Poklic gospodinja

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

13. nov 2009 23:22

Elaphus Jaz še nisem za v penzijo, vsaj še 13 let mi manjka.,žal. Bom vzela pod pod noge,ha syu

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

14. nov 2009 20:29

Ma, syu, saj nisem mislila, da si že za v penzijo! Le to sem imela v mislih, kaj bi zdaj čakala do januarja, pa šla šele potem vprašat! Če greš vprašat že zdaj in se ti vse pozitivno reši in se lahko zaposliš kot gospodinja, se ti do januarja nabere že za dva meseca delovne dobe!

Ker vidim ljudi okoli sebe, ki so taki srečneži, da bodo čez pol leta ali malo kasneje dočakali penzjon, kako iz dneva v dan vedo, koliko dni (da ne rečem ur) jih še loči od težko pričakovanega dneva.

lp

lp

cervus

slepakura  

član od: 9.1.2007

sporočila: 326

15. nov 2009 6:32

syu je napisal/a:
Elaphus Jaz še nisem za v penzijo, vsaj še 13 let mi manjka.,žal. Bom vzela pod pod noge,ha syu
V penzijo gres, ko imas dovolj denarja za to, ne pa dovolj let! Na tvojem mestu bi pred kakrsnim koli prijavljanjem temeljito preracunala, ali se mi splaca placevati pokojninske prispevke za to, da bom morda nekoc prejemala drzavno miloscino, ali pa je bolje, da ostanem "gospodinja na crno" in ta denar sama namenim v kaksne donosnejse imvesticije, kot pa je drzava. slepakura

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

15. nov 2009 8:16

Denarja za penzijo nekateri ne bomo/bodo nikoli prišparali, ker s 500 evri greš vsak mesec malo - ne v +. Teka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. nov 2009 20:02

Vsekakor bi veljalo pregledati, kako teče s plačilom prispevkov. Pokojninska doba je eno, so pa tudi prispevki za zdravstveno zavarovanje. Kdo plačuje to? Kako si zdravstveno zavarovana. In kako se stvar izvede takrat, ko to zavarovanje res potrebuješ? Ker odkorakati k zdravniku in ti tam dajo kartico v mašino in ti povedo, da nimaš plačanih prispevkov in te napotijo v ambulanto za tiste brez prispevkov....to ni ravno posebej prijetno. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti