Losol

bona  

član od: 4.7.2003

sporočila: 1

tema odprta - 5. jul 2003 22:16 | ogledi: 1.795 | odgovori: 3

Lepo prosim, če mi svetujete kako pripravim lososov file.

Sanja Jovanovič

Vilina  

član od: 7.3.2003

sporočila: 600

7. jul 2003 11:23

O tem je bilo že kar precej govora. Če se ti ne da iskati, poskusi tole (sem sama našla na forumu): File lososa začiniš, ga položiš na kos folije, nanj položiš kos masla,rezino limone, rezino čebulo, malo česna, vejico peteršilja, zaviješ in spečeš v pečici-ne več kot 15-20 minut. Zraven paše riž in tatarska omaka. Pa še ena polivka za testenine: Na malo masla/margarine vsipaš žličko moke, malo popražiš in zaliješ s sladko smetano ter pustiš, da malo pokuha. Začiniš s soljo, poprom, morda malo limoninega soka. Posebej skuhaš grah in popečeš lososa, narezanega na koščke. Oboje dodaš v omako, mora še malo peteršiljčka in premešaš s kuhanimi testeninami. Dober tek! lenka

Anda  

član od: 10.9.2002

sporočila: 24

7. jul 2003 11:35

Uporabiš lahko tudi kakšen recept za postrv. Pazi pa na kosti, ker file ni brez njih! Najlaže jih odstraniš kar s pinceto. Anda

janca  

član od: 8.8.2002

sporočila: 111

16. jul 2003 0:00

Najbolj enostavne stvari so po navadi tudi najboljše. Losos ima tako dober okus, da je že skoraj greh karkoli dodajati. Poskusi takole: segrej ponev, ki ne potrebuje olja, na sredno temperaturo, lososov file položi vanjo in ga zapeči po obeh straneh (2-3 minutke za vsako stran). Pečenega čisto malo posoli-in dober tek. Zelo okusen je tudi kuhan v sopari. Za ta namen lahko uporabiš kar vok (običajno je zraven tudi pribor za kuhanje v sopari). Krožnik z lososom sopariš kake 3-4 minute, file nato pokapljaš z malo olivnega olja in čisto malo posoliš. Ta jed, mimogrede, močno zmanjšuje holesterol! Zraven spada zelenjava-surova v solati ali pa kuhana v sopari (brokoli, cvetačo, stročji fižol... lahko naložiš kar poleg lososa na krožnik!). Pa še enkrat dober tek!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti