Vrtec med počitnicami

feferon  

član od: 27.8.2007

sporočila: 114

15. jul 2009 9:23

Dalea, kar pogumno, vrtci niso več taki, kot so bili v "naših" časih. Mojega prvega sina je imela vzgojiteljica, ki je imela mene pred 25 leti. V spominu sem jo imela v slabem, zdaj pa mi je postala všeč, tudi sin jo je imel zelo rad. Sama mi je povedala, da se je danes veliko spremenilo v vrtcu, že način razmišljanja, še bolj pa program dela. Vrtec je danes najboljše, kar tvoj otrok lahko dobi - veliko se naučijo, predvsem pa stkejo prijateljstva, prav posrečeni so tej mali prijateljčki. Glede na to, da je v vrtcu vsaj 8 ur in je to praktično več, kot prebije časa s tabo, moraš res zaupat vzgojiteljicam in se z njimi pogovarjati, sploh pa ko pride do težave. Torej nasmešek na usta in veselo v vrtec. feferon

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

15. jul 2009 11:58

hvala feferon se bom max potrudila samo sve danes morali ostati doma, ker mi je ponoči in zjutraj bruhala, zdaj pa ne vem, če je kaj takšnega pojedla, ali pa je to psihično ?? tudi slaba dva tedna nazaj je bruhala, samo potem je zgleda da bila neka viroza, ker je zraven imela še vročino, ampak se je pa to dogajalo vse v tem času menjav v vrtcu. Bomo videli, saj zdaj je že ok, ampak zjutraj pa je bila kriza, takšna res ni mogla nikamor. dalea

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

15. jul 2009 13:14

Dalea ona čuti, da si ti živčna in da ti je hudo in poskuša na vse načine izsiliti, da bo doma in da bo po nejeno. Kar vstrajaj pa bo šlo. Sin je tudi zmeraj jokal, ko sem ga jaz peljala v vrtec, potem pa smo se z vzgojiteljicami dogovorile, da ko sem ga pripeljala v vrtec, se je preobul v copate, ena vzgojiteljica ga je odpeljala v igralnico, druga je ostala pri meni, ker da se moramo nekaj pogovorit, pa da ga pridem pogledat v igralnico. Ko šem šla samo na vrata pogledat kaj dela se je veselo igral in me sploh ni opazil. Mogoče pa poskusite na ta način. reza

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

15. jul 2009 21:00

zanimiv način, vendar pri nas to ni možno, ker ko jo jaz peljem pred sedmo ja tam samo ena vzgojiteljica, prej ko je rada šla sve prišle se preoblekle in je kar sama šla v učilnico, mama je rekla adijo in šla. zdaj pa je jok že ko vidi zgradbo in potem se sploh ne odtrga od mene tak da jo moram na silo predati in je niti ne preoblačim, ker to potem stori vzgojiteljica ko se pomiri. Sicer pa bomo vidli kak bo jutri ???? dalea

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

15. jul 2009 21:56

O se mi kar smilita obe. Mi smo začeli z vrtcem 1. junija in smo bili prisotni samo 8 dni , pa ne v eni rundi.Slinovka , potem pa še pljučnica. Sedaj ga imam v privat varstvu, da pride malo k sebi, po dopustu pa spet začnemo z uvajanjem. Moja prva hči je jokala 4 mesece skupaj in to tako, da se je popoldan še doma slišalo vsake toliko časa hlipanje. Mislim, da se poznajo posledice tega. In ta moj četrti je približno isti karakter in se kar malo bojim, da ne bo ravno tako.

 

Bi pa v tvojem primeru najbrž pomagalo, če bi otroka lahko kdo drug peljev v vrtec, če seveda imaš to možnost.

Veliko sreče ti želim.

 

 

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

16. jul 2009 13:52

pa da malo poročam: danes sve šle v vrtec in seveda je že doma se spravljala zraven k risanju in kockam in skratka vsemu samo da ne bi šla, potem pa začela jokati in celo pot v avtoju in potem spet naprej v vrtcu. Sicer ko sem jaz prišla ven, sem pri oknu poslušala in zgleda da se je že umirila, bom pozneje povprašala. Bo jo pa jutri peljal mož, ker ima dopust in bomo vidli kako bo reagirala. Žal drugače te možnosti ni!! Hvala dalea

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

7. avg 2009 7:54

Pozdrav, da malo ponovno obnovim temo in upam da slišim vaša mnenja. V času počitnic sem imela težave s hčerko z menjavami vzgojiteljic v vrtcu, potem smo to nekako premagali do prejšnjega tedna ko smo bili na morju. Zdaj ta teden pa je začela ponovno hoditi in sicer v drugo enoto, kjer se mi zdi da sploh ni nobene znane vzgojiteljice (vsaj zjutraj ko jo pripeljem ne), tudi sošolci niso isti, ker jih večina v drugo enoto noče voziti, mi pa vstrajamo in seveda vsako jutro jokamo. Edino kar me je zaskrbelo je, da že 3 dni ima blago drisko, pa včeraj je imela malo vročine zvečer, zdaj zjutraj je več ni imela, zato sem jo peljala v vrtec, nevem če je to kaka viroza ali pa so to samo težave psihičnega izvora. V vrtecu mi pravijo, da je zjutraj malo kriza potem pa se umiri. Mene pa so zdaj zakrbele te težave z drisko in vročino. Ali sem jaz panična, ali je to normalno, nevem več kaj naj??? Upam da se kdo odzove z kakšnim dobrim nasvetom!!! Hvala dalea

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

7. avg 2009 8:05

Sama delam v vrtcu in tudi mene je prejsnji teden v posteljo polozila visoka vrocina in bolece grlo. Mislim,da otrokove tezave niso psihicnega izvora, saj opazam da najveckrat te ' tezave' povzrocajo starsi. Nocem napadati nobenega, vendar velikokrat vidim,da imajo starsi tezave pri puscanju otrok v vrtcu. Res je kot pravijo, da se vecina otrok po nekaj minutah umiri in dan stece veselo naprej, vseeno pa se drugo jutro zgodba ponovi. Tu starsi reagirajo cisto razlicno. Nekateri hitro odidejo,drugi pa sami ne vedo a naj otroka pustijo ali ne. In vidim, da imajo prvi bolsjo strategijo, ceprav jim mora biti zelo tezko ko odhajajo. Naj poudarim, da je otroku v vrtcu lepo in ima zagotovo dobro druzbo in oskrbo, zato nic panike, razen ce opazate, da vrocina se vedno traja, takrat pa svetujem da le obiscete zdravnika, saj so drugace ogrozeni se ostali ' zdravi ' otroci. Tarja83

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

7. avg 2009 8:11

Oboje je možno. Moji otroci so imeli podobne težave tudi kadar jim je izraščal nov zob. Mogoče je pa samo to. Očitno je tvoja punčka težko prilagodljiva na spremembe, vendar vedi, da se bo s tem utrdila. Starši se moramo zavedati, da ni naša naloga to, da je naš otrok ves čas brezpogojno srečen, zadovoljen in da naredimo vse za to. Ne , otrok se mora navaditi na te spremembe, moramo ga naučiti marsikaj tudi na ta način. Le tako bo razvil sposobnost rešiti te zagate, še veliko težje stvari nas čakajo v življenju in jih moramo znati reševati. Ali jih boš vedno ti namesto nje ? Če se bo punčki kasneje zopet povišala temperatura, je pač zbolela. Sicer je lahko to psihičnega izvora ali pa mogoče to kar sem ti napisala zgoraj. LENČA http://lencaa.moj-album.com/album/15731661/

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

7. avg 2009 8:22

dalea je napisal/a:
Pozdrav, da malo ponovno obnovim temo in upam da slišim vaša mnenja. V času počitnic sem imela težave s hčerko z menjavami vzgojiteljic v vrtcu, potem smo to nekako premagali do prejšnjega tedna ko smo bili na morju. Zdaj ta teden pa je začela ponovno hoditi in sicer v drugo enoto, kjer se mi zdi da sploh ni nobene znane vzgojiteljice (vsaj zjutraj ko jo pripeljem ne), tudi sošolci niso isti, ker jih večina v drugo enoto noče voziti, mi pa vstrajamo in seveda vsako jutro jokamo. Edino kar me je zaskrbelo je, da že 3 dni ima blago drisko, pa včeraj je imela malo vročine zvečer, zdaj zjutraj je več ni imela, zato sem jo peljala v vrtec, nevem če je to kaka viroza ali pa so to samo težave psihičnega izvora. V vrtecu mi pravijo, da je zjutraj malo kriza potem pa se umiri. Mene pa so zdaj zakrbele te težave z drisko in vročino. Ali sem jaz panična, ali je to normalno, nevem več kaj naj??? Upam da se kdo odzove z kakšnim dobrim nasvetom!!! Hvala dalea
če je mela prejšnji dan zvečer vročino in drisko se je ne vozi v vrtec. Sory. jaz, če ma otrok zvečer vročino, ga naslednji dan pustim doma, včasih tudi preventivno, da vidim, če je bolan, včasih je pa samo od zobkov, ki mu rastejo. ne bom več debatirala o virozah z drisko in bruhanjem, ker je to najbolj odvratna stvar ki obstaja. Sva jo z možem od otrok že ene 3x potrefla. Zadnjič je celo ena mamica pred mano pripeljala ta malo in rekla tovarišici, da je mala nekam vroča in, da naj jo malo opazujejo, ker je tudi bratec bolan?! Ti svetujem, če se ti zdi, da je otrok bolan, da ga ne voziš v vrtec. ni dobro ne zanj, ne za ostale. Če bi sumila, da je od zobk, ne bi pisala, da si zaradi te vročine in driske zasrbljena. Pa da mi ne bi kdo zdej nakladal, da kako je težko dobit varstvo, ker tudi jaz in mož nimava nobnega v bližini, da bi nama pomagal. Glede uvajanja pa toliko. V našem vrtcu je uvajanje približno tako kot v drugih vrtcih. En eden, s em, da se podaljšuje naša odsotnost in otrok ostaja vse delje sam v vrtcu. Eni se prilagodijo prej, eni kasneje. Ko sem jaz uvajala svojega ta mlajšega, je ena punčka jokala že mesec in pol. enostavno se je drla, ne jokala in izsiljevala, vsakokrat, ko je tovarišica koga drugega vzela v naročje. Kaj bi morala po vašem njena mamica bit tam ene par mesecev, da se tamala navadi?! Za našima nismo imeli nikoli problemov. No se je tudi zgodilo, da sta kdaj kej pojokcala, ma takoj, ko sta šla v skupino in sem pokukala pri vratih, sta se že pomirila. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 07. 2009 08:23 Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 07. 2009 08:23

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti