Otekle noge po dolgem sedenju

nina88  

član od: 6.3.2007

sporočila: 66

tema odprta - 18. jun 2009 8:16 | ogledi: 6.411 | odgovori: 8

Pozdravljene!

Imam en majčken problemček. Sem srednje postave, ampak problem pa imem z debelilmi meči. Zjutraj ko vstanem je situacija ok (meča normalna), potem grem v službo, kjer sedim 8 ur, in ko pridem domov so meča izredno povečana (debela) in trda. Recimo za vikend ko pa ne sedim toliko pa ko skoz mal gibam pa imam meča normalna. Zakaj se to doggaja? Ni prekrvavitve?

Kaj bi lahko naredila? Je kakšna krema ki bi se z njo namazala proti oteklosti meč? Kaj pomaga?

Delam tudi tako, da ko grem zvečer spat, imam noge dvignjene( na vzglavniku).

lp

Nina

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

18. jun 2009 8:21

Pomaga "miganje in kroženje" z nogami, kar lahko počneš pod mizo, ne da bi to drugi opazili, pomaga dobra obutev iz naravnih materialov, vsake toliko ritko dvigniti in se sprehoditi in ne nazadnje je v lekarnah obilo krem, ki so namenjene prav nogam. Ognjič Sporočilo je spremenil(a) Ognjič dne 18. 2009 08:56

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. jun 2009 8:54

Ja, res drži je treba migat, vendar tako kot jaz migam ne "miga" nihče in imam tudi jaz take težave, vendar, ko je vročina.

Spij jabolčni kis z vodo, meni pomaga posebej ob hudi vročini. Letos imam še suhice .

Koristno bi bilo, če bi šla kaj mimo zdravnika!

lp!

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 18. 2009 08:54

neznan uporabnik

18. jun 2009 9:01

Mogoče pa bi si malce dvignili višino, na kateri so noge? Poleg že zgoraj naštetega poskusite dati med sedenjem noge na pručko ali kaj podobnega. Pa čimvečkrat prestavljat noge, jih stegnit, dvigovat, spuščat .. pa vsako uro vstat in se malce sprehodit (če le lahko). Pa nikar križat nog pod mizo. jancka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

18. jun 2009 9:31

V službi imam vedno pručko pod mizo,da so noge dvignjene.Tudi sedim 8 ur.Doma se uležem vsaj za 15 minut in noge podložim z blazino.

lp goga

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

18. jun 2009 9:50

Z oteklimi nogami imam dolgoletne probleme. Težave pripisujem večim dejavnikom: prekomerno sedenja ( pod mizo imam pručko, dobi se pa posebni nastavek), težavam z ledvicami in ožiljem. Kadar jem slano hrano, se stanje bistveno poslabša.

Iz izkušenj trdim, da sama hoja ne olajša zadeve. Dosledno nosim usnejeno obutev ( v Ari so me spet bili zelo veseli), udobnega kroja.

Pomaga masaža z valjčki, ki pospeči cirkulacijo krvi po okončinah.

Včasih se vržem na hrbet in zložim noge po naslobjalu fotelja.

Iz terapevtskih razlogov sem si kupila rdeč usnjen počivalnik; dvignejo se noge, spusti naslonjalo. Moj je sicer že od oktobra v embalaži in prihaja v moje stanovanje v naslednjih dneh, uspešno pa testiram učinek na maminen enakem fotelju.

Noge so samo ene, zato jih je treba varovat na vse načine.

Aja, imam vitke noge, zato mislim, da tvoja težava ni povezana z obsegom meč. Le oteklina je bolj vidna, to pa ja.

F r i n a

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

18. jun 2009 10:16

Frina hvala, si me še nakaj (zame) novega naučila. Jabolčni kis in voda odpadeta, mislila sem, da gre od  gležnja navzdol.

Se opravičujem!

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 18. 2009 10:18

mansaj  

član od: 23.12.2003

sporočila: 478

18. jun 2009 10:27

tudi jaz imam podobne težave z oteklimi nogami (od kolena proti gležnjem), saj tudi jaz sedim za računalnikom tudi več kot 8 ur...kljub temu, da si občasno dvignem noge in vedno migam kolikor se le da, pa še po stopnicah grem hodit, da se premigam. Kljub temu so moje noge popoldan tako otekle, da niti hodit ne morem. Sem si pa kupila čaj njivske preslice in neko kremo za otekle noge od Novartisa. Preslica žene na vodo. Si pa vsako jutro in večer noge tuširam z mrzlo vodo ali izmenično toplo in mrzlo. Moj dragi mi ves čas govori, da moram popoldan in zvečer hodit, ampak enostavno me noge preveč bolijo in so trde kot kamen. Danes sem si namazala noge s kremo in spila že eno porcijo čaja in so noge še čisto normalne. Bom poročala kako bo čez par dni! lp jasna

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

18. jun 2009 13:40

Približno 4 mesece nazaj so se začeli podobni problemi tudi meni. V službi sem kot ve- 8 ur za računalnikom. Bilo je tako hudo, da si zaradi otečenih nog nisem mogla zavezat čevljev in sem sla kar k zdravniku. Naredili so mi kar celotno biokemijo, po kateri sem super zdrava. Zdravnik mi je predlagal kar ste pisali že zgoraj: dvignjene noge, prhanje pod kolenom s kolikor se da mrzlo vodo, omejiti sol, predvsem pa veliko gibanja. In ker sem stvar vzela resno, sem začela počasi s tekom in omejila sol na minimum-skoraj je ne uporabljam. Lahko si predstavljate, kako mučno je bilo teči z zatečenimi gležnji in napetimi meči. Ampak sem vztrajala in danes po dobri treh mesecih mi ni žal. Pridobila sem na kondiciji, še kakšna kilca je šla dol, predvsem pa o zatečenih nogah ni ne duha ne sluha. Torej: gibanje, gibanje in še enkrat gibanje. Predvsem pa je treba v glavi odmisit, da je to težko počet z zatečenimi nogami. vida70

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti