Nigella

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

14. okt 2009 7:17

Jaz bi se kar držala recepta, kar se rumenjakov tiče, saj gre za čokoladno-jajčno kremo. Če sem prav preračunala vse unče in skodelice, tudi ostalih sestavin ni malo. Nigella je kuhala za veliko oseb in na koncu na vsakega potem ne pride ne vem kakšna količina. Kje se pa kupi steklena posoda, pa žal ne vem. Jaz imam doma podobno posodo za sadje, v kateri bi lahko pripravila to sladico, ampak mislim, da je že stara že najmanj trideset let. Ponavadi je s takšnimi stvarmi dobro založen Merkur, ampak na njihovi spletni strani je nimajo. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

14. okt 2009 8:57

Jaz bom pa vseeno poskusila še s kombinacijo, ki sem jo prej navedla, pa bom poročala o rezultatu. Za skledo pa bom vrgla oči na peclje. katjushka

Shirley  

član od: 5.4.2006

sporočila: 2

29. okt 2009 0:23

Meni pa je Nigella zakon! Malo prej sem spekla njene Brownije ( http://www.youtube.com/watch?v=PpbLXicvK0k ), ki vedno prehitro poidejo. In vse tiste njene čokoladne stvari, ki jih najdete pod "Nigella Feasts-Chocolate Heaven", uuh, resnično za prste obliznit (ob tejle so se mi resnično cedile sline: http://www.youtube.com/watch?v=zGkVbK5d_iE&feature=r ) Najbolj mi je pri njej všeč, da kuha s tako strastjo in hrani ki jo kuha daje prav posrečene pridevnike. Njeni recepti niso prav nič tipično angleški, seveda pa je - sploh pri začimbah in dišavnicah - zaznati vpliv Indije. Kadar jo vidim kuhati me prav zagrabi, da bi se tudi sama lotila kakšne zapeljive jedi. Ne morem pa razumeti, kako lahko ženska toliko poje - prav baše se in tiste scene čisto na koncu oddaje, ko se ponoči prikrade v hladilnik in kar pri odprtem gricka ostanke... Meni ponoči še na misel ne pride, da bi se lotila jesti :P Vendar je verjetno vse to del imidža, ki ga pač ustvarja, zato, da ni le navadna kuharica, ampak si jo gledalci zapomnimo še po kakšni nenavadni lastnosti. Skratka, zame je prav super kuharica, še sploh, ki velikokrat razloži, zakaj je čemu tako, zakaj je potreben kakšen postopek - razloži, čemu je kaj namenjeno. Povrh vsega pa ni pol toliko packasta kot Jamie, ki je najprej z rokami stiskal paradižnike, da je dobil sok, takoj za tem pa z istimi umazanimi, lepljivimi rokami odpiral predale in brskal za metlico ter premetaval lončke z začimbami, da bi prišel do koriandra. Podobne zgodbe z jajci, ožemanjem limone skozi prste, ipd. Fej! Oh, punce, tudi jaz se spominjam "brown sugar" Ainsleyja... Dobri recepti, dober tip...kaj bi lepšega :) Kaj pa menite o Gordonu Ramseyju? Zame je po eni strani prav legenda, po drugi pa nekakšen sadističen kulinarični larpurlartist, ki teži in komplicira s hrano zaradi teženja in kompliciranja samega. Tisti njegovi tekmovalci dostikrat pripravijo precej spodobne jedi, pa jih spljuva samo zato, ker lahko in zato da, kot že omenjeno, gradi in ohranja svoj "I am the tough jebač" imidž. Shirley

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

29. okt 2009 8:58

Grozna je, oddaja je kopija vseh poppularnih oddaj do sedaj (kamera, kadri, svetloba, familjarni in prijateljski obedi...), da nima pojma o kuhanju se pa lepo vidi po uporabi noža če ne drugega. O receptih je jasno da si jih je nekje prebrala dvakrat potrenirala in to je to. Pomoje je zdolgočasena žena nekega bogataša in si je omislila hobi ob katerem še malo pokasira zraven. Sicer so pa vse oddaje narejene s tem namenom, le da imajo nekatere dušo, vsekakor Jamie kot pionir tega žanra, pa tudi Ljebezen skozi želodec, že to, da je nekateri ne prenesete potrjuje to. Saj kuharske oddaje niso namenjene zgolj receptom, ampak gledljivosti in nenazadnje zabavi. Ramsey je itak resničnosti šov, ne šteje sploh. Pa še Nigellino miganje z glavo...wtf? zzak1977

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

29. okt 2009 11:45

Jaz bi Ainsleya.....Pliz, televizije, pliz!!!! Varuhinja tv-gledalcev, Miša Molk, a me slišiš? Pa, če je kje kak film od Clivea Owena, ki ga že kaka dva tedna niso predvajali, bi tudi zmogla)))) Vendelina jr.

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

6. nov 2009 18:54

Ali si lahko kje ogledamo njene oddaje še 1x oz. ali so kje objavljeni recepti (točne sestavine)? aknelab

eta  

član od: 27.3.2008

sporočila: 408

10. nov 2009 22:10

Pomoč, prosim. V zadnji oddaji je marinirala koščke piščančjaih prsi v pinjencu. Žal sem prišla prepozno domov in nisem videla, če jih je prej kaj solila, ali kaj dodala pinjencu? eta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti