Katera solata zraven žara?

atic  

član od: 19.8.2005

sporočila: 218

14. avg 2009 23:29

Pri nas pa včasih pred peko mesa na žaru spečemo najprej zelenjavo (bučke, melancane, rdeči radič, šampijone, koromač, papriko...) zelenjavo naložim na veliki pladenj, ker se ne sme prekrivati. Ko je ohlajena, jo polijem z marinado narejeno iz olivnega olja, česna peteršilja, soli, mletega čilija in limone. Namesto limone včasih uporavim balzamični kis, včasih tudi drugačne začimbe, svežo meto, timijan.... Ta zelenjava je hitro pripravljena in vedno vže. atic

ajtak  

član od: 4.1.2009

sporočila: 5

15. avg 2009 7:06

Hoj! Ja saj za pečene paprike ven da morjo bit v česnu in peteršilju. Jaz imam še od lani tiste ki so pečene in vložene-mnjami! Zelenjavo tudi mi spečemo, ampak jo potem jemo toplo. Jaz jo narežem na malo manjše koščke, začinim in potem jo spečemo na plošči, včasih dodam šampinjone. Še nekaj- če bi jaz zelenjavo za solate narezala danes zvečer in jih dala v pokrite posode (vsako posebej), ali bi bilo ok do jutri popoldan. Jutri dopoldan pa bi jo zmešala in dodala kis, olje, ...? lp ajtak

mejtika  

član od: 5.6.2006

sporočila: 48

15. avg 2009 8:57

Nam so pa zelo všeč tudi hladne mlečne kumare. lp mejtika

Milivoj  

član od: 3.1.2005

sporočila: 9

15. avg 2009 11:09

V Prekmurju je ob žaru skoraj obvezen krompir s čebulo na bučnem olju, na dosti čistega bučnega olja z dodatkom jabolčnega kisa in soli seveda. Aja, pa čebulo je treba narezati na tanke kolobarje, jo osoliti in pustiti vsaj eno uro, preden se vmešajo ostale sestavine. Trenutno pa je najboljše bučno olje na naši obli pri Hariju v Križevcih na Goričkem. V Slovenskem Porabju na Madžarskem pa radi ponudijo stroušanco. To ni nič drugega kot fižol s kislim zeljem in dosti, ponovno dosti bučnega olja pa še malo česna strejo zraven. Če dobro preštejemo, rabimo "matični" Slovenci za to jed sedem besed, naši rojaki pa samo eno:stroušanca. Ona pa je osvežilna, sitostna in dobra, dobra! Milivoj

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

15. avg 2009 23:54

atic je napisal/a:
Pri nas pa včasih pred peko mesa na žaru spečemo najprej zelenjavo (bučke, melancane, rdeči radič, šampijone, koromač, papriko...) zelenjavo naložim na veliki pladenj, ker se ne sme prekrivati. Ko je ohlajena, jo polijem z marinado narejeno iz olivnega olja, česna peteršilja, soli, mletega čilija in limone. Namesto limone včasih uporavim balzamični kis, včasih tudi drugačne začimbe, svežo meto, timijan.... Ta zelenjava je hitro pripravljena in vedno vže. atic
Mi delamo ravno obratno, najprej meso in potem zelenjavo na žaru ki je poln sokov od mesa. zzak1977

SILVER  

član od: 8.6.2009

sporočila: 3

16. avg 2009 8:51

oj Probajte enkrat pečene paprike namesto s česnom in peteršiljem naresti z feta sirom unim k je bolj mehek (FETAKI ali pa sedaj imajo pakiranga za merkator pa je pol cenejši ) malo olja in kisa in ful dobr. silver SILVER

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti