Umrl je naš alpinist tomaž humar

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

16. nov 2009 12:14

Kakšno leto nazaj sem brala intervju z njim in ta intervju je bil tako navdihujoč in poln energije, da me je čisto vrglo. Revijo sem imela shranjeno mesece, pred kratkim sem jo dala za star papir, a intervju imam še vedno v glavi. Redkokdaj naletiš na človeka s tako izdelanim metafizičnim modelom - o vsem, o sebi, o svojem poslanstvu, o bogu. Mene ljudje s strastjo v sebi neskončno fascinirajo in s svojim zgledom vabijo, da jim sledim. Noro. Vse spoštovanje. Košuta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2009 13:11

Košuta, hvala. Vendelina jr.

Zvončica  

član od: 20.7.2006

sporočila: 170

16. nov 2009 13:55

"Nitka ni prestrižena. Zakaj ne bi bil več v Vaših mislih samo zaradi tega, ker nisem v Vašem zornem polju? Nisem daleč stran, samo na drugi strani poti." Tomaž, počivaj v miru. Iskreno sožalje svojcem. Zvončica

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

16. nov 2009 14:00

mai je napisal/a:
O moškem dojemanju potomstva in tem, da so mu gore pomenile več, kot otroci, pa samo tole: ste kdaj pomislili, ko ste na cesti namesto 90 vozili 110 km/h, da lahko vaši otroci zaradi vaše nepremišljenosti ostanejo brez vas? Če kadite, lahko zbolite in otroci ostanejo brez vas? Pa še njih zastrupljate... kaj pa to? Mar to ni neodgovorno? Potemtakem tudi vam cigarete pomenijo več, kot vaši otroci. In hitrost prav tako! jana
Na podoben način sem tudi jaz probala to razložiti naši dvanajstletnici. K

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

17. nov 2009 9:50

Tudi sama sem človek, ki ne prenese ukalupljanja. Se trudim biti malo drugačna in iti po svoji poti, pa čeprav okolici to ni po volji. Ampak če moraš, pač moraš. Zato razumem njegovo strast, njegov način življenja. Mi je samo žal, da ga nisem spoznala, si pa nekako mislim, da je bil tak kot Tomo Križnar, ki me je ob srečanju (sva delala en radijski intervju že leta nazaj) pretresel s svojo toplino, preprostostjo in eno energijo, ki jo izžareva, pa se je ne da opisati. Preprosto čutiš ene drugačne vibracije. Takega sem si vedno predstavljala tudi Tomaža. In mu želim, da najde svoje sanje tam, kjer je, pa se kdaj z naklonjenostjo ozre nazaj.... Sožalje svojcem, predvsem otrokoma helenag

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

17. nov 2009 11:25

Tomaž Humar je bil navdih, zgled marsikomu.

Na žalost je marsikoga navdihoval samo takrat, ko je bil pod žarometi kamer... Ko je s svojo fizično prisotnostjo prinašal denar požrešnim nenasitnim žepom...

Se je mogoče kdo od vas v zadnjih 4-ih letih vprašal: "Ja, kje pa je Tomaž Humar? Kaj pa dela?"

Tomaž Humar se je zaradi hinavščine in zlobnih jezikov umaknil žarometom in kameram. Umaknil se je očem javnosti predvsem zaradi posmehljivosti in žalitev, ki jih je bil deležen (ko s fizično prisotnostjo ni več polnil žepov "uglednežem")...

Če bi bilo drugače, bi lahko še bil živ in (fizično) ostal navdih še dolgo, dolgo...

Žal se je v nesreči, ki jo je zdaj doživel, odločil tako. Fizično ni več prisoten, ne moremo ga videti (kot ga zadnja 4 leta nismo mogli), pa vendar nas tiste, ki je navdihoval prej, navdihuje in polni z energijo še naprej.

Slava mu.

neznan uporabnik

17. nov 2009 11:25

In koliko od nas je šlo v Kamnik podpisat žalno knjigo? japaja

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

17. nov 2009 11:39

golubić

rolada  

član od: 4.8.2006

sporočila: 287

17. nov 2009 12:22

Samo kdor je sam doživel veličastnost gora, razume Tomaža in njegove podvige. Sama sem ga občudovala in spoštovala že od nekdaj. Toliko dobre- pozitivne energije, kolikor jo je oddajal prav on, ne srečaš vsak dan. Toliko ljubezni in spoštljivosti do gora, narave, soljudi ... zlepa ne vidiš pri posamezniku. Takšen je bil on. Močan - kakršen je bil njegov stisk roke!! Naj počiva v himalajskih gorah, vendar njegova prisotnost bo tudi v naših planinah. Vedno in povsod. Naj počiva v miru! rolada

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti