Dilema

tema je zaklenjena

neznan uporabnik

7. okt 2009 15:03

Po moje en tak pinki avto lepo v oči pade. No, preveč rešpekta sicer ne vzbuja... Recimo varna barva je dvobarvna: ena živa za podlago, pol pa čez cel avto napis: VID´ MENE japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. okt 2009 15:03

Rimmy, rumena barva je najbolj opazna na cesti.

Rumena in črna sta menda najbolj kontrastni barvi. Pa naj me mamaF popravi, če je treba.

 

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 07.okt 2009 15:05

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. okt 2009 15:06

Ne glede na vse napisano, si bom jaz, ko bom velika, kupila rdečo Nissan Micro, avtomatik, da bom lažje sfurala vsa ta krožna križišča do Ljubljane, ker mi kombinacija prestavljanja v nižjo prestavo-dajanje žmigavca-gledanja naokoli-spet dajanje gasa še vedno dela malo težav. Če bo imela pa "piskuc za vožnjo v rikverc", pa še toliko bolje! Jelenckova

silva  

član od: 1.10.2002

sporočila: 871

7. okt 2009 16:24

Večina družin ima dva avtomobila: eden je družinski ("ta varni"), drugi pa je za v službo, za "skočit" kam na brzino...-ta je ponavadi avto, ki spada v nižji cenovni razred...

Jaz imam tega ta drugega: to je Fabia, ki je stara 8 let, ima dve zračni blazini in servo volan. Če gledam cene, jo zdaj dobiš že za 3.500€. Pred 5-imi leti sem jo plačala cca. 7.500€ (3.000€ leasing/36mes, ostalo privarčevano). Meni je še vedno vredna (varna) več! In upam, da bo še vozna naslednjih vsaj 9 let (toliko, da se rešim kreditov za hišo).

V "višji" cenovni razred pa spada avto, ki ga načeloma vozi mož. To pa je Opel Astra, letnik 1997, servo volan, zračna blazina, bočne ojačitve. Danes jo dobiš že za slabih 2000€. Meni je neprecenljiva (tako glede udobja vožnje, kot glede varnosti). 

Ni treba kupovati avtomobile za 15.000€, da bi se v njih počutili varne.

Vsak naj kupuje/plačuje po svojih zmožnostih in dragi ljudje, ne prezadolžujte se.

In vsak nakup poskusite opraviti tako, da boste imeli vsaj 1/3 (najbolje 1/2) svojega denarja, ostalo pa si sposodite...

Vse prevečkrat srečujem ljudi, ki so se znašli v finančni ulici brez izhoda. Situacijo poskušajo reševati takrat, ko je že 3X prepozno in to samo zato, ker si niso že 1. dobro preračunali.

Syu, išči še naprej. Na net-u imaš mali milijon avtov (rešitev).

 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. okt 2009 16:33

Jelenckova je napisal/a:
Če bo imela pa "piskuc za vožnjo v rikverc", pa še toliko bolje!Jelenckova

Jelenčkova, kaj pa tole pomeni??

 

No, da se še jaz izpovem: Ko bom bila jaz velika, bom imela tistega, ki sam bočno parkira.

 

Vanja

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

7. okt 2009 16:49

Frina, mal ga pa vseeno biksaš, no...Kupila si si avto z vso možno opremo, ki ti zagotavlja maksimalno varnost...In čez leto ali največ dve boš ugotovila, da ta tvoj avtoček sploh ni tako varen, saj nima tega, pa tega in še česa.,..saj se vsi proizvajalci iz dneva v dan trudijo in vgrajujejo v avtomobile vedno nove zadeve, ki nas maksimalno varujejo....in to je en začaran krog, ki mu preprosto večina izmed nas ne more slediti, saj je menjavanje avtomobilov na vsake dve ali tri leta rezervirano samo za nekatere.

Menim, da dobro vzdrževan avtomobil, ki ima tiste osnovne elemente, ki zagotavljajo precejšnjo mero varnosti, povsem zadošča....tisto, česar resnično primanjkuje pa je spoštovanje prometnih predpisov, spoštovanje soljudi in trezne glave....

rrr

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

7. okt 2009 16:51

Katera barva je varna ? Varnost ni v nekem premosorazmerju z barvo. Mislim da so pomebni povsem drugi dejavniki ,ki pa so vam obče znani in jih ne bi ponavljal. Znano je tudi da se npr. rdeča barva izjemno slabo vidi na večer ko se mrači saj se praktično zlije z okolico (beri= temačnostjo ) medtem ko se srebrni oddtenki vidijo še precej v večerni mrak. Z barvo avtomobila je sicer tako : ko kupuješ avto si seveda želiš določeno barvo in od začetka vztrajaš pri tem. Vendar pa se zgodi da ti to ne uspe se pač sprijazniš z neko drugo barvo. To te sicer nekaj časa moti vendar ne za dolgo, kmalu se je navadiš in spoznaš, da je v bistvu vseeno ali imaš bel ali pa črn avto. Res pa je da določenemu modelu pristoji določena barva ampak to je že druga zgodba in človek mora imeti malo izostren občutek za estetiko. Sam sem zagovornik nakupa novega avtomobila predvsem zaradi varnosti nakupa in vožnje vsaj nekaj let. Avto je dobro (če ti uspe) menjati na dve , tri leta , s tem zgudiš najmanj. Tudi je dobro kupiti avto za gotove pare, vse ostale kombinacije so silno drage in se jih ne splača posluževati. Ampak seveda ravna vsak po svoje predvsem po svojih zmožnostih. LP hedonist

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. okt 2009 17:12

OK, hedonist, vsaka barva se ponoči slabo vidi!!! Ko smo se začeli pogovarjat o barvah, smo imeli v mislih predvsem vidljivost oz. opaženost. In kar pomisli, da na cesti hitreje opaziš rumen avto kot pa črnega ali sivega.

Ežoj, Poglej tole stran: Tile tipi (Insurance Institute for Highway Safety) so, plačani od kapitalističnih zavarovalnic, odgovorni za izboljšanje varnosti avtomobilov. Če se spomnim, so pred kakimi 15 ali tako nekako leti, začeli po svoje testirat avtomobile in jim dajat svoje ocene. Zavarovalna premija je postala odvisna od varnosti avtomobila. Ker so ljudje začeli kupovati bolje ocenjene avtomobile, so več ali manj vse firme izboljšale trčno varnost in s tem preživelost potnikov v avtu. Ti, ki testirajo avte in jih zaletavajo v betonske stene se nikakor ne bi srinjali s teboj, da zračne blazine ne rešujejo življenj. Malo pobrskaj po strani pa boš videl, kako moderne lutke imajo dandanes.

Ko se pri naši hiši odliča za nov (star) avto, se absolutno pregledajo tile testi. Avta, ki ima oceno manj kot Dobro (največja možna), pri naši hiši ni. Imajo jih pa v vseh cenovnih razredih.

http://www.iihs.org/ratings/default.aspx

 

 

 

 

Vanja

mina20  

član od: 19.4.2007

sporočila: 389

7. okt 2009 17:14

Silva, sva na istem. Imam škodo Fabio. Lani januarja kupljeno preko interneta - takrat staro 5 let. Zanjo odštela slabih 5000€, gre pa k norc , pa še lepe kovinsko modre barve je. Ker sem sama študentka, si kredita sploh omislit nisem upala. Je pa res, da ko sem izbirala avto, sem gledala tudi na to, kako je vzdrževan, servisna knjiga mora biti potrjena! in koliko kilometrov ima. Sem imela ogledanega enega cliota (letnik04) pa so mi ga pred nosom speljali. No ja, tako pač je pri takih prodajah, kdor prvi pride, prej melje. Rabim avto, ker sem od dela oddaljena 20km, avtobusov ni, moj me pa ne more vozit, ker ima čisto drug urnik, jaz pa še v lj študiram poleg vsega in se morem 2-3x tedensko vozit še gor. Ne bi pa nikoli pomislila, da bi vzela avto na leasing, ker ga 3x preplačaš. Raje imam kredit. Tako sem naredila s prvim avtomobilčkom. Kupila takrat cliota, starega 8 let, pa je delal ko urca, no treba je blo včasih tut kej zamenjat (potrošni material - gume, žlajfi'', žarnice) in bi ga še imela, če ne bi mel bunke. Moja mama ima 5ko, staro 13let, pa gre brez problema :) mina20

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

7. okt 2009 17:59

Novejši avtomobili so varnejši, jasno. Tudi v Eu imamo EuroNCAP teste, ki to potrjujejo. Navsezadnje to ugotovitev žalostno potrjujejo tudi vesti v črni kroniki, kjer praviloma nastradajo kaki nedožni študentje v starejših avtomobilih, povzročitelju v novi makini ni pa nič...

Seveda se človek na račun financ sprijazni tudi s starejšim avtom, sploh če je znan prvi lastnik in način vzdrževanja. Drugače pa je nakup starega avta vedno bolj ali manj loterija. Lahko zadeneš, lahko izgubiš.

Poleg varnosti pa je za syu po mojem problem tudi v zanesljivosti. Če kakšnemu moškemu avto crkne sredi brezpotja, ga bo že malo "pošraufal" in rešil situacijo (seveda če ne gre za nove računalniško vodene mašince). Naj mi bo oproščena diskriminacija po spolu, ampak večine kuharskih kolegic si pač ne predstavljam zašmiranih od popravljanja avta... In kaj naj torej naredim, če avto odpove na poti v službo? Klic na AMZS seveda prinese kar nekaj stroškov, čakat svojega heroja, da reši situacijo in te odpelje, pa tudi ni prijetno. Jaz torej menjam avto najkasneje pri 100000km, ko se začnejo prva popravila. 

Jaz bi izbrala najcenejši novi avto, po možnosti raje na kredit kot na leasing... npr. Dacio Sandero za 6700 €, ki je sodeč po katalogu avto.net trenutno najcenejša.

Nasja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti