South beach-dieta

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

3. avg 2009 22:18

Bea,nisem se zredila nazaj takoj,daleč od tega...Ampak kljub temu,da sem še lep čas po dieti jedla spet to hrano(kruh,testenine,krompir)sem se presentljivo počasi začela spet rediti in pridobiti le kak kilogram do dva....Ne vem zakaj!Res pa je,da nisem pretiravala in se s temi živili prenažirala kakor včasih.Dejansko sem pojedla le kak košček kruha vsak drugi dan,enkrat na teden testenine in kakšen dan krompirček.Sem pa resno razmišljala,da bi se za vedno odpovedala kruhu,testeninam in krompirju,ker sem brala v tej knjigi,da so se tisti,ki so hujšali na ta način(velika večina)za vedno odpovedali tem živilom,ker so se bolje počutili in niso imeli nikoli več napadov lakote.So shujšali in vzdrževali telesno težo.Dobro,ne gre zdaj pretiravati,če si ob določenih priložnostih privoščiš tudi te pregrehe,npr.rojstni dnevi in podobna praznovanja,se zaradi tega ne boš redil nazaj...Gre se za to,da smo pač navajeni na neka standardna kosila(meso,krompir,testenine,rižote....da ne govorimo o tem,da si brez kruha ne predstavljamo dneva! Kar je najslabše,saj te jedi najbolj redijo,ne koristijo našemu zdravju tako zelo,da bi si jih privoščili lahko vsak dan in po vrhu vsega smo ravno po krompirju,testeninah in kruhu,tudi rižu,še bolj lačni...Poskusite vsi zainteresirani z dieto samo za en teden in boste kmalu opazili,da ste zares manj lačni. Dieta naj bi imela vsaj 4 obroke....Npr. ZAJTRK-jogurt s kosmiči MALICA-tuna v solati(mašana solata....zelje,zelena solata,paradižnik,tuna,malo koruze) KOSILO-koščki piščančjega fileja popečeni na malo olivnega olja v zeleni solati VEČERJA-košček sira,olive,paprika,bučke,sveže korenje,paradižnik(lahko kot solatka)ali pa kar tako narezano.... Izgleda vse skupaj tako,da se človek po vsem tem ne bi nasitil,ampak so rezultati presenetlijivi,ker ob taki hrani,nimaš občutka lakote...Nimaš želje po krompirju,testeninah, kruhu.... Sit si in nikakor ne utrujen zaradi(kao)pomanjkanja hrane. Vanja hvala za recepte,nove že nestrpno pričakujemo sarin

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. avg 2009 2:49

Sarin, vidim, da imava zelo podobno mnenje. Me pa zanima, če je jogurt z ovsenimi kosmiči še vedno 1. faza ali je to že druga? Enkrat sem samo malo prelistala knjigo in sem seznanjena z glavnimi načeli, tako da bom po vsej verjetnosti kakšno zadevo izpustila, čeprav je originalno na seznamu kot OK v majhnih količinah.

Tako da, Sarin, bi bila vesela popravkov ali ideje predvsem za malice oz. mini obroke.

 

S to South Beach zadevo je tako, da je v bistvu stil prehranjevanja in če ne začneš z res radikalno 1. fazo, bi kakšna rekla, da je vsega po malem. Res vsakodnevni štrudli, potice, druge sladice odpadejo. Lahko pa jih zamenjaš za nekaj, kar vsebuje več sadja, je mogoče oslajeno z Natreenom namesto s sladkorjem in vsebuje zelo malo testa. Ko enkrat ugotoviš, da je tako res enostavno vzdrževat težo, postaneš malo izbirčen s stvarmi, kot so kruh, testenine, riž in sladice. Kar naenkrat je samo najboljša čokolada vredna kalorij, ki jih vsebuje.

 

Ronco, sadje pride v fazi 2. Juhej! Potem te povabim na moj Sladoled na hitro, recept je v bazi. Sadje, ki ga zdaj ne ješ spravi v zmrzovalnik. Ti bo še prav prišlo.

 

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. avg 2009 2:54

fresh je napisal/a:
Vanja, v ZDA se dobi kruh imenovan Ezekiel bread in ga uživajo celo tisti, ki so na strogo beljakovinskih dietah zaradi športa (beri fitnes mania). Ne vem sicer iz česa natančno je, ampak mogoče pa bi ga lahko uživala.fresh

 

Joj fresh, zelo, zelo rada imam stročji fižol, lečo in ostale sestavine v tem kruhu. Ampak meni zadržujejo vodo v telesu in se jih kolikor se da izogibam. Tudi Mesni čili naredim samo z jesenskimi bučami in dodam fižol samo za moža. Zdaj me pa zanima, kaj bi se zgodilo, če bi jedla tak kruh? Hmmm???

Vanja

bea  

član od: 29.7.2009

sporočila: 23

4. avg 2009 7:10

Ja lepo se sliši tale dieta...samo se mi zdi da je bolj za tiste ki so doma, jaz si 4 ali 5 obrokov na dan ne morem privoščit, v službi za malico nekaj na hitro, ob 4-5 ko pridem domov pa kuhanje večerje...ki pa ne more bit kakšna solatka in sirček...tako da vsem, ki hujšajo po tej dieti želim hitro kopnenje kilogramov in čimboljše počutje... LP

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

4. avg 2009 8:02

A ni to zelo podobna Montignacovi dieti? Teka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

4. avg 2009 12:08

No prav Vanja,bom metala vse v skrinjo iz nje pa purana Samo še nekaj me zanima.Kako je s korenjem?A lahko v 1. fazi svežega ali ne? Kaj pa gorčica in ajvar? Roncolino

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

4. avg 2009 12:51

Ja Vanja,žal se tudi jaz še nisem spuščala v tiste podrobnosti.Je pa jogurt in kosmiči prva faza ja.Roncolino korenje se lahko je vedno,vendar surovega.Hm gorčica in ajvar,ne bi vedela ampak moje mnenje je,da v manjših količinah ja...Vemo,da je v teh stvareh precej olja....Jaz sicer,če mi pri kakšni hrani ni kaj jasno pogledam v knjigo,ki je trenutno nimam pri sebi....Lahko pa na internetu vtipkate naslov te diete in tam tudi ogromno piše..... sarin

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. avg 2009 16:17

Sreda:

1. obrok:

1 jajce + 1 do 2 beljaka1 rezina šunke ali  2 žlici dimljenega lososa3 do 4 posušeni paradižniki2 žlici nasekljanega pora1 žlička oljaNa olju prepražimo por, nasekljan posušen paradižnik in šunko (ali losos). Prelijemo z vmešanim jajcem in beljakom in pustimo na ognju toliko časa, da beljaki zakrknejo.

 

2. 1 dl nemastne skute z nasekljanim drobnjakom, sol, poper in suha paprika po okusu

 

3. Kumarična solata s polivko iz nemastnega jogurta v rdeči paprikiKumarice po dolgem razpolovimo in izdolbemo semena. Narežemo na rezine. Prelijemo s polivko iz lončka nemastnega grškega jogurta, žličko nasekljanega koprca, sol, poper.  Papriko razpolovimo, odstranimo semena in na vsako polovičko naložimo kumarično solato. Potresemo z 1 žlico nasekljanig orehov.

 

4. Rezina prešane šunke ali košček piščanca, 2 večja lista solate, ajvar ali senf. Pol lista šunke naložite na list solate, namažete z ajvarjem in zavijete.

 

5. Zelena solata, pokapljana z limoninim sokom, žličko olja, sol, poper, česen po okusu.

Na ponvi ali na žaru popečene rezine bušk ali zukinijev. Uporabite lako zelenino sol, čili mešanico, mešanico začimb za krompir ipd. Pazite, da ne vsebujejo sladkorja. Kakršenkoli košček mesa, perutnine ali ribe. Če ste, recimo kuhale golaž za družino, naložite na svoj krožnik samo meso iz omake.

Desert: 1 dl nemastne skute ali rikota sirčka, nastrgana lupina pol limone, par kapljic vanilijevega ekstrata in sladilo po okusu. Vse sestavine gladko vmešamo.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04. 2009 16:19

sarin  

član od: 14.1.2009

sporočila: 114

4. avg 2009 23:41

Nekdo se je pritožil,da za štiri obroke nima časa(sporočilo je sicer izbrisano)ampak mi je ostalo v spominu,nekaj podobnega(da je dieta prezahtevna),kar dejansko ni. ENOSTAVNO PAČ IZLOČIŠ KRUH,TESTENINE,KROMPIR,RIŽ... Še vedno ostane meso ,vsa zelenjava,mlečni izdelki,oreški,ribe.... Moj jedilnik danes Ker se ne morem navaditi,žal na zajtrk,popijem pred službo 1dcl mleka(bolje kot nič) Ko je čas za malico,si privoščim salamo(piščančja prsa + nemasten sir in pol litra nemastnega jogurta Kosilo je največkrat-koščki piščančjih prsi-popečenih, v zeleni solati Večerja pa vitki som z obilo solate... Kar se tiče malice med službo,če ni časa za kakšno solatko in kakšnih salamic....si lahko privoščite pest indijskih oreškov,zraven jogurt in košček nemastnega sira.... Vanja,super recepti.....nadaljuj prosim.... sarin

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. avg 2009 7:50

sarin je napisal/a:
Nekdo se je pritožil,da za štiri obroke nima časa(sporočilo je sicer izbrisano)ampak mi je ostalo v spominu,nekaj podobnega(da je dieta prezahtevna),kar dejansko ni. sarin

Ni res, nič ni izbrisanega v tej temi. 3. 8. ob 7.10 je bea to objavila in si lahko prebereš.

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti