Ljubezen gre skozi želodec

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

7. okt 2009 11:33

Japaja, meni se poleg vsega to zdi tudi oddaja, ki če je ne spremljaš, ne boš pretirano pridobil ali izgubil v življenju. Torej menim, da ti je ni treba gledati in analizirati vsakega odlomka posebej, če ti ni všeč. In življenje bo lažje matilda

neznan uporabnik

7. okt 2009 12:10

Oh, Matilda, meni bi bilo življenje težje, če ne bi sledila, kaj se okrog mene dogaja in bi me potem "kar naenkrat" nekaj "presenetilo". In se tudi ob zadevah, ki mi niso pri srcu, veliko naučim. Se na svojih napakah tudi vsakodnevno učim. Še rajši se pa učim na tujih napakah. Zato berem, gledam, se pogovarjam, se kregam, šimfam, sem tiho v svojem kotu in razmišljam (ne morš verjet da res ), skratka, eni pravijo da ni nič pomembno in hkrati vse. Tko, bolj impresionistično.... japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

7. okt 2009 14:25

matilda je napisal/a:
Glede unega - zakaj nista rakcev olupila... Z mamo se večkrat nostalgično spomniva časov 25 let nazaj, ko se je v naših ribarnicah še dalo kupiti sveže, majhne, sladke jadranske škampe, po dostopnih cenah tudi za ljudi z nižjimi prihodki. Pripravila jih je na buzaro in potem smo vsi skupaj sedeli za mizo, jih luščili, da so nas boleli prsti in namakali kruh v božansko omako. matilda

 

Cele rakce ali vsaj neolupljene repke uporabljam za kuhanje v pivu, ko jih postrežeš v velikem loncu, luščiš in si oblizuješ prste.

Škampke z žara je pa precej manj zabavno lupit.

Aja, na naši strani celih, z glavo vred skoraj ne moreš več dobiti, ker se zaradi drobovine in ostalih mehkih delov tako rekoč v enem dnevu pokvarijo. Ne živim pa na obali, da bi jih kupila od ribičev.

Vanja

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2009 14:27

Ma sonci ( vidim, da si relativno nova: dobrodošla ), naj mi bo dovoljeno, da te mal poučim o kulinariki: nekateri so preobčutljivi in vsako mnenje, ki ni ravno njim po godu, razumejo kot pljuvanje, zaničevanje in ne vem še kaj. Pa ni tako, zdi se mi, da na celi kulinariki ni nobenega ravno žleht ali kaj podobnega. Vse kritike oddaje so pač mnenja posameznikov, nič se boljše ni pisalo Olinerju, pa tisti ( menda ) Nigelovi, pa Damjanu........., pa to ni izraz ( naše ) več vrednosti, povemo pač svoje mnenje. Če bi se Novakovi pojavili oblečeni za HACCAP ( karkoli to bilo), bi bilo komentarjev ( negativnih ) še več. Pa če povem še lastno mnenje o teh oddajah:

Oliverja sem rad gledal, oddaja je bila zanimiva ne glede na kulinariko ( zmeraj je bila manj ali več zanimiva zgodba ), kulinarično mi pa ni bil všeč. Damjan mi je že s kulinarične plati bil všeč, sama oddaja tako-tako. Tiste Nigelova ( ali kaj je za ena ) nisem gledal nobene oddaje. Novakovi me ne prepričajo ( gledal le prva dva posnetka ), ne kulinarično, ne sploh, morda jim manjka " kilometrina " pa ne delujejo sproščeno, pa če se še tako trudijo ( morda bi ravno to bilo prav, da se ne trudijo bit sproščeni ).

Torej: mislim da ne more bit govora o " pluvanju, od A do ž ".

ežoj

Košuta  

član od: 8.7.2008

sporočila: 199

7. okt 2009 14:39

Spremljam razpravo o tej oddaji - prvič sem si jo ogledala prejšnjo nedeljo, ko sta skuhala špagete a la kitara (?), ražnjiče, maroško solato (nekaj podobnega) ter lučke in kavno sladico. Glede na to, da gre za kuharsko oddajo, so mi najbolj pomembni recepti. Meni so špageti kitara tako zadišali, da sem jed pripravila še isti večer. In čeprav sem nekoliko improvizirala s sestavinami, ker nisem imela vsega pri roki (navaden paradižnik namesto češnjevca, čili v prahu, nisem dodala ščepca rjavega sladkorja...) je bil po-večerni "prigrizek" odličen! Osebno tega ne bi postregla z ražnjiči, ker mi to ne gre skupaj, ampak je sama jed kot takšna dovolj za čisto spodobno večerjo. Zraven sva pila vino in ne piva, čeprav sta Novakova v oddaji priporočala drugače. Z nekaterimi predhodnimi komentarji se sicer strinjam ("navdušena" otroka, preveč govorjenja....), sta mi pa Novakova posrečena, da ne rečem prav zabavna kljub nekaterim spodrsljajem. Oddaje pridejo in grejo, bolj pomembni so dobri recepti, zadovoljni jedci, poln želodček, potem pa (če se le da) dremež. Košuta

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

7. okt 2009 14:54

Ežoj, nisem nova, se pa bolj redko oglasim (ponavadi takrat, ko komaj čakam, da dobim porcijo nazaj in se potem tudi jaz lahko malo kregam, ha, ha...). Saj pravzaprav s tem nisem mislila samo tebe, temveč vse, ki se oglašajo na temo. Se strinjam, da ima vsak posameznik lahko lastno mnenje o katerikoli stvari na tem ljubem svetu, ampak mislim, da mora biti kritika konstruktivna. Za ilustracijo navajm samo en (banalen) primer: Si predstavljate, da bi se Valentina pojavila pred kamerami v belem pokrivalu, ki bi sicer bil (vsaj za nekatere) blazno "vzgojen" (v smislu las v hrani), ampak kako bi bilo to videti (saj vendar govorimo o TV oddaji!!), je pa drugo vprašanje. Lep pozdrav sonci

neznan uporabnik

7. okt 2009 15:17

Evo, meni bi bil pa to štos! Kajti! Kajti mi to doma prakticiramo, kadar imamo tematsko kulinarično zabavo. In neverjetno, kako popolnoma drugače se vse izide, čisto drugače kot kadar ti kakšen čevapčič po tleh pade pa ga pobereš in poješ (pa zdej nisem rekla, da Novakovim čevapčiči po tleh letijo, no..). Se tudi preoblečemo, ko pridemo domov, v "delovno obleko", pa se tudi doma kdaj pa kdaj za večerjo lepo oblečemo, čeprav nimamo obiskov.. Se pač igramo... In če sta Novakova sproščena...evo, to bi bil pa meni ful dober štos. Itak komu drugemu najbrž ne, tko da kakor se obrneš, imaš r*t odzad. In the show must go on... japaja

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

7. okt 2009 15:50

pogledala sem vse 3 oddaje in so mi zelo všeč...kar vidim se v njihovem kuhanju v smislu...pa kaj če je torta bolj tako namazana z čokolado samo da je bil namen-pokazati očku da praznuje...testo za pito se ji je tako lepo drobilo da sem naenkrat videla da se tudi drugi motijo pa ni nobene krize...majonezo se lahko dela doma ja,postopek v nulo razložen...meni je bistvo oddaje,dajte kuhajte doma pa tudi če ne bo vse tako oh in sploh ,pomembno je da smo skupaj. Novakova delujeta kot vsak zakonski stan,malo sta prijatelja ,malo se pa kregata,bog ve kaj bomo še videli. kuharca37

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

7. okt 2009 16:16

sonci,

oprosti, na hitro sem pogledal, član od 27.09, poslanih sporočil 22, in sem letnico 2005 spregledal, član si dalj kot jaz. Čestitke za dobre živce, mene včasih tolk " potegne notr ", da ne morem bit tiho.

ežoj

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

7. okt 2009 21:50

Pravzaprav mogoče šele zdaj razumem mojega pokojnega očeta, ki ga danes precej pogrešam.

Ko smo dobili kabelsko, je nenadoma prižel uživati v tujejzičnih programih, čeprav ni znal nobenega tujega jezika. Bojda nemško, ampak mislim, da je bilo le postavljanje, pa okej je razumel.

Je pa navdušeno čakal na kuharsko oddajo na francoskem programu. Pustil je vse in se pognal proti TV. Znano je bilo, da je bil navdušen in se ni nikoli pritoževal nad vsebino, obleko in scenarijem. Njemu je bilo všeč. Pa ni znal niti besede francosko.

Redko gledam TV, zato ne vem, kam spada ena komorna oddaja s kuhanjem. Vse je temno, črno, kuharju so odrezali jezik, zadaj pa se skrivajo Bela Lugosi, pa taki tipi, da mi kri ledeni po žilah. Pa nobenega šimfanja nikjer, da bi vsaj vedela kdo in zakaj je to.

Sicer pa, najbolj seksi je trenutno Tušev pek. Pomenljivo. Kako ste ga lahko prezrli. ( Ežoj, tu greš ti s cuga dol.) Zame je to najboljši kulinarični prizor v tem času in prostoru. Pa spet nobenega komentarja.

 

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti