Gostilna kjer lahko sedimo na tleh

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

26. nov 2009 4:25

Tudi sama imam dva sedaj že odrasla otroka in doma smo poskrbeli, da sta se lahko po mili volji plazila po tleh in je bila stajica le za tiste trenutke, ko otroka res nisi mogel imeti na očeh (obešanje perila na balkonu, brisanje po tleh, sesanje.....). Tudi poleg kavča smo v tem času postavili tanjšo spužvo (kar cel kos 1*2 m) in otroka sta se tam naučila stati, sedeti in se odplaziti.... Tudi sami smo sedali na tla poleg njiju. Stopnišče smo zavarovali z ograjico in nevarne stvari, če smo videli, da ju zanimajo, pa rože in podobno smo umaknili z dosega otroka. Toda to smo počeli doma in bili smo sami in skrbno smo sesali in čistili in nismo imeli nobenih mačk in psov, ki bi ležali po tej spužvi..... V gostilni ali sploh na katerem koli javnem kraju ali v kakšni drugi hiši pa si ne predstavljam, da bi spustila otroka po tleh, ker nihče ni dolžan skrbeti za čistočo samo zato ker bomo prišli na obisk in bo dojenček z nami. Otrok na javnih krajih ali tudi povsod tam, kjer menimo da zanj ni primerno čisto sodi v naročje ali voziček ali nahrbtnik - na vsak način pa ne na tla. Tudi v teh časih raznih virusnih obolenj in nove gripe z otrokom ne bi odhajala v lokale kjer se zadržuje polno najrazličnejših ljudi in tudi sama bi o tem krepko razmislila, sploh če bi še dojila. Dojeni otroci so na materino mleko tako navezani, da odklanjajo vsako drugo hrano (sama nimam te izkušnje s tako dolgim dojenjem se je pa to dogajalo dvema kolegicama, ki sta imela probleme še potem ko sta že šli v službo) in mogoče bi bilo dobro razmisliti, da bi otroku, ki se že plazi po tleh dala tudi še kaj drugega, seveda je odločitev izključno tvoja. Kaj ko bi s to zabavo malo počakali in res ne bi bila prednovoletna, mogoče bi bila spomladanska. Takrat bo najbrž epidemija gripe že mimo, otroka večja.....V tem času, ko je virusov vsepovsod na pretek ravno ne bi izzivala usode. Pa nisem paranoična glede vsega tega, le otroku in tebi želim, da se s tem ne bi srečala. Toliko samo v razmislek - res je bilo vprašanje kot pravi terakota drugo - in moj odgovor na tvoje vprašanje je , da take restavracije žal ne poznam. Odločitev naj bo izključno tvoja in kakršnakoli že bo ti želim veliko sreče in veselja ob tvojem otročičku. tedyka

Varia  

član od: 3.1.2006

sporočila: 108

26. nov 2009 6:42

nora ....., ....., ....., ....., nore- ....., ....., ....., ....., nori- ....., ....., ....., ....., noro- ....., ....., ....., ....., pri nori,....., ....., ......, ......, z noro, ....., ....., ....., ......, . kakšne besede bi dodali v tejle sklanjatvi ? Varia

Varia  

član od: 3.1.2006

sporočila: 108

26. nov 2009 6:45

Ah, se mi je odpeljalo prej, preden sem vas uspela pozdraviti- Pozdrav in sončen dan, vam želim ! Varia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. nov 2009 6:46

Jaz čisto razumem mamo na porodniški, ki bi se rada vključila v okolja, kjer se je čisto dobro počutila, preden je dobila otroka. In tudi razumem to razdvojenost in moralno dilemo v stilu, kaj bom pa z otrokom, a ga naj pustim pri kom, ali sem lahko tri ure brez otroka..... Tudi razumem, da čisto vsak prijazen človek rad pogleda malega otroka. Ampak sem pa tudi precej prepričana, da človek z dobro vzgojo ne more ravno popolnoma po resnici odgovoriti na vprašanje: ali imate kaj proti, če prideta na decembrsko veselico tudi sodelavki z otrokoma? Ne, nimam, to je politično korekten odgovor. Ker bi rekla, da bi iskreno ljudje (z in brez otrok) odgovorili takole: Ja, nimam, samo naj takoj, ko bodo otroci jokali, gresta kar lepo domov, ker ko dojenčki jokajo, jih naj imajo pa kar lepo starši, jaz sem svoj del te vaje opravil(a). Se bojim, da toliko iskrenosti nihče ne zmore neposredno izreči in tudi težko jo kdo pogoltne v enem kosu. Itta, tvoja materinska radost je tvoja radost (ta tvoja radost pa ni hkrati univerzalna radost, ostali ljudje na tvoj zaklad ne gledajo kot na najbolj edinstveno osebo v življenju in pač vidijo stvari drugače). Tvoja komunikacija z otrokom je tvoja zadeva. To, če prideta kdaj z otrokom malo "v službo pogledat" za pet minut in vsi dealjo buci-buc, to je ena stvar, nekako otroške teme vleči v službo, to je pa že spolzek teren. Se pač odpira en trend, ki ga morda ne vidiš, ampak je trend vseeno... Ker, ko začne človek voziti svoje otroke na službene zadeve (dedek mraz se tu ne šteje), kje je pa meja? A dojenčka lahko, enoletnika pa ne? In kaj pa z drugim otrokom, če bo? Pa drugič bo pa še kdo drug svojega otroka pripeljal in boste imeli ena-dva otroški vrtec. Pa to še ni vse: ni večjega ubijalca štimunga katerekoli službene veselice, kot je trenutek, ko začnejo ženske razlagati svoje ginekološke muke. Je v vsaki ekipi kakšna takšna. Čisto v vsaki ekipi ljudi najdeš kako coprnico, ki po pol kupice vina začne podoživljati svoj porod, ki je trajal kake tri dni (z leti traja dlje) in na koliko centimetrih je prišla babica in na koliko centimetrih porodničkar in tako dalje in naprej.....(otroci so itak že na faksu, ona pa še kar rojeva). Ampak tudi če človek pusti vnemar vse implikacije takih manevrov, a se ti v resnici zdi, da obstaja gostilna, dojenčku prijazna? Takega prostora ni. Dojenček še ni za v gostilno in ima na vso srečo toliko pameti, da to tudi dosti hitro pokaže. Iskreno in brez cenzure. Tri ure brez mamice bo zdržal čisto vsak zdrav dojenček. Vendelina jr.

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

26. nov 2009 7:09

Meni je vsec Nolin predlog, ce ni izvedljiv pa bi raje poiskala kako gostilno v kmeckem stilu, kjer imajo tudi klopi (gorjanc, zabar....). Nas malcek je namrec neutrudno "hodil" po klopi, na tla ga niti v turski restavraciji sama ne bi dala. Pa nisem higienski freak. Ne pozabite s seboj dovolj veliko zalogo igrack. LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

26. nov 2009 7:34

Vendelina, vsaka čast, polepšala si mi četrtkov dan

Sem že včeraj premišljevala, kako odgovoriti mladi mamici, da dojenčku ni mesto v gostilni. Mamica, če že moraš it na to zabavo, znajdi se kako drugače (otrokov oče, babice, tete...)

Prosim, da ne bo frčalo perje.

Pozdravček!

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

26. nov 2009 7:55

Se tudi jaz popolnoma strinjam z zapisom Vendeline jr. Ognjič

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

26. nov 2009 8:02

Vendelina jr., res lepo napisano, ni kaj. Se popolnoma strinjam. lenka

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

26. nov 2009 8:05

Čao, yildiz han je čist lušten prostor, z dobro hrano in prijetnim programom. Samo si kljub temu, da je vse bolj pri tleh, tam ne predstavljam otroka, ki plazi okoli. Tudi prostora ni ravno veliko, nekje vmes pa še plesalka pleše.... Moja družba prijateljic(ki pa se žal ne zbere prav pogostokrat) se je v zadnjih letih precej povečala, je kar nekaj otročkov v starosti 1-5. Se malokrta dobimo, ker smo razseljeni po celi Sloveniji, ampak če je namen, da se dobimo z otročki, je prvi pogoj, da je lepo vreme in zunaj igrala oz. vsaj primerna okolica. Vse ostalo je tako za njih, nas in tudi ostale goste mučenje. Nikoli mi ni bilo jasno, kako starši lahko pustijo otrokom divjat po gostilnah, med njimi pa natakar z vrelo juho.... (no, tole ni čisto na to temo, samo paše pa nekako zraven). Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti