Cena" lepote"

Janja  

član od: 10.10.2001

sporočila: 244

3. jan 2010 23:23

Čeprav malo mimo teme... naj povem še mnenje o lišpanju: - vsa kozmetika sama po sebi ne škodi koži; uporabljam raznorazna ličila od svojega 15. leta; od profesionalenga teaterskega, filmskega, televizijskega do navadnega domačega. Rezultat: moja koža je veliko čistejša in bolj sijoča in niti malo utrujena, gubic ni. Aja, stara sem 32 in marsikatera "natur" vrstnica ima več gub.. ne vem, no... - vsa svinjina, smetane, maslo in druge dobrote, ki jih požremo tu na Kulinariki je ravno tako ali še bolj škodljiva kot kozmetika... - vse, ki se lišpamo, še nismo Moira Orfei... - zakaj za vraga naj bi odrasla ženksa (ali moški) uporabljala otroško kozmetiko??? Janja

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

3. jan 2010 23:29

[citat=--elaphus--]

[citat=--mizarka--]

Imam pa sitk za pod pazduho -redno vsakič po tuširanju- približno enkrat na teden

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/[/citat]

Enkrat na teden tuširanje????

lp

cervus [kaca][/citat] Ah lepo prosim, nekaj časa nazaj se je tu debatiralo o pranju brisač in tisti, ki je napisal, da se vanjo obriše samo enkrat in nato opere, je bil hitro označen za razsipnega in onesnaževalca narave. Kaj bomo šparali vodo samo pri brisačah, tud pri tušu je treba matilda

kozamurnik

sporočila: 2311

4. jan 2010 5:45

Hvala vsem, nisem mislila da bo tema tako zanimiva. Vidim, da vas je veliko, ki ne verjamete, da si lahko pri skoraj 40-tih( le z malo kreme) brez gub. Moja sestra to JE. Njena kopalnica je dobesedno prazna in razen stvari za osnovno osebno nego v njej ni nič. Sicer pa tudi jaz mislim, da urejenosti ne gre pogojevati z mejkapom ali pobarvanimi lasmi. Poznam gospo, stanuje blizu, kakih sedemdest jih ima.Sivi melirani lasje, izrazito prodorne modre oči, ki vas opazujejo izza finih okvirov očal.Gospa, ki je tudi brez ličila/ali morda prav zato?/še vedno lepa.Tudi zelo urejena in negovana, le "vidi" se ne. Taka bi rada bila pri njenih letih! Ne Moira Orfei. Strinjam se z rimljanko.Tudi moja mami si ne prizadeva na vse kriplje skrivati let in zgledati mlajša.Pravi, da je starost darilo. Nekatere mlade punce res pretiravajo, ampak še bolj usmiljenja vreden je pogled na kričeče naličeno osem ali devedesetletnico.Kar bi rada skrila, tako le poudari. Mislim, da je vsa umetnost v tem, da se je treba ZNATI lepo in diskretno naličiti.Le te, ki to do potankosti obvladajo, delujejo lepo, urejeno, tudi sexy če hočete. Meni ne uspeva najbolje murnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jan 2010 6:33

Kozamurnik, pridi k meni v šolo Vendelina jr.

neznan uporabnik

4. jan 2010 8:21

Citat: - zakaj za vraga naj bi odrasla ženksa (ali moški) uporabljala otroško kozmetiko??? Zakaj, za vraga, pa kupuje otroško kozmetiko? A otrok pa ni škoda? ajda66

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

4. jan 2010 8:31

No da ne bo preveč vprašajev glede tuširanja.Seveda je to vsak dan, včasih tudi večkrat vsaj v tistih dneh in pa če mi uspe narediti kakšen "krog".

Uporabljam pa otroško kozmetiko

- zakaj za vraga naj bi odrasla ženksa (ali moški) uporabljala otroško kozmetiko???

Ne vem da bi kje napisala da jo je potrebno!!!!

Dva moja otroka imata atopiski dermatitis.Enemu počasi izgineva, drugi pa za enkrat še ne kaže izboljšav. Zato uporabljam kar njihove izdelke, ki so sicer grozno dragi, mi pa zelo odgovarjajo.Tako je potrebno dnevno tuširanje in mazanje predvsem prizadetih delov kože.

Sem pa namenoma pisala malo bol tako, da vas bi malce načudila.

Pred časom je en moški član kulinarike napisal, da vsako kupljeno oblačilo opere, ker da ne ve kater črnc je to premetaval.Pa se je nanj vsul cel plaz obtožb kakšen nacionalist in nevem kaj vse je. Iz teh vaših člankov pa skorajda ni čutiti nestrpnosti, do tistih ki ne delajo tako kot vi.

Pod kožo smo vsi krvavi, pa če je na njek kilo pudra al pa ne.

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

4. jan 2010 8:34

[citat=--elaphus--]

[citat=--mizarka--]

Imam pa sitk za pod pazduho -redno vsakič po tuširanju- približno enkrat na teden

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/[/citat]

Enkrat na teden tuširanje????

lp

cervus [/citat]

Elaphus, pa kaj je to čudno, a ti se ne tako pogosto?

Pa brez panike, sem prepričana, da se mizarka redno umiva in ne zasmraja okolice :)

Uf, a samo meni citiranje ne dela a še komu?Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 04. 2010 08:35

neznan uporabnik

4. jan 2010 8:52

Včasih nas malce zanese, ko gremo v svoji dobronamernosti s svojimi nasveti predaleč. Jaz pač zagovarjam ličenje, starosti in okolju primernem. Imam znanca, ki si je pred časom našel prijateljico. Ko smo jo spoznali, je bilo naše mnenje, da je prescej jezikava, drugega pa nič. Nikoli ni nihče z besedo omenil, da je pusta, da se ne zna obleči in podobno. Potem sem jo srečala na nekem pomembnejšem družinskem dogodku. Imela je lepo frizuro, rahel make-up, lepo obleko. In veste kaj? Ženska je prava lepotica. Dobesedno. Ampak prej tega sploh nismo opazili. Ker je precej svetlolasa s svetlo poltjo in svetlimi očmi, je bil obraz videti pust, kajti trepalnic sploh ni bilo videti, ustnice so bile blede ... Ko je ženska samo malo poudarila naravne danosti, je naredila pravi bum. Pa ni bila niti zdaleč podobna Moiri. Sem neko življensko obdobje sodelovala pri razgovorih za sprejem v službo. Vam povem, da so razne sive miške delovale zelo neopazno, nesamozavestno, in da je bil to njhov velik minus. Ni vse samo v kvalifikacijah in notranji lepoti, verjemite. Tudi lep avto raje kupimo, kajne. ajda66

matejac  

član od: 8.6.2004

sporočila: 446

4. jan 2010 9:08

Tudi jaz porabim kar nekaj denarja za kozmetiko. Rada imam mila, šampone, pilinge, tudi dekorativne zadeve in parfume. In ne naličim se vedno, ko grem iz stanovanja. Se pa vedno naličim za v službo. In še moje mnenje glede makeupa: diskretno mi je zelo všeč. Tudi opažam na TV,... da so napovedovalci in sodelujoči v razpravah vedno bolj 'naravno' naličeni, nevpadljivo. In to mi je blizu. Ko pa opazujem najstnice (ne vse, da ne bo pomote), so res copy-paste glede ličenja. In res so si podobne kot jajce v jajcu. Težko najdeš kakšno, ki izstopa v ne-premočno naličenem smislu. Lep začetek tedna, Mateja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. jan 2010 9:17

ajda66 je napisal/a:
.........................................................................

...............................................................................

Sem neko življensko obdobje sodelovala pri razgovorih za sprejem v službo. Vam povem, da so razne sive miške delovale zelo neopazno, nesamozavestno, in da je bil to njhov velik minus. Ni vse samo v kvalifikacijah in notranji lepoti, verjemite. Tudi lep avto raje kupimo, kajne. ajda66

Ne ajda, avto je prevozno sredstvo, da nas pripelje od točka A do točke B in nič drugega, vsaj po mnenju nekaterih.

O puščobnem videzu: odvisno kdo ocenjuje. Ko vidiš žensko vso nafarbano, lahko takoj sklepaš tudi kaj o njenem intelektualnem nivoju, no vsaj nekateri ( ocenjevalci ).

Kaj si lahko misliš o ženski, ki, ko se zjutraj vstane, takoj pomisli kako se bo nafarbala, pa cucka peljat s*at in scat. Intelektualni nivo, da te kap.

Komu paše, pa kar naj, me nič ne moti, sam ne prodajat nobene visoke filozofije o tem.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti