Kredit z poroštvom države

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

tema odprta - 26. avg 2009 20:43 | ogledi: 2.163 | odgovori: 6

Lepo pozdravljeni. Spet se obračam na vas z enim nekulinaričnim vpršanjem. Nekje sem zasledila, da lahko delavec, ki ni zaposlen za nedoločen čas, zdaj dobi kredit za keterega da država poroštvo.

Če kdo ve kaj o tem, naj mi prosim pomaga? Hvala že v naprej in lep večer.

ursa40

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

26. avg 2009 21:06

Malo še počakaj, zadeva še ni kristalno jasna, kako bo potekalo vse skupaj ...

Drejček

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

26. avg 2009 21:38

Gre za jamstveno shemo za fizične osebe. Zakon je sprejet, narejena je tudi uredba za izvajanje, vendar je bolje, da se ne hiti na vrat na nos v izvajanje, zgolj zaradi tega, da bi izpadlo, da je glavno da se dela, pa magari se zadeva ne premisli. Namreč občanski krediti so znsekovo resda manjši, kot je to pri gospodarskih družbah, je pa potrebna velika natačnost pri popisovanju tako identifikacijskih podatkov (kdo najema kredit in kako ga bomo našli, če ne bo vračal kredita), potrebno bo narediti veliko modifikacij pri analitksih zajemih (v smislu, kako se bonitetno ovrednoti kreditojemalec, ki je izgubil službo...) potem bo treba narediti še usklajenost v evidencah in vodenje evidenc za občane, ki so kreditojemalci (namreč tako banke kot država morajo imeti na enak način evidentiranega kreditojemalca in najem in tega država ta trenutek nima)....to make a long story shorter, če bo stvar znosno operativna v oktobru, bo zelo zelo v redu. Link je pa tule: http://www.mf.gov.si/slov/index.htm, materija je trenutno na prvi strani. Vendelina jr.

bbgg  

član od: 6.1.2003

sporočila: 24

27. avg 2009 11:03

Problem jamstevne sheme za fizične osebe je, da je jamstvo zagotovljeno za razmeroma nizke zneske posojil. Ob tem pa je potrebno vedeti, da državno jamstvo posameznika ne bo odvezalo odplačila posojila. Jamstvo bo zgolj zagotovilo varnost bankam, ki bodo tovrstna posojila odobravala, da bodo svoj denar dobila vrnjen. Posameznik, ki bo najel posojilo z državnim jamstvom in tega ne bo mogel odplačati banki, pa bo dobil novega partnerja, ki mu bo moral dolg odplačati - davčno upravo. Če bo namreč banka vnovčila državno jamstvo, bo znesek dolga posameznika postal njegov davčni dolg, ki bo prešel v davčno izterjavo. In vprašanje je, če je to res ugodna rešitev. Davkarija se namreč zelo redko odloči za odpis dolga - še posebno, če davčni dolžnik razpolaga z vnovčljivim premoženjem. Tudi pri tej jamstveni shemi je nekako tako, kot vedno v življenju, ko nam nekdo ponudi korenček. Čeprav je ne vidimo, je običajno nekje v bližini skrita tudi palica. bbgg

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

27. avg 2009 19:48

Hvala lady Vendy in bbgg. Hec je v tem ker na banki,ko je o tem spraševala kolegica niso nič vedeli.Jaz pa sem vedela, da je zadeva sprejeta in je ona mislila, da sem jo n.......a! Ona rabi poroštvo za cca mesec dni, ker z 2.10. dobi odločbo za nedoločen čas, nujno pa rabi ta denar... ursa40

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

27. avg 2009 20:00

Ursa40, krediti se načeloma in praviloma ne delajo tako, da bi vsak mesec malo flikali z različnimi poroštvi in en mesec tako in drug mesec drugače. Kakršenkoli je pač pravni promet, v katerem je gospa, naj se dogovori za odlog plačila. To velja tudi v primeru, če je sedaj v kakšnem kreditu in ne more izpolniti mesečne obveznosti. Naj se o tem pogovori s svojim skrbnikom (tam, kjer je sklenila kredit). Ne vem, v kateri banki je gospa povpraševala - niti ni pomembno - praviloma v razgovoru s strankami bančnik ne razlaga bodočih ukrepov, če za njih nima ustreznih navodil. In za to shemo navodil še ni. Še nekaj načelneg o sklenitvi posla: Najprej se pri poslu gleda osnovni smoter in če ga stranki uspeta izpolniti. Če se nekomu naloži, da se nekaj plača in se že v štartu ve, da se to ne bo moglo zgoditi, je pač treba spremeniti pogoje tako, da bodo zadovoljivi za obe strani. Če se potem v izvedbi posla zgodi, da bi rada ena stranka kaj spremenila, se o tem lažje dogovorita, ker že imata en "past record". Je pa totalno neresno sprejeti neke pogoje, zavedujoč se, da se jih ne bo dalo izpolniti in zato iskati nekoga, ki bo v štartu nekaj pokrival, za naslednji meseca pa po sistemu "snaći ćemo se nekako...." In še nekaj: so teme, kjer se zafrkavamo in tudi malo kvantamo in so teme, kjer tako izrazoslovje ni na mestu. Glagol nategniti v razgovoru o denarnih zadevah se zdi meni zelo nedamsko, v bistvu se mi zdi nedoraslo. Je pa res, da sem tozadevno zelo stroga. Vendelina jr. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 27. 2009 20:03

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

29. avg 2009 13:11

Ups lady Vendy, grd izraz ...priznam, kriva sem. O denarnih zadevah sem se pogovarjala z dobro prijateljico in je bilo tko, no v hecu bolj vse skupaj, čeprav je posredi money. Lep dan vsem skupaj. ursa40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti