Dilema

tema je zaklenjena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. okt 2009 10:25

Nasankaš se lahko pri rabljenem in novem avtu, s tem da je možnsot pri novem manjša. nekako sta mi blizu kombiancija Vendelnininega in delno frininega pisanja. Če ti lahko pomaga mož, sem jaz vsekakor za nov avto. Sama sem spomaldi nekaj tednov visela na internetu in telefonarila po avto asalonih in jih tudi precej osebno obiskala, da sem zbrala vse mogoče ponudbe in na koncu sem se odločila za nakup novega vozila, ker so bili ugodni pogoji. Zdaj, kaj so to ugodni pogoji, je tudi stvar debate, jaz imam nov avto, za majhen avto dokaj močnega - 1,6, kubika, 120 konjev- za 160 evrov na mesec. Če greš v malo nižjo varianto, torej 1,2 ali 1,4 pa manj konjev, je obrok lahko še nižji, pa tudi zavarovanje te pride manj. Poglej ta trenutek po salonih, eni ponujajo brez pologa ob nakupu, odplačevati začneš spomladi. Če te zanima kaj več, mi piši na zasebno pošto, pa ti lahko napišem kaj o svojih izkušnjah. Na lizing ali plačilo na obroke dobiš tudi rabljen avto, a je običajno višji polog in krajša doba odplačevanje, torej tudi višji obrok. Kar tebi, če sem prav razumela, ta trenutek ne znese. Tako kot meni ni, zato sem šla v opisano varianto. Ne oziraj pa se na druge. Če ti je mož prirpavljen pomagati, je pomemben samo on in ne sosedje. Če boš avto vzela na lizing, bo verejtno itak on moral za poroka. Pozdrav, Mamamia mamamia

kozamurnik

sporočila: 2311

5. okt 2009 11:29

Pri tem je pomembno poudariti, da avtomobil ni v naši lasti, dokler lizinga ne odplačamo,to je vse do zadnjega obroka! Recimo, da gre lastnik salona v stečaj,v stečajno maso gre tudi tvoj avto, pa magari par obrokov pred dokončnim plačilom! Jaz nisem nekdo,ki veliko riskira.Tako tudi ne morem veliko izgubiti. O manijah Slovencev z novimi, dragimi in lepimi avtomobili raje ne bi. Moj prijatelj iz iz Hamburga je enkrat komentiral: ko bi sodil le po avtomobilih in ne bi poznal dejanskih razmer, bi rekel, da ima Slovenija precej precej visoooook standard! Jaz bi vse dobro, ampak res dobro premislila! Bolje vrabec v roki,kot golob na strehi. kozamurnik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. okt 2009 12:50

Zame je avto potrošni material in ne statusni simbol, če pa že kupujem, si kupim kar zmorem v kombinaciji s tistim, kar mi je v mejah možnega všeč. Vsekakor pa pri pooblaščenem in zanesljivem prodajalcu, vezanem na znamko, ne pa pri raznoraznih dvomljivih posrednikih. Tvegaš pa tako z rabljenim kot z novim. Mamamia mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

5. okt 2009 12:57

Sama bi se z vidika varnosti in udobja raje odlocila za nov avto. Res pri lizingu avto ni nas do placila zadnjega obroka, ampak saj pri voznji z avtobusom ali z vlakom tudi ne kupimo prevoznega sredstva - placamo uporabo. Samo za primerjavo stroskov: recimo da gre za relacijo 51 km v eno smer - cena vozovnice je potem 6 evrov (21x2x6 = 250E), mesecne pa 200-220E. http://www.jh-lj.si/upload/lpp/ceniki/medkr Pri avtu imas strosek lisinga (170E) + bencin - ce je poraba cca 6L potem v grobem racunaj: 50kmx2x21 dni = 2100 km/mesec === 126l goriva = 140E, oz. ustrezno vec. http://www.poraba.com/ Bistvena prednost pa je prihranek na casu. Kot pravi mamamia, pozanimaj se pri vec avtohisah. Na spodnji strani imas tudi cenike novih avtomobilov, pa malo primerjaj. http://www.avto-magazin.si/ LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

5. okt 2009 13:51

mamamia je napisal/a:
...Če ti lahko pomaga mož, sem jaz vsekakor za nov avto. ...Ne oziraj pa se na druge. Če ti je mož prirpavljen pomagati, je pomemben samo on in ne sosedje. Če boš avto vzela na lizing, bo verejtno itak on moral za poroka. Pozdrav, Mamamia mamamia

 

Mogoče pa bi lahko mož vzel kredit namesto tebe? Kredit se mi zdi vseeno boljša opcija kot lizing - vsaj avto je nepreklicno tvoj, medtem ko pri lizingu nikoli ne veš...

Nasja

brucella  

član od: 29.1.2008

sporočila: 67

5. okt 2009 14:32

jancka je napisal/a:
Syu, zgleda, da si že odločena in da potrebuješ samo našo potrditev, a ne.
Mislim, da ni tako enostavno. Mogoče upa, da bo kdo našel še kakšno enostavnejšo in predvsem cenejšo varianto. Iz pisanja gospe Syu je razvidno, da je avtomobil v njenem primeru edina (dolgoročna) oblika prevoza do službe. In glede na to ima gospa le dve možnosti-leasing ali nakup starega vozila. Saj je napisala, da bi raje kupila staro vozilo (ima možnost izposoje denarja), vendar jo je strah, da jo bo ta nakup eventualno stal dosti več, če vozilo ne bo vozno. Okvar na motorju še tako dober mehanik ne more ugotoviti ob ogledu vozila. In te so pri nakupih starih vozil večkrat prisotne. Tudi višino izpušnih plinov lahko preveri le na tehničnem. Popravilo obojega je lahko dražje kot bi Syu dala za vozilo. Najboljši nasvet bi bil nakup starega vozila, ki je garantirano vozno. To pa lahko doseže le z nakupom od poštenega prodajalca, ki bi se mogoče našel tudi na kulinariki? Jaz na žalost ne prodajam, niti ne poznam koga ki prodaja kakšno zanesljivo vozilo. Vsekakor želim Syu veliko sreče pri iskanju vozila in njeni službi. Lep pozdrav! brucella

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. okt 2009 15:03

Rabljeni avtomobili, kupljeni v resnih avtosalonih, imajo tudi eno leto garancije, so pregledani in podobno. Tudi mi smo že kupil rabljene avtomobile in smo vedno dobro kupili, nobenih napak ni bilo in so nam odlično služili (eden še vedno). Ampak po mojih izkušnjah je pri nakupu rabljenega vozila na obroke višji polog in krajša doba odplačevanja, to pa zna bit za našo kolegico s foruma malce preveč. Sem pa prepričana, da se z vztrajnim iskanjem vedno najde primrna rešitev. Mamamia mamamia

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

5. okt 2009 16:14

spoštovani ne, ne nisem se še odločila. hvala vsem, ki me spremljate, celo dopoldne visim na netu in telefonarim, da najdem rabljen avto, ne prestar, brez pologa. odprli sta se mi dve opciji, še pa niso 100% potrjene. predvsem na štajerskem koncu lažje prisluhnejo. seveda vam javim, kako mi bo uspelo. iz avto hiše, kjer me čaka rezerviran nov avto, pa so me ljubeznivo potipali in sem jim rekla, da jutri sporočim odločitev. mimogrede, ima kdo izkušnje z chervolet kalosom? syu

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

5. okt 2009 16:48

spoštovani ne, ne nisem se še odločila. hvala vsem, ki me spremljate, celo dopoldne visim na netu in telefonarim, da najdem rabljen avto, ne prestar, brez pologa. odprli sta se mi dve opciji, še pa niso 100% potrjene. predvsem na štajerskem koncu lažje prisluhnejo. seveda vam javim, kako mi bo uspelo. iz avto hiše, kjer me čaka rezerviran nov avto, pa so me ljubeznivo potipali in sem jim rekla, da jutri sporočim odločitev. mimogrede, ima kdo izkušnje z chervolet kalosom? syu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti