Krhlji

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

tema odprta - 1. jan 2010 21:15 | ogledi: 10.620 | odgovori: 5

dobila sem celo gajbo jabolk.rada bi naredila krhlje,ker mi bolj teknejo kot sveža jabolka.mogoče veste postopek koliko časa jih sušiti,je to možno v navadni pečici?vem pa da to traja nekaj dni preden dobiš prave krhlje.kako se tega lotite vi?hvala!

sarin

silven  

član od: 26.8.2009

sporočila: 130

2. jan 2010 2:54

Jaz jih sušim v električnem sušilcu za sadnje. Približno 10 ur ( čez noč). silven

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

2. jan 2010 7:36

Tudi jaz jih sušim v el. sušilcu. Jih olupim, narežem na krhlje, cca 1,5 cm. Po programu in navodilom, ki so priložena, se jabolka sušijo 8 ur. Vmes 1 x le zamenjam pladnje, ker se spodnji suši hitreje kot zgrnji. Sušilec ima 4 pladnje. Pridno sem jih sušila jeseni. Naša jablana - voščenka, nam vsako leto bogato obrodi. Jabolka so zelo primerna za sušenje. Sodelavkin oče pa jih suši na radiatorjih. Čas sušenja sicer ne vem, lahko pa sporti pogledaš. So pa iz aparata lepo, zlato rumeni. Splača se nabava, saj je primeren tudi za sušenje zelenjave in začimb (peteršelj, zelena, luštrek, gobe, majaron,.) Veronika

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

2. jan 2010 8:25

Jaz jih tudi sušim v električnem sušilcu. Jabolk ne narežem na krhlje, ampak na rezine, tako da dobim neke vrste jabolčni čips in zato je tudi čas sušenja malce krajši. Tako narezana jabolka se posušijo približno v šestih urah. Moj sušilec ima pet pladnjev, vendar jih moram med samim sušenjem večkrat zamenjati in tudi same rezine jabolk malo predevam, ker se jabolka, ki so naložena na spodnjih pladnjih in ob strani, sušijo hitreje. Delam pa tako, da vklopim sušilec, položim prvi pladenj ter začnem nanj polagati pravkar narezana jabolka, potem dam drugi pladenj ter narezana jabolka, tako ponavljam, dokler ne narežem jabolk za vseh pet pladnjev. Jabolka režem sproti in ne vseh naenkrat, zato mi tudi ne oksidirajo. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

2. jan 2010 10:25

Sarin, za sušenje jabolčnih krhljev (in ostalega sadja, ki se ga suši) je primerna tudi ventilacijska pečica, če nimaš sušilnika. Krhlje razporediš na 3 pekače - za podlogo lahko uporabiš tudi peki papir, da ti pekači ostanejo čisti - jih v 3 nivoje zložiš v pečico, vklopiš na nanižjo temperaturo (50 °C) in ventilator ter pustiš sušiti čez noč. Vratca lahko pustiš tudi malo odprta. Odvisno od vrste jabolk in debeline khljev je tudi, koliko časa se bodo sušila, vendar se v glavnem čez noč posušijo.

Mojca

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

2. jan 2010 11:55

Jaz jih pa narežem na kolobarje, izkoščičim in potopim v vodo, v katero sem iztisnila sok limone. Potem jih zložim na papirnate brisače, da se posušijo in razdelim po pladnjih (imamo leseno 'sušo', sušilnico za sadje). Krhlji so snežno beli do svetlo rumeni (odv. od sorte).

Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti