Kako ravnamo ob pikih žuželk?

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

8. jun 2009 13:44

Ja pri nas tudi vedno dajemo gor čebulo če je le pri roki,pa tudi za aspirin sem že slišala,preizkusila pa še ne. evagirl

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

8. jun 2009 16:23

sicer ni žuželka ampak morski pajek, ki se skriva na peščenem dnu jadranskih plaž ima tudi termolabilen strup. če stopiš nanj v morju pomaga namakanje noge v čimtoplejši vodi. preizkušeno... na žalost... cellnet

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. jun 2009 16:29

cellnet je napisal/a:
sicer ni žuželka ampak morski pajek, ki se skriva na peščenem dnu jadranskih plaž ima tudi termolabilen strup. če stopiš nanj v morju pomaga namakanje noge v čimtoplejši vodi. preizkušeno... na žalost... cellnet

...če pa vroče vode ni pri roki, uporabimo plamen vžigalnika, s katerim segrevamo mesto pika, kolikor pač lahko zdržimo (no, vsaj pri tej stvari imamo kadilci več sreče - ker vedno nosimo vžigalnike s sabo).

Tudi moj mož je moral že dvakrat preizkusiti to metodo, na žalost. In to na čolnu (vbod v roko) in pravi, da je bilo že tistih nekaj trenutkov, kolikor je rabil, da je razmotal mrežo in pajka in svojo roko in našel vžigalnik peklensko bolečih - bolečine zaradi ognja potem sploh ni čutil. Manjša oteklina od strupa in mehur od opekline pa sta mu "za spomin" ostala še kar nekaj dni.

Mojca

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. jun 2009 16:42

Grem raje dvakrat k zobozdravniku kot pa še enkrat stopit na to grdobo - oteklina cel mesec ni splahnela. En pametnjakovič iz kampa me je po nogi polil kar z vrelo juho - to je bilo tudi fino - še posebno potem, ko je bolečina zaradi uboda popustila.  Zato še dandanes ne maram, če z vrelo juho  skačejo okrog mene . Nasvet? Ne igrajte bosi odbojke na peščenem morskem dnu v plitvini!

lp

cervus

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

8. jun 2009 16:51

Piki čebel, ose, čmrljev - preizkušeno sok od čebule ali sama čebula. Če tega ni pri roki nekaj mrzlega, trpotčev list ali karkoli, s tem, da prej izdrež pikeca. Je pa res, kar je rekel cellnet. Pri morskem pajku pomaga vroča voda.

metateta  

član od: 9.4.2009

sporočila: 6

8. jun 2009 20:03

Pri piku ose pomaga, če si mesto pika zdrgnemo z zrelim paradižnikom.Še boljše je, če je paradižnik iz hladilnika.Preverjeno na lastni koži.(napad 8.os) Lep pozdrav in čim manj nadležih pikov vam želim! metateta

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. jun 2009 20:08

Glede toplotnega napada na osji pik: segrevati do stopnje, ki ne pomeni opekline.Mneda gre za razpadanje neke beljakovine(?) v strupu. Tako sem vsaj prebrala.

Očitno pa so učinkovite kisline, ki so pri roki.

F r i n a

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

8. jun 2009 20:15

Seveda, saj kisline naredijo natanko isto kot visoka temperatura (nekje nad 50 st. Celzija). Oboje povzroči zakrknjenje beljakovin (strup so, ti, ki jih omenjamo, beljakovinske sestave) in s tem postane strup neučinkovit. Vsekakor zadošča tako močno segrevanje, ki pomeni sicer bolečino, ne pa opekline.

Če je pik čebelji, je seveda treba tudi odstraniti želo, ostale živali ga ne pustijo v naši koži.

rimljanka - zasebno mnenje

strippy  

član od: 18.11.2008

sporočila: 283

8. jun 2009 20:46

Pa pri pikih komarjev? Oteklina po pikih čebel, pa tudi os mi kar hitro splahni, po pikih komarjev se mi pa ponavlja tudi več kot dva meseca.

strippy

dzeljan  

član od: 4.1.2004

sporočila: 79

8. jun 2009 21:13

jaz sem isto ful alergik na osje pike, dobim vnetje, oteklino, končam na claritinih in antibiotikih. in mene, srečko nosečko v 9 mesecu, je ravno prejšnji teden pičila osa. sem TAKOJ letela v lekarno, kjer so mi dali edino stvar, ki jo lahko kot nosečnica uporabim - fenistil. in res je pomagal, samo sem ga res namazala 20 min po piku, potem pa še ene padkrat v naslednjih dveh dneh. drugače pa led... in zdaj je OK, 6 dni po piku mi ni treba k osebni zdravnici in mi ni treba antibiotikov in claritina jest!!! prvič, da sem se tako "poceni" zmazala. sem pa pri prejšnjih pikih že vse probala - čebulo, vroč plamen cigarete ali vžigalnika, obkladke... pa sem vedno končala na antibiotikih in claritinu. tako da bom imela zdaj fenistil vedno v torbici. sej vem da se sliši kot reklama, samo ker si mi je glih pred parimi dnevi to zgodilo, lahko pišem s takšnim navdušenjem

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti