"resnica" o dopustu na hrvaškem ???

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

3. avg 2009 11:33

1.Moja hčerka je bila v Dubrovniku. Domov je prišla z namerno poškodovanim vozilom. Nekdo ji je z nogo poškodoval vrata vozila, imela je kar veliko vdolbino. 2. Nečakinja je pred tednom dni prišla iz Biograda na moru s celim vozilom, vendar brez pokrivala za avto. To bi se lahko zgodilo tudi pri nas. Drugače je povedala, da so ljudje prijazni. Iz zanesljivih virom vem, da hrvatje bojkotirajo naše golf igrišče, ki leži ob meji. Lansko leto so bili tam stalni gostje. Migla

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

3. avg 2009 11:41

Glede izogibanja bi rekla, da drži, in da gre tudi v tem primeru za dvosmerno cesto. Poznam namreč veliko ljudi (pravzaprav vedno več), ki se izogibajo dopustovanju na Hrvaškem. Sicer ne toliko zaradi tega, ker bi se bali, da se jim pri naših južnih sosedih kaj zgodi, pač pa zaradi tega, ker za enako ceno kot v Grčiji, Turčiji, Tunisu, Španiji ali kje drugje dobijo več kot na Hrvaškem. Mamamia mamamia

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

3. avg 2009 12:54

bea je napisal/a:
Sosedje so se sredi dopusta vrnili domov s Hrvaške z narisanim kljukastim križem na vratih avtomobila....v gostilni pa jim niso hotli postreč z zajtrkom, vse ostale so posregli samo njih ne, natakar jim je reku da naj kar počakajo saj tud oni čakajo na evropsko unijo...mislim da mi ni treba ničesar več dodati...
Kje pa se je zo zgodilo?Dalmacija?Kvarner? petardica

bea  

član od: 29.7.2009

sporočila: 23

3. avg 2009 13:24

Petardica v Umagu je blo to....sej nočem nobenga strašit sam vseen je treba bit mal previden in bit pripravljen tudi na nevšečnosti, niso vsi prijazni...pa ne govorim samo o hrvatih. Tud slovenci nismo taki angelčki...

LUCIJA99  

član od: 13.2.2009

sporočila: 34

3. avg 2009 14:22

Bili smo v srednji Dalmaciji (Kornati). Sem se vračamo že vrsto let ampak tako, kot je bilo letos ni bilo še nikoli. Od A do ž vsi zelo prijazni. V gostilni nasmehi, po kosilu obvezno žganje, otroci so dobili gratis sladoled. Zahvala. Pridite še. Na "štantih" nobenega problema, če si dolgo gledal kakšno stvar, celo "glihati" so se dali. Re smo bili fulla presenečni nad prijaznostjo, ki jo v prejšnjih letih nismo bili deležni toliko. LUCIJA99

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

3. avg 2009 14:36

Se zelo strinjam z mnenjem mamamie, ker tudi sama poznam vedno več ljudi, ki dopostujejo drugje, večinoma v all-inclusive izvedbah, predvsem zato, ker dobijo za enak denar več. Sama sem v vseh dolgih letih prečesavnja Hrvaške po dolgem in počez imela eno samo samcato slabo izkušnjo v marini na Hvaru, ki pa v resnici niti ni vredna omembe. Je imel pač "marinajo" slab dan. Moje mnenje je tako, da, ko je človek recimo nekje v Dalmaciji, je pač utopično pričakovati, da bodo natakarji tekali naokoli kot zmešani. Poskušajte sami po najhujšem soncu v sprejemljivem tempu cel dan skakati po tersi. Je pač tako, da je na potovanjih najlepše to, če človek čimprej osvoji tempo države, kamor je pripotoval. Samo tako se začuti resnični utrip tujega mesta, države. Velja tudi to, da (razen redkih izjem povsod po svetu) lepa beseda lepo mesto najde. Če pristopamo z dobro voljo, spoštovanjem in toplino, bomo v zameno največkrat dobili enako. Se kdaj recimo spomnite in pohvalite čistilko v kakšnem kampu, pozdravite vratarja ali mu celo prinesete ledeno pijačo? Povem vam, da bo avto vedno na varnem in vaš šotor/ prikolica,... vedno pod kontrolo. Tudi lepa beseda natakarju, branjevki na tržnici,... pri meni vedno naleti na odprto srce. Nihče, ki je bil žrtev vandalizma v resnici ne ve, ali so to res naredili hrvaški državljani. V končni fazi je v tem trenutku na obali tudi veliko mladine (in tudi odrsalih) iz drugih držav, ki se pijana opoteka naokoli ponoči, sita vseh zabaviščnih parkov in diskotek in si išče popestritev drugje in na drugačne načine. Skratka, Hrvaška bo mene imela še mnogokrat, in jaz Hrvaško in številna prijateljstva s Hrvati vedno v srcu. Nenazadnje pa velja tudi nasvet, da se mora človek kdaj tudi iz sebe ponorčevati in ob kakšni nerodnosti (tudi če ni po lastni krivdi) zamahniti z roko in samemu sebi reči glupi Slovenac. In čimvečkrat si zapojte tisto, ki jo je predlagala MamaF: "Kdor vesele pesmi poje, gre po svetu lahkih nog..." fresh

mandelj  

član od: 6.5.2004

sporočila: 90

3. avg 2009 19:13

V Umagu me je ustavil policaj, ker sem se vozil na avtomatiku s hokejsko čelado in registracijo LJ. Po pregledu dokumentov mi je pojasnil, da je to čelada za šport in ni predpisana za vožnjo z motorjem. Kazen pa je 1000 kun. Zagotovil sem mu, da me ne bo s takšno čelado več videl, s čimer je bil zadovoljen in mi je prekršek spregledal brez kazni. (morda bi bilo drugače, če bi bila moja reakcija drugačna). Tudi drugače se z motorjem in avtom (oboje LJ tablice) pojavljam na vseh mogočih krajih v okolici Umaga, pa še nisem imel nobene sitnosti. Hči se je vrnila s Paga, domačini prijazni lastnik apartmaja ravnotako. LP

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

3. avg 2009 20:26

Sam imam tudi 100% pozitivne izkušnje s Hrvaško v vseh pogledih, pa hodim redno že nekih 10-12 let tudi po večkrat na sezono. Od Novigrada do Dubrovnika, in večina otokov. Edino slabo izkušnjo sem doživel enkrat na dopustu in to v Izoli :) Je pa res da sam pridem uživat dol ne pa provocirat, uporabljam hrvaščino kolikor jo pač znam, ne hodim pa v razne diskoteke in podobne beznice, kar pa tudi igra vlogo. Če iščeš najdeš. Sam raje Hrvaško raziskujem preko naravnih lepot, gurmanistike, domačega vina...pri ljudeh pa iščem dobre stvari, katere skoraj vedno vračajo, če ne gremo pa vsak svojo pot. Letos sem bil sicer samo tri dni zaradi svežega otročka, ampak so bili celo v samopostrežni v kampu nadprijazni, osebje pa sploh, so moje € cenili kot nemške... zaenkrat mene Grčija, Španija in podobno ne vidi. Lp zzak1977

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

4. avg 2009 9:42

Evo še moj komentar. Včeraj sem se vrnil z dopusta, tudi tokrat sem bil na Lastovu. Kaj čmo, za mene in mojo boljšo polovico je pač to najlepši otok izmed vseh, kar sva jih v življenu obiskala in zato se vedno znova vračava nanj. Tako kot pišejo ostali kolegi- povsod so naju sprejeli toplo in še bolj prijazno kot ponavadi. Nikjer nisva doživela nobenega incidenta in ko sem se pogovarjal z tamkajšnjimi domačini so se vsi samo nasmihali,ko sem jim pravil kašno antopropagando gonijo pri nas v Sloveniji. Skratka nič od tega ni res, nobenega rezanja gum , polivanja avtomobila z barvami, šikanirana ali celo pretepanja ni vsaj v Dalmaciji ne. Edini ki si ni upal z svoje jahte stopiti na kopno je bivši hrvaški premier Sanader. Je en dan priplul na Lastovo a je sidral kar precej stran od marine na kopno pa poslal le svoje adjutante in intendante. Ljudje so nanj strahotno besni , pravijo da je z svojim nečastnim odstopom ukazal čast vseh Dalmatincev in da naj se le pazi. Evo, ta pa ima probleme. Cene v trgovinah so podobne našim, mnogo ceneje pa so ribe in ostale morske dobrote. Za orientacijo sveži inčuni direktno z ribiške barke so bili 15 kun za kilo, živi jastogi po 200 kun. To sta dve mejni ceni seveda pa se namalokrat zgodi, da ti ribiči kakšno ribico ali hobonico enostavno kar podarijo. Ti pa jih pelješ na bevando pa je. In zato spet ni čudno da sva ves dopust jedla le ribe in domač paradižnik vse to začinjeno z izvrstnim olivnim oljem ki ga je tu na pretek in ima izjemen okus. Pa kozarec plavca ali maraštine. Je res, da se da dopust preživeti kje drugje ceneje in v stilu all inclusive. Ampak nikjer drugje ni takih lepot kot so v Dalmaciji. Tako čistega morja, zelene narave in toplih ljudi. In zato se bova v Dalmacijo vračala in vračala. Pa čeprav bodo nekateri pisali o njej vse najslabše. Zato, ker je to najina sanjska dežela , Lastovo pa najin južni otok. hedonist

aragorn  

član od: 28.5.2007

sporočila: 24

4. avg 2009 10:08

No, ni glih res, da nikjer drugje ni takih lepot kot v Dalmaciji.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti