Jedi za vegeterjanca

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 11. sep 2009 18:59 | ogledi: 2.302 | odgovori: 5

Jutri imamo piknik z mesnimi stvarmi. Mi kdo pomaga kaj naj naredim za vegeterjanca, ne jesta tudi rib. Hvala

beki

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

11. sep 2009 19:05

lahko kako zelenjavo na žaru, npr bučke, al pa melancane, krompir, papriko,.. kaj pa recept, ki je v bazi, ko je francoska štruca nafilana, le da izpustiš meso oz salamo? No sej, če se ne motim je blo že kar nekaj takih tem odprtih. imaš v desnem stolpcu zgoraj odprto temo: vegetarijanska kosila Kaj pa kake sojine polpete,... ni malo izbire Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 11. 2009 19:06

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

11. sep 2009 19:20

Olimski sir na žaru, polnjeni šanpinjoni, na žaru pečena polenta s pestom, pečene gobe s kislo smetano, opečeni kruhki s česnom in olivnim oljem, polnjeni paradižniki, konec koncev tudi koruza. lp Vesna

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

11. sep 2009 19:33

Olimski sir na žaru, rdeče paprike, polnjene s sirom, česnom in petršiljem na žaru, popečena polenta, testeninska solata, vse vrste zelenjave na žaru, riževa solata...

čoko

slovinkita  

član od: 6.3.2006

sporočila: 248

11. sep 2009 19:44

Nasvet: če imaš samo en žar, najprej pripravi za vegetarijanca. Sama sem tudi vegetarijanka in kljub vsemu tvojemu trudu ne bi jedla olimskega sira (in vsega ostalega predlaganega) takoj po čevapčičih.. Lep vikend in upam da bo vreme zdržalo! Sara slovinkita

neznan uporabnik

11. sep 2009 19:56

Naredi npr. melancanine zvitke: nareži melancane po dolgem na tanke rezine, jih posoli, pusti 20 minut, pobriši vodo z njih, premaži z olivnim oljem in daj na žar. Ko so pečeni, jih vzemi dol, podrgni s česnom, položi na njih rezino odcejene mocarele, tanko rezine svežega paradižnika in velik list sveže bazilike. Melancano zvij kot rulado in jo prepiči z zobotrebcem. Nato daj zvitek nazaj na žar za nekaj minut, da se mocarela stopi. Ali pa naredi zelenjavne ražnjiče: na palčke nabodi na koščke narezano zelenjavo: papriko, šampinjone, češnjev paradižnik, bučke vseh vrst, vmes kakšno zelišče ... pred tem zelenjavo okopaj v sojini omaki, med peko jo prav tako zalivaj s sojino omako. Zelo dobro se obnese tudi tofu ali sejtan, pazi le, da kupiš kvalitetnega - takega, ki med peko ne razpade (npr. Fastram je dober). Najboljši je dimljen. Tudi to je treba pred peko začiniti - jaz oboje potunkam v marinado iz sojine omake, gorčice in česna. Večje koščke je treba pred pečenjem odtsraniti, sicer se na žaru žgejo. Potem npr, hokaido buča: večina vegetarijancev jo obožuje. Priprava je tudi čisto enostavna. Sicer pa če zraven k že k vsemu zgoraj omenjenemu ponudiš še bogato solato (grško, šopsko), bosta vegiča predla od zadovoljstva. Garantirano :) Se pa pridružujem slovinkiti: obvezno je treba vegi meni pripraviti pred mesnim ali pa si omisliti 2 žara. Če ne drugega, si 1 sposodite, pa je. jancka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti