Ljubezen gre skozi želodec

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. okt 2009 21:19

Ežoj, čisto nič se mi ni nehote naredilo, nobenega semantičnega flopsa ni bilo. Zapisala sem tako, kot mislim. Lažna skromnost je pa tako obupno slovenceljska , beri nesamozavestna...da boli. Not my cup of tea. Ker, kdor se ne zaveda kvalitet, se tudi slabosti ne zaveda in vse potem vodi v eno obupno povprečje, kjer je vse "še kar" in "kr dobr", v bistvu pa nobena stvar ni dobra, samo veliko nians povprečnosti nastane. Lažna skromnost je samo evfemizem za vladavino nekvalitetnega in v takem kraljestvu mene ni. Vendelina jr.

neznan uporabnik

4. okt 2009 23:08

Artur Štern se tut duva. O oddaji: danes je imela Novakova en cortkan predpasnik, torej napredek je. japaja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. okt 2009 23:20

Sem videla tisto oddajo, ko sta kuhala neke rakce. Zakaj do hudirja jim pred uporabo nista odluščila lupine?

Bila sta OK, meni se je zdela scena BLAZNO busy (polna raznorazne krame). Sem za minimalističen izgled.

Vanja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. okt 2009 23:22

Meni je bila VAlentina tako lepa na poročni sliki, da sem jo izrezala iz časopisa in shranila. Zato ne morem biti pri ocenjevanju nepristranska, tipson pa je za moje pojme preveč kosmat.

Kako kuhata, pa mi je všeč. Kot marskije, samo si ne upajo priznati.

PS Samohvala nima nobene zveze s samozavestjo. Eno je greh, drugo pa odlika. Eni pa tega pač ne poštekajo.

 

 

F r i n a

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. okt 2009 7:14

Če parafraziram Aldous Huxley-a: Krasni novi ( kapitalistični ) svet . Greh postane odlika. O grešnicah pa ne bi ( vsaj tokrat ne ).

Novo oddajo si bom pa ogledal.

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. okt 2009 7:29

Ups, bila je polna luna in vidim, da se je v noči brez spanja na moje pisanje zaletaval stalni dvojec. Vendelina jr.

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

5. okt 2009 7:36

No, takšno pa te imam rad, z vsemi hudički vred!

ežoj

sonic  

član od: 1.3.2006

sporočila: 319

6. okt 2009 8:42

Meni sta pa kr všeč. Je pa res, da nit približno ne opazim raznih prilov in stresanja las ipd. Če je oddaja zabavna in če iz oddaje tudi sam potegnem kako idejo za kuhanje je to, to. sonic

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

6. okt 2009 10:13

Meni sta tud luštna Priznam, , nisem mojster loncev & kuhalnic. In prevečktrat se sprašujem o smislu: preživeti čas zunaj, v naravi, na svežem zraku ali raje skuhati Ampak, ko gledam Novakova, preprosto zasrbijo prsti , bravo! kafetarca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. okt 2009 10:52

kafetarca je napisal/a:
Priznam, , nisem mojster loncev & kuhalnic. In prevečktrat se sprašujem o smislu: preživeti čas zunaj, v naravi, na svežem zraku ali raje skuhati kafetarca
Mislim, kolegica, da je tole čisto umetna dilema. Oboje se dela. Današnji plemenski rituali predpostavljajo tako skupno potepanje kot tudi skupno pripravo hrane, pa tudi skupna pospravljanja (juniorjem čisto nič ne škoduje, da od malih nog sodelujejo tudi pri tem), pa skupna nabavljanja "fasunge" (ob predpostavki, da nakup fasunge NI zamenjava za plemenski izlet). Družina se namreč konstituira na teh početjih, ker se človek ob dnevni logistiki nekako največ pogovarja. In tako izveš, kaj se dogaja v vrtcu, izveš kaj muči partnerja (če ga) in ni treba nič vrtati v človeka in vse gre bolj na izi. Pa tudi otroci se tako naučijo tega, kaj naj bi bilo "normalno običajno življenje", ne da bi bilo to življenje za umret monotono. In te veščine potem uporabljajo v svojem odraščanju in v svojih mladih odraslih letih in potem celo življenje. Ker človek mora znati čisto vse od navedenega, tu spol in izobrazba ne diskriminirata. Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti