Potrebujem pomoč pri peki torte

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

17. jun 2009 7:49

Rimljanka, ne v znanstvenih logih, po moje gre tu za primerjavo med X in Y, Y manjka ena črta, da bi bil kot X. Loni Makaroni

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jun 2009 13:58

Ja, rimljanka, to je bolj girlie-vic....Ki smo ga punce iznašle na enem več-ur-trajajočem paberkovanju o moško-ženskih odnosih. Gre takole: da dokler še ni znanstevno dokazano, da je na Y kromosomu manj prostora za gene, bomo še lahko živele v prepričanju, da se da fante naučiti česarkoli s področja socialne inteligence. Ko pa bodo enkrat ukapirali, kakšne encime delajo vsi ti geni in kaj ti encimi počnejo...je pa verjetnost, da se bo ugotovilo, da enostavno ni osnove za vse tiste procese, ki rezultirajo v razumevanje socialnih situacij In ko bodo imeli fantje znanstveno dokazano, da jim ni pomoči...črno nam se piše Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17789

17. jun 2009 14:49

Saj nisem pričakovala resne informacije..... samo, kar tako, počez soditi pa ne gre. Glede na to, da gre za zelo malo razlik med spoloma, se lahko razlike skrivajo drugje, ni vsega vedno kriv Y.

kako pa veš, da ni znanstveno dokazano, da je na Y manj prostora (jasno, da ga je, če je toliko manjši) za gene? Prostora je na našpih kromosomih hudo preveč, tistih 25000 genov zaseda nekja % dednine.

Ostala bom pri naravoslovnih dimenzijah, ne bom se spuščala na kavarniška debatna paberkovanja. Ve pa kar.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. jun 2009 14:50

Hehe, ta štos jaz vsako leto serviram na začetku 9. razreda, ko imamo humano genetiko in so potem dekleta ponosna, da je kaj, pobom pa uplahne greben. Ker vsi verjamejo. Ko povem, da je to v bistvu en hec, ropota po razredu pet minut, ko  fantom padajo kamni s srca.

LP

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti