....in taki odhiteli v kopalnico, kjer so vrgli dve kapljici vode na obraz in to je bilo to. Aja, to, da bi se zvečer tuširali - ni bilo nujno. In dokler človek živi v Parizu, niti ni tako grozno. Hudič je, če se voziš z rapidom v kakšno satelitsko selendro kakih 70 km izven Pariza (kjer itak živi večina), ker popoldne na tistih vlakih obupno smrdi. Na podeželju pa v resnici v kakšnem penziončku dobiš kako brisačo za spodaj in za zgoraj in poleg tega ti prinesejo še tisto rokavico za umivanje (ki je pa hipergravž), ki izhaja še iz časov, ko je bilo dotikanje svojega telesa z golo roko totalno nečedno početje in bognedaj, da bi se roka slučajno dotaknila področja med nogami in tam v bližini. Čeprav, za moj okus je pa bide (le bidet) najbolj gravžast izum. Sicer nam je profesor francoščine razložil, da je to izum, ki so ga nujno potrebovali v javnih hišah, od tam pa je začel svoj bizarni pohod še v stanovanja..... Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. jan 2010 19:30

Hvala, dragi dami, da sta me rešili 28-letnega razglabljanja o tem, ali so Francozi packi ali sta bili samo tisti dve mladi družini na kampiranju taki.....

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti