Delo v tušu

ekorenci  

član od: 9.8.2009

sporočila: 107

tema odprta - 29. sep 2009 22:05 | ogledi: 6.986 | odgovori: 26

Pozdravljeni!

Zanima me ,če je mogoče kdo seznanjem kako je biti zaposlen v Tušu,ali pa ima mogoče izkušnje s tem.Prosila bi za kakšen nasvet ali izkušnjo.Hvala lep pozdrav!

ekorenci

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

29. sep 2009 22:17

Moje mnenje je takšno: če službo tudi potrebuješ, ne le jo iščeš in torej nimaš drugih virov preživljanja, najbrž ne boš kaj dosti razmišljala, temveč sprejela, karkoli ti ponudijo. Ker nam je itak večini znano, da kaj dosti več od minimalca prodajalke ne dobijo pri nobenem teh nam znanih večjih trgovcev. Delati je pa treba nam navadnim smrtnikom povsod. Pa tudi ne bi bilo lepo, da zdaj tu prodajalke Tuša pljuvajo po svojem delodajalcu, ki jim reže kruh. Če z njim niso zadovoljne, naj gredo k tistemu, ki jim bo odrezal debelejši kos kruha. Ognjič

neznan uporabnik

29. sep 2009 22:49

Nisem prodajalka v Tušu, se pa rada pogovarjam, tudi s prodajalkami. In tako vem, da v eni manjši trgovini Tuš v Ljubljani dekleta in en moški delajo z zadovoljnimi obrazi, morda zaradi tega, ker je manjši kolektiv in se med seboj razumejo, nekako se ne tresejo za plače (kolikor sem med vrsticami razbrala), sicer vedno krožijo po trgovini in niso nikoli brez dela, vendar pa tudi, kadar ni gužve, zginejo na pavzico. Ne me zdaj vleč za jezik, to so moja opažanja iz ene same Tuš trgovine in prav mogoče je drugje drugače. Zagotovo pa vem, da so uslužbenke nekega drugega trgovca zelo žalostne, ker morajo plačat vso škodo, ki jo ponesreči storijo in da mora mesar plačati vse ukradeno meso, ki ga ljudje pokradejo, medtem ko gre olje, vino ali marmelada, ki jo razbije stranka, v kalo. Zdej pa tko kot pravijo naši bratje : "ako lažu oni lažem i ja" Jaz bi se tudi pozanimala, kakšno je vzdušje tam, kamor sem namenjena. In pozanimala bi se pri nepoznanih ljudeh, da bi bilo čim manj pristranskosti. Zato je takle forum čist OK. japaja

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

29. sep 2009 23:34

Jaz mislim, da je čisto v redu biti zaposlen v Tušu (pa jaz nisem, hehe).

jasna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

30. sep 2009 5:58

jasna1 je napisal/a:

Jaz mislim, da je čisto v redu biti zaposlen v Tušu (pa jaz nisem, hehe).jasna

Bi rekla, da je pač tako: nikjer ni samo lepo, samo dobro, samo..... Povsem se pa strinjam z Ognjič.

rimljanka - zasebno mnenje

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

30. sep 2009 6:00

Iz prve roke. Sem delala v Tusu skoraj eno leto. Je pa tako, da je trgovina kot trgovina. Delas petek in svetek, vedno moras biti vljuden, se do najbolj podn folka in bednih zelja. Tudi vodstvo je znalo biti kar tezko. Mi smo sicer imeli fajn poslovodjo, vendar moras vedeti, da ima tudi ta ljudi nad sabo. Sem vesela,da ne delam vec tam, ce pa bi se morala vrnit, bi pa zaradi samega denarja sla tudi nazaj. Sicer ni bajna placa, je pa 450- 500 evrov le bolje kot 200 ali nic. Tarja83

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

30. sep 2009 6:50

Tarja83 je napisal/a:
Sicer ni bajna placa, je pa 450- 500 evrov le bolje kot 200 ali nic. Tarja83
Ja, to sem imela jaz v mislih. Ognjič

neznan uporabnik

30. sep 2009 8:44

japaja je napisal/a:
... da mora mesar plačati vse ukradeno meso, ki ga ljudje pokradejo
Mene je pa to čisto zvilo jancka

neznan uporabnik

30. sep 2009 9:15

Mene je tudi, ko sem to slišala. Sem nekajkrat vprašala, če je to res, ker nisem verjela. In je šlo za 300 €, ne pa za deset ali trideset. Bom za vsak slučaj še enkrat ponovila: nisem bila zraven (ne ko se je kradlo, ne ko je prišla komanda ) ampak sem tolikokrat vprašala če je to res RES, da dvomim, da bi mi kdo nakladal..? Zdaj pa, boh mi oprosti, obstaja teorija dimne zavese: kaj pa če je mesar tist meso sam sebi domov nesel in hotel zvaliti krivdo na stranke in so ga dobili? japaja

neznan uporabnik

30. sep 2009 9:31

No, pa še nekaj: nekje v eni drugi temi tukaj je bilo govora o tem, kako morajo blagajničarke hiteti, ker morajo imeti normo toliko in toliko računov na uro.. To metanje mojih jogurtov, ki jih lepo sortiram in postavljam pokonci, da se mi ne sklompajo, sem doživela marsikje (ne bom šimfala točno kje, lahko pa tudi, če me kdo vpraša), v Tušu pa skoraj nikoli ("skoraj" pomeni, da se mi zdele ne ljubi napenjat spominske lajtenge). Meni pač take malenkosti veliko povejo. Sicer pa najbolje vedo zaposleni v Tušu, kaj se sploh mešam..? O kvaliteti ponudbe ne bi. Povsod se najde škart roba in dobre stvari (sem imela že take pelcmontlne na sebi da glava boli - iz čistega firbca sem jih šla probavat - pa sem našla take felerje in šlamparijo, da sem se samo smejala. Po drugi strani sem pa zadnjič v nekem košu za 1 € našla majčko da dol padeš..) Kar sem hotela povedati, je pa to: če hodiš z veseljem ali vsaj ne z odporom v službo, je to predvsem koristno za zdravje. japaja

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

30. sep 2009 10:41

Spoštovani Res je vsako delo častno, samo v nekaterih primerih se ti računica ne izzide. Stanujem v kraju blizu Ljubljane, ki ima slabe prometne povezave in si primoran imeti avto. Trenutno odhajam na zavod, kjer bom imela cca 430eu nadomestila. Torej če grem v službo potrebujem avto, kaj za oblečiti itd. Če ostanem doma,ne potrebujem nič. Recimo, da dobim plačo 500eu, kaj sem s tem naredila? Sama sebi zgubo. Pa ne me narobe razumet, iščem službo za dohodek ki se mi izide. Žal me že 28 let delodajalci "nategujejo" in kaj je to regres in božičnica, ne vem. Obenem pa iščem način kako priti do avta če si brez denarja. Tako je življenje. Sem prodajalka, sem delala eno leto v živilski trgovini in ne bom več. Služba te mora veseliti, odnosi morajo biti vsaj med sodelavci korektni, potem pa tudi morda slabšo plačo lažje spregledaš. Ker me ne poznate naj vam povem samo še to, da že dvajset let delam sobote, nedelje, praznike brez zakonskih dodatkov,nisem nobena finesa. Pa lep pozdrav syu

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti