Instrukcije matematike

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. nov 2009 20:41

Desanka je napisal/a:
Tega pa ne bom, nočem razumeti in ne sprejmem. Hočem, da se učitelj "dol vrže" do zmotivira vsakega učenca. Peeeeerjeeee... Desanka
Okej, priznam, da sem pristranska. Je v familiji veliko učiteljev na različnih stopnjah šolanja, tako da bom verjetno vedno malo potegnila z učitelji. Saj načeloma se strinjam s tem, da mora učitelj potegniti nekaj iz otroka. In da je v vsakem otroku nekaj. Ampak, newsflash, 100% izkoristka ni nikjer in ga ne bo niti v šolo. Ne da se. Ne more najboljši učitelj na svetu potegniti najboljšega iz vseh svojih učencev. Ne more Barack Obama šarmirati vseh državljanov. Niti ne bodo vse ženske enako vzdihovale za Clooneyem....(sem hotela še eno moško paralelo, pa sem ugotovila, da ne bo funkcironirala....), ne more nobeden od nas tule ne na tem forumu in ne v vsakdanjem življenju prepričati vseh v to, da misli dobro in da dela z najboljšim namenom. Skratka, nihče na svetu ne more za sabo potegniti vseh in ne smemo od učiteljev zahtevati nemogočega. Okej, do tule sem malo polemizirala z logiko trditve/zahteve. Ker v osnovi se pa strinjam, da tudi, če se ne da imeti 100% izkoristka, to še ne pomeni, da lahko kdorkoli kar odneha. Ne sme učitelj z enim pišmeuhovskim odnosom čakati, da mine ura in da odkoraka iz razreda, pa naj se otroci slikajo, če hočejo. Ampak tudi otroci morajo vedeti, da se učitelja spoštuje. In pač morajo vedeti da to, da mu s predrznim vedenjem sesuvajo avtoriteto, da to pač ni sprejemljivo vedenje. In sem prepričana, da najstniki, ki delajo disciplinske težave in sesuvajo avtoriteto, da vedo, da tega ne bi smeli, da pa testirajo, do kod je polje njihove arogance in kje se neha in kdo se jih upa ustaviti. Samo, nisem prepričana, če njihovi starši vedo, da ni primerno, da se sami pred otroci o učiteljih izrekajo nespoštljivo. Ker, če otrok sliši, da "pa kaj je s temi trapastimi učiteljicami", bo logično povezal, da je njegova učiteljica trapasta in zakaj bi se pa do trapastega spoštljivo obnašal,... "mislim WTF mi kle tale koza najeda mislm tu mač...k ta učitlski folk ma lajf u steno obrjen." Kakorkoli obračamo, pridemo nazaj v osnovno družbeno celico. Vendelina jr.

sasah  

član od: 15.7.2008

sporočila: 43

6. nov 2009 10:21

no podatek , ki manjka. smo iz Ljubljane. sasah

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

7. nov 2009 5:40

Draga sasah - tri strani je letelo perje, ti pa mogoče rabiš samo inštruktorja matematike in ne še pernice zraven. Ne morem ti svetovati inštrukorja matematike v Ljubljani, ker sem iz čisto drugega konca Slovenije. Rada bi ti pa povedala naslednje - ne reci morda, ampak potrebujemo inštrukorja matematike in to ti pravim zato, ker je sedaj začetek šolskega leta, snovi je malo in če se že sedaj malo zatika, se bo jutri še bolj in tako naprej. Zato poišči inštrukorja čim prej in naj otrok hodi k njemu moroče enkrat ali dvakrat tedensko, tako da obnovita snov teh dobrih dveh mesecev in sproti ponavljata tekočo snov. Mogoče otrok rabi samo nekaj dodatnih pojasnil in bo speljal in se ob polletju ali ob koncu leta ne boste ubadali z biti ali ne biti. Sedaj je časa še več kot dovolj, ni potreba da ste živčni in nervozni, otrok pa bo po teh inštrukcijah tudi samozavestnejši, saj bo snov bolje obvladal. Dober inštrukor ga bo tudi naučil kako se posamezen predmet najbolje naučimo, pregledala bosta vaje, se pogovorila o snovi in otrok ga bo vprašal tudi tisto, kar pred celim razredom nikoli ne bi vprašal. Ni tudi doliko važna ocena ali je 1-2 ali je 2-3, tudi ko bo kakšna ocena ki jo bo dobil boljša naj nadaljuje z inštrukcijami do konca leta, da bo res pridobil na samozavesti in bo znanje trdno. Tudi ne razglašaje tega, da otrok potrebuje inštrukcije matematike naokrog, naj bo to vaša mala družinska skrivnost, ki jo veste samo vi. Saj ni sramota poiskati nekoga, ki ti pomaga, so pa otroci včasih občutljivi na to in lahko pride tudi do zbadanja med sošolci in prijatelji pa tudi učitelji (vsaj nekateri) niso najbolj naklonjeni temu. Otroku pa bi položila na srce to, da ni sramota poiskati pomoč, če jo potrebuješ. Kakor mu ne bi bilo sramotno sprejeti pomoči sošolca naj mu ne bo sramotno sprejeti pomoči starejšega, ki ima bistveno več znanja na področju, ki ga rabi in mu bo pomagal. Seveda pa bo inštrukor toliko dal, kot bo sam pripravljen sprejeti, zato naj sprašuje, naj se zanima, naj poizkuša od njega izvedeti čim več, naj samostojno napravi še kakšno dodatno nalogo in jo pokaže inštruktorju (zato si priskrbite kakšne knjige z vajami), in se o njej pogovorita. Tako bo tudi inštrukor vedel, da se zanima in ga bo z večjim veseljem poučeval. In predvsem naj ne čaka da se zgodi najhujše ampak naj začne gasiti požar neznanja, ko je ogenj še majhen. Predvsem pa naj bo vesel, da ima skrbne starše, ki so mu pripravljeni pomagati in jim lahko zaupa težave. Seveda pa vse to velja samo takrat, ko je otrok željan in voljan popraviti oceno in se učiti, če pa je zabušant mu niti najboljši inštrukor ne bo pomagal - to pa sami najbolje veste. Ne pišem tega zato, ker ob tej zgodnji uri nimam kaj početi ampak iz lastnih izkušenj pri hčeri in sinu in njunih težavah z jeziki. Pa nismo nikoli imeli problemov z 1 ampak smo poiskali dodatno pomoč, da so lahko imeli 3 ali 4, ker so imeli ocene pri drugih predmetih dobre. In prepričana sem, da se je in se izplača - ampak res, sedaj in ta trenutek in ne šele maja ali junija, ko je možnosti, da se naredi kaj pametnega, pa tudi snovi preveč in je potem lahko res katastrofa. Zato draga sasah kar korajžno na lov za inštruktorjem in bo vse dobro. tedyka

vrtnica23  

član od: 5.11.2009

sporočila: 5

7. nov 2009 11:32

Sasah poglejte na zs :) vrtnica23

ITA RINA  

član od: 21.1.2008

sporočila: 105

7. nov 2009 19:43

Jaz se strinjam s tem,kar je napisala tedyka.Sinu sem zrihtala inštruktorja matematike že prvi mesec gimnazije in to enkrat na teden po dve uri.Imel ga je vsa štiri leta,zelo uspešno končal šolo,sedaj študira,ni mi žal denarja ki sem ga morala dati ,saj je bila dobra naložba. ITA RINA

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. nov 2009 22:00

rimljanka je napisal/a:

Se pa povsem strinjam, da so pogosto inštrukcije podpiranje nedela, lenobe, nemotiviranosti in če česa. Učencev in dijakov. Kaj bi rekla na to, da dijak med poukom klepeta, se zvira v klopi, ne piše zapiskov, ne dela vaj. Na opozorilo pa reče: saj imam inštruktorja.

rimljanka - zasebno mnenje

Točno tega stavka so bila deležna tudi moja ušesa. 

marelica

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

7. nov 2009 22:49

marelica je napisal/a:

rimljanka je napisal/a:

Se pa povsem strinjam, da so pogosto inštrukcije podpiranje nedela, lenobe, nemotiviranosti in če česa. Učencev in dijakov. Kaj bi rekla na to, da dijak med poukom klepeta, se zvira v klopi, ne piše zapiskov, ne dela vaj. Na opozorilo pa reče: saj imam inštruktorja.

rimljanka - zasebno mnenje

Točno tega stavka so bila deležna tudi moja ušesa. 

marelica

 

Mogoče zna pa inštruktor bolj zanimivo  razložiti snov...

Nasja

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

21. okt 2014 18:46

Na osnovi česa priporočaš? So tebe inštruirali in ti sedaj gre, ali ti inštruiraš, pa si delaš reklamo?

minka2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti