Kje dobiti svežo račko

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

tema odprta - 6. nov 2009 15:05 | ogledi: 7.259 | odgovori: 17

Pozdravljeni,

kdo ve, kje v Ljubljani ali bližnji okolici se da dobiti svežo račko za martinovo?

Do zdaj so me vse poti peljale le v Špar ali Tuš, kjer imajo zmrznjene mađarske...

Kje pa uštarije kupujejo? Valda ti ne posrežejo ravno teh???

auachiuaua

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

6. nov 2009 15:20

Ne boš verjela Auachiuaua, v oštarijah postrežejo ravno te. Kajti v oštariji je dobiček eden od glavnih ekonomskih vzgibov (saj ne delajo iz samaritanstva, mar ne !?) in če računaš, da dobiš eno raco v enem izmed velikih trgovskih centrov tam za okoli 4 evre in e potem ena porcija pri njih tam okoli 10 evrov in da dobiš iz ene race lahko 4 pa do 5 porcij potem je zadeva jasna ko suza. Če iščeš svežo račko imaš več opcij: a.) pojdi na glavno tržnico v prestolnici v pokriti del ( a je sploh odprta, priznam, že nekaj časa nisem bil tam; b.) pojdi v Eleclerk, tam jih ponavadi imajo; c.) pojdi na deželo in tam nekje med Štajersko in Prekmurjem boš skoraj gotovo pred kako hišo videla želeno perjad, ustavi se in vprašaj če ti eno prodajo. Tudi sam sem nedolgo nazaj počenjal vse sorte, da sem prišel za Martina (in še malo prej in še malo kasneje ) do sveže, domače race ali gosi. Imam eno dobro vezo na Dravskem polju. Ampak glede na to, da je tam podatlnica najbolj zasvinjana s pesticidi in ostalimi kemičnimi produkti v naši državi in da tamkajšnje živali to vodo pijejo in se v njej valjajo me to vedno bolj mineva. Zmrznjena madžarska raca ali gos je povsem solidna sploh sedaj, ko trgovci zrmzovalnike napolnejo z svežo robo - trenutno so v prodaji ptice ,ki so bile pomorjene in pakirnae konec septembra t.l. in če vemo, da je rok trajanja do devh let potem je ta zadeva zagotovo dobra. Morda bolj kot kakšna iz tako opevanega našega podeželja. Konec koncev , tudi Hungary je v EU in tudi tam veljajo standardi Hacapp -a kot drugje in jaz temu verjamem. Ga pa ni čez slastno zapečeno gos /raco v tem martinovem času. Pa tudi drugače se je ne branim. LP hedonist

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

6. nov 2009 15:24

Hvala hedonist, sicer sem tudi sam moškega spola, pa nič ne de ;) Očitno bo Špar zapel ja... Pa dober tek prihodnji vikend. auachiuaua

tejch  

član od: 27.3.2008

sporočila: 141

6. nov 2009 15:26

auachiuaua, sveče race in gosi sem ravno danes videla na pokriti tržnici BTC. Cena je 12€/kg, kar je na žalost za mojo denarnico preveč, zato bomo tudi pri nas doma imeli zmrznjeno madžarsko raco. tejch

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. nov 2009 15:38

Sveže race, očiščene, za časa življenja hranjene z domačo koruzo in s sprehajališčem po lepi zeleni travci na krajnski strani Posavja, je prodajala tudi ena članica tega portala. Mislim pa, da je letošnje že vse prodala. Imajo pa tudi ovce. In pridni so vsi v družini, da je kaj! Poznate veliko otrok, ki bi pred odhodom v šolo nahranili npr. kozličke, ker so bili nabavljeni na njihovo željo? Če koga zanima kaj v zvezi s tem, mu lahko na ZS posredujem ime članice. Ognjič

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

6. nov 2009 15:57

Kolega Auachiuaua (maš zakompliciran nick) se ti opravičujem, nisem pogledal slikce pri vzdevku, sem kar pisal. Kaj češ, so prsti hitrejši od možgan. Lepo se imej. hedonist

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

6. nov 2009 16:05

tejch je napisal/a:
auachiuaua, sveče race in gosi sem ravno danes videla na pokriti tržnici BTC. Cena je 12€/kg, kar je na žalost za mojo denarnico preveč, zato bomo tudi pri nas doma imeli zmrznjeno madžarsko raco. tejch
Rade volje dam tudi 20€/kg, samo da mi ni treba v BTC ;) Čeprav, res hvala, verjetno se bom kar pomatral. Ampak, če bom pa zastonj rinil v to antipatično mravljišče, bom pa iz kože skočil. ;) auachiuaua

neznan uporabnik

6. nov 2009 16:15

Pozdravljeni! Svežo račko sem ravnokar kupila Mercatorjevem hipermaketu. Cena za kilogram je 4.99€. lep pozdrav od Juške juska

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

6. nov 2009 16:17

juska je napisal/a:
Pozdravljeni! Svežo račko sem ravnokar kupila Mercatorjevem hipermaketu. Cena za kilogram je 4.99€. lep pozdrav od Juške juska
A to je šiška? auachiuaua

neznan uporabnik

6. nov 2009 16:19

Ne v Kranju. juska

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

6. nov 2009 16:22

eh.... :-/ Hvala :) auachiuaua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti