Češnje

neznan uporabnik

tema odprta - 2. jun 2003 12:54 | ogledi: 5.867 | odgovori: 4

Sezona češenj prihaja.

Prosim za ideje in recept, kako shraniti oziroma konzervirati češnje.

Običajno jih zmrzujem ali pripravim kot kompot ali sladko.

Ali ima kdo še kakšne ideje ali izkušnje?

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

3. jun 2003 7:42

Kar se češenj tiče (in morda še katerega sadeža) smo pri nas ugotovili, da se jih najbolj splača čimveč najesti takrat ko so. Ali pa podariti znancem. Si jih pa tudi delimo s škorci-pa naj se tudi oni najedo. Za sok pa niso, to sem že probala. Leta nazaj sem delala kompot, kar je edino šlo pozimi, a tudi tega smo se preobjedli. Sedaj v času češenj delam češnjevo tort, ki ni preveč sladka in jo imamo vsi zelo radi, včasih češnjev sladoled, pa tudi češnjev zavitek ne mislim pa jih več šparati za pozimi. Edino bi jih morda nekaj zamrznila za zavitek. Tako se jih vsaj bolj veselimo spomladi.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

3. jun 2003 12:03

Pri nas je cesenj vedno zelo veliko, zato jih ze nekaj let shranjujejo za zimo. Mi jih navadno spravimo v kompotu. Pozimi, ko ni nic domacega sadja, nam izredno dobro prijajo. Enkrat smo jih tudi zamrznili, vendar niso sle tako dobro v promet kot vlozene v kompotu. Drugace pa iz svezih cesenj pripravimo cesnjevo pogaco in cesnjev zvitek. Slascic, ki vsebujejo sadje, pa nismo nikoli poskusili zamrzniti. ribica

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

4. jun 2003 17:47

Ojla! JAz bi pa prosila recept za sladko?! Iz česar koli, ni nujno da iz češenj! Lep pozdrav!

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

5. jun 2003 10:32

3 rumenjake 15 dkg sladkorja 4 zlice mleka (ali vode - odvisno ce imas doma alergike na mleko) 1 vanilin sladkor 14 dkg moke sneg 3 beljakov 1 kg sadja (po zelji - lahko mesas ali pa samo ene vrste) Iz sedatavin zmesas biskvit, dodas sadje in vse skupaj vlijes v podolgovat pekac. Peces priblizno 30 min na 175 stopinjah. Kombinacije sadja so razlicne. Pri nas imajo najrajsi cesnje z mletimi manjdeljni (v tem primeru zmanjsas kolicino moke). ribica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti