Iščem knjigo

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

tema odprta - 27. maj 2009 17:22 | ogledi: 4.543 | odgovori: 34

Živjo!

Iščem knjigo Zgodovina horjulske fare, ki jo je napisal Jožef Kržišnik.

Gledal sem tudi po antikvariatih in je ni za dobit.

Dobim jo na posojo, ampak rad bi imel eno doma.

gasperp

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. maj 2009 13:18

Če je v starinarnicah nimajo "na zalogi", se postaviš v čakalno listo in jo potem oni iščejo. Trubarjev antikvariat tako dela, Antikvariat Glavan v pasaži MM prav tako.... Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

28. maj 2009 13:25

Po raziskovanju v COBISS-u je knjiga prava redkost! Videla pa sem, da obstaja tudi članek z istim naslovom. Stric gugl pa pravi še, da je bila ta knjiga tudi na dražbi, ki jo je imel Trubarjev antikvariat v decembru 2008. Kaj ko bi poklical tja, pa povprašal, če je bila prodana? Ali pa če povprašaš še tam, kjer je delo nastalo? Jelenckova

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

31. maj 2009 12:14

Hvala za vso pomoč, ampak to že vse vem in sem raziskal. Bolj me zanima, če bi kdo knjigo prodal, ker antikvariati zaračunajo kar velike vsote za te usluge. gasperp

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

31. maj 2009 12:30

No ja, če antikvariati zaračunajo veliko, bi verjetno ostali tudi, se ti ne zdi? Če se vsaj do določene mere spoznajo na starine in redkosti, seveda. Margot

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

31. maj 2009 12:37

gasperp je napisal/a:
antikvariati zaračunajo kar velike vsote za te usluge.gasperp

S tem se pa ne strinjam. Lani sem poizvedovala za knjigo Velika kuharica avtorice Andreje Grum, ker sem jo želela podariti prijateljici, ki jo je mrzlično iskala. Za pomoč sem poprosila kar nekaj antikvariatov, vendar sem jo še najprej zasledila na Bolhi. Zanjo sem plačala 20€ + 5€poštnine. Prijateljica je bila presrečna. Ko sem na zadevo že pozabila (ca 5 mesecev), so me klicali iz Trubarjevega antikvariata, da so knjigo dobili in če sem še zainteresirana. Ker je bila cena le 25€, sem jo kupila zase. Obe knjigi sta bili odlično ohranjeni, kot novi.

Torej cena storitve le ni pretirana...bolj se mi zdi "mastna" poštnina, ampak to je že druga zgodba.

 

LP, V.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

31. maj 2009 19:58

Gašper, škrtost ni seksi in tudi na seznamu čednosti je ni.... Vendelina jr.

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

1. jun 2009 12:01

Vendelina jr. ne vem zakaj nebi smel vprašati na forumu, če obstaja. Po tvoje je potem najbolje, da se forumi ukinejo ali kaj? gasperp

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. jun 2009 12:20

gasperp je napisal/a:
Hvala za vso pomoč, ampak to že vse vem in sem raziskal. Bolj me zanima, če bi kdo knjigo prodal, ker antikvariati zaračunajo kar velike vsote za te usluge. gasperp
Gašper, ne žali svoje inteligence, okej? Antikvariatom ne bi plačal, knjigo bi imel in tule iščeš kakšno ubogo starejšo občanko, ki bi ti tole za kak mizeren cent prodala....in potem se delaš naivnega v smislu "a ne smem vprašati". Ja, lahko vprašaš. Samo potem izvoli prenesti odgovornost za svoje vprašanje. Vendelina jr.

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

1. jun 2009 15:24

Vendelina poglej. Ne bom se ukvarjal s tabo, ker vedno preveč pametuješ. Če bi znala brat, bi videla, da sm napisal, da knjigo kupim in ne sprašujem, če mi jo kdo "šenka". Imam pravico vprašat. Ali pač ne? Ali ne živimo v svobodni državi? Ali ni forum namenjen temu, da se sprašuje in odgovarja na določene teme? Mislim tudi, da sama žališ svojo inteligenco, ker če bi malo prebrala kaj pišeš po drugih temah, bi odkrila, da vedno iščeš nekoga, na katerega se spraviš in mu težiš. To je moje mnenje. Če pa z mojo temo koga slučajno žalim ali napeljujem k temu, da mi knjigo "šenka", naj se pa zbriše, pa je (da nebo imela Vendelina slučajno nočne more). gasperp

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

1. jun 2009 15:59

No, zaradi možnih nočnih mor tema ne bo zaprta, res pa si napisal, da ne bi plačal antikavriatu in bi raje knjigo kupil tukaj. Torej? zakaj se zdaj razburjaš? Konec koncev je enako na tvoj zapis reagirala tudi Margot. A njen zapis te pa ne moti? naj torej sklepam, da te ne moti vsebina zapisa ampak avtor zapisa?

da bo jasno, na kateri del tvojega zapisa leti moj komentar:

gasperp je napisal/a:
Bolj me zanima, če bi kdo knjigo prodal, ker antikvariati zaračunajo kar velike vsote za te usluge. gasperp

rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti