Zajtrki

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 932

1. avg 2005 9:28

BURBONKA RES JE MINUS 29 IN TUDI ČEZ -30 SE VČASIH ZGODI. LEP POZDRAV zinka

burbonka  

član od: 15.5.2005

sporočila: 402

1. avg 2005 13:42

Bzzzzz, to je pa res mraz. Vroče poletje verjetno kar paše po takem zimskem mrazu?! Čeprav so verjetno tudi poletja hladnejša kot drugod po Sloveniji?! Lep pozdrav v Babno polje! Glede zajtrka pa: slabih spominov na kakšenkoli zajtrk nimam, vse je bilo vedno tako dobro - ocvrta jajčka, bela kava/kakav s svežim kruhom, kruh z maslom in marmelado ali medom (redko s salamo), koruzni žganci z domačim kislim mlekom, domača skuta s kislo smetano, mehko kuhan jajček, popečene kruhove rezine, ... Še vedno je vsak dan za zajtk kaj od tega na mizi. lp, burbonka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. avg 2005 16:09

Evo mene znova po treh tednih. Malo sem okrevala na morju, čez dober teden pa si grem mojo razbolelo slinavko zdravit še v Rogaško. In ker sem na dieti, se toliko bolj spominjam krasnih zajtrkov iz otroštva: prežganka (brez jajca) in vanjo nadrobljen kruh, v raztepenem jajcu namočen in hitro opečen kruh, sicer pa veliko skute, sira, šunke in kakšnih drugih klobas ter zraven sveža zelenjava, meni je najbolj prijala narezana paprika (ker paradižnika pač ne maram). Ali pa žganci z mlekom (jaz sem jih ob tem še sladkala). Zdaj pa jem črn kruh in skuto iz posnetega mleka, zmešano z lahkim jogurtom in svežimi zelišči. Pa tudi gre. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti