Praznično pecivo 2009

cheleste  

član od: 9.8.2007

sporočila: 238

15. dec 2009 22:20

eta,pri skoraj vseh piškotih uporabljam samo rjavi sladkor,velikokrat pa pirino ali rženo moko. dostikrat pa dam namesto sladkorja samo med in je super. poskusi... cheleste

mucika*  

član od: 20.2.2007

sporočila: 2

16. dec 2009 1:08

ZANIMA ME KJE SE DA KUPIT PEKAČ ZA OREHKE; IN ALI SE JIH DA PEČI TUDI BREZ PEKAČA?? mucika*

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

16. dec 2009 6:28

mucika* misliš modelčke za orehe najbrž. Te se kupi v merkatorju, merkurju.. LP mina20

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

16. dec 2009 10:33

Pozdravljene! Sem rekla da letos pa ne bom pekla. Ker potem jem in se mi to vse lepi na rit in ostale dele telesa. Me je držalo do prejšnje nedelje, ko sem gledala Nigello, ko je pekla tisto svojo torto iz suhih sliv in rozin. Tiste ki ste gledale - kaj menite - bi šlo če bi to zadevo spekla v obliki manjših tortic (mogoče v pekaču za muffine, imam takega s kar konkretnimi kolački), prelila s čokolado, da bi preprečila sušenje in dala v celofan zavito (za darilca). Koliko časa bi bilo treba take zadevice peči? Malce drago je vse skupaj, da bi vrgla eno rundo stran samo za testiranje a? Pa tisti piškoti za žlehtnobe so tudi mmmm.. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. dec 2009 10:51

Sadje je v masi zaradi tega, da daje sočnost drugače precej suhopraškastim sestavinam. Če boš delalala na manjših formatih, imaš tveganje, da bo zadeva razpadla, če boš dala notri tudi slive. Če boš delalala samo z rozinami, bo bolje. Še bolje bo seveda, če boš delala zgolj s suhimi jagodami, ki jih prodajajo v sosedovem hipermarketu (tam, kjer kupiš bombone in suho sadje in ga potem vagaš). Ko šiša Nigellu, enivej.... Vendelina jr.

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

16. dec 2009 14:53

Aaaa? Suhe jagode... Vendi kere pa? A to tiste rdeče navadne jagode se dobijo suhe? Prvič slišim res. Bom šla pogledat, čeprav sem jako antisosedovsko usmerjena. Nigelle pa ne maraš a ne? Meni pa tako fino packa, no... morda ravno na večerjo ne bi šla k njej. Čeprav ne dvomim da ima koga ki ji puca tisto fenci šmenci kuhinjo. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. dec 2009 15:37

Ja, tinca, tiste ta suhe ta rdeče! Me je stanči na njih opozorila in sem jih nemudoma uporabila Lahko jih uporabiš v kosih, lahko jih pretlačiš, lahko jih zmiksaš s smetano, lahko jih vmešaš v jajčno kremo, vedno ti bodo pomagale Ni, da "ne bi marala Nigelle", je pa res, da kakšne silne kemije mi pa ni naredila Meni je od vseh british kuharjev daleč najbolj seksi tisti ta temen afrobritanec, ki ima superseksi glas in ki pospravlja za sabo. Vendelina jr.

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

17. dec 2009 8:04

Vendelina jr. je napisal/a:
Meni je od vseh british kuharjev daleč najbolj seksi tisti ta temen afrobritanec, ki ima superseksi glas in ki pospravlja za sabo. Vendelina jr.
O dio mio Vendelina, tega bi pa tudi jaz povabila, da mi kuha... Moycaa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

17. dec 2009 10:12

Jaz tudi, sploh ker še pospravlja in bi jaz potem bila čila in spočita ...

Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. dec 2009 10:32

Ježeš punce, ne glede na to, kako se izvorni topic imenuje, me vedno odvozimo na eno-te-isto-temo Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti