Recepti

neznan uporabnik
tema odprta - 13. feb 2001 11:07 | ogledi: 2.996 | odgovori: 7

V receptih se v zadnjem času pojavlja "skodela" kot mera za moko, sladkor, maslo itd., pa me zanima, kako velika je ta skodela. Mi, prosim, kdo lahko pomaga?

Lep kuharski pozdrav.

neznan uporabnik

13. feb 2001 12:23

skodela meri 0.25 litra..... hetero

neznan uporabnik

13. feb 2001 12:26

Skodela je 2.4 dl, merica se dobi v trgovinah, lahko pa vzamete jogurtov lonček (pozor, današnji jogurti so v glavnem tako skromni, da lončki nimajo več 2.4 dl). Pozdrav Jernej

neznan uporabnik

13. feb 2001 14:12

Skodelica ("cup") je v ZDA 250ml ali 2,5 dl. Ce so recepti prevedeni iz anglescine, je zelo mogoce da je uporabljena ta mera in ne slovenska (2dl?).

neznan uporabnik

13. feb 2001 15:20

Jaz pa mislim, da je lahko skodela ali skodelica (razlicne velikosti), samo da je za vse sestavine uporabljena enaka! To vem iz prakse - tako kot merimo na jogurtove kozarcke v nekaterih receptih. Lep pozdrav! irena

neznan uporabnik

13. feb 2001 16:13

Ce so vse mere v skodelicah, potem to drzi. Ce pa so nekatere v skodelicah, druge pa ne (recimo jajca) potem je pomembno kako velika je skodelica. Ce so v receptu 3 jajca in je 0,5 dl vec ali manj moke, mleka in sladkorja, potem to naredi veliko razliko - presuho ali premokro testo, odvisno pac od tega kaj se kuha

neznan uporabnik

15. feb 2001 12:05

Obstajajo različne skodelice (cup): angleške, ameriške, avstralske, ... in njihova velikost je različna. Navajam še eno stran s pretvorbami (http://www.cei.net/~terry/auntedna/convert.html) iz katere je razvidno, da je ena standardna skodelica velika 250 ml in to je 1.0567 ameriške skodelice oziroma 0.8806 angleške skodelice. Moje mnenje je, če so v receptu navedene skodelice in ni podatka, kje so korenine recepta, potem je tak recept uporaben le z omejitvijo: če ste pripravljeni eksperimentirati ali recept prikrojiti svojemu razpoloženju, potem kar na delo, drugače pa ... vsak naj se odloči sam. Pozdrav Polona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti