Čas za drugega otroka

anita80  

član od: 7.5.2009

sporočila: 38

tema odprta - 12. maj 2009 14:47 | ogledi: 5.258 | odgovori: 60

Pozdravljam vse mamice, ki so zaključile z otroci, babice, bodoče mamice, tiste ki to šele planirate in firbce

Ker z načrtujeva drugega otroka me zanimajo kako Vi gledate na to načrtovanje. Se pravi, kdaj je čas za drugega otroka, kako je pri drugem otroku drugače in podobne zadeve.... imena.

Pa upam, da se razpišete. Tisti, ki Vam se zdim zatežena in tema mimo udarjena, pač ne berite in ne sodelujte v tej debati.

Hvala za razumevanje in

lp

anita80

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. maj 2009 15:05

Prvi je bil nenačrtovan, potem so pa plani za nadaljni naraščaj padli v vodo.  Midva se za drugega enostavno nisva mogla razumno odličit.

Vanja

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

12. maj 2009 15:21

Mene je kar samo "prijelo" , ko je bila starejša hči stara 1 leto. Prav hecno, se mi je zdelo, da me bo kar pol manj, če ne zrihtamo še enega (verjetno to delajo hormoni). O dvojnih plenicah in kahlicah pa sploh nisem premišljevala - sem tak tip, ki  dela stvari bolj po občutku. Tudi iz morebitnih skrbi zaradi neprespanih noči in ljubsumnosti na dojenčka nisem magistrirala. Podobno je čutil tudi mož in sva "šla na delo". No - in tako imamo zdaj še 23 mesecev mlajšega sina. Trenutno prihajata oba v puberteto in sta luštna za znort. Resno mislim! Prav fajn se imamo

Mojca

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. maj 2009 15:30

Hm.

Jaz sem prvega otroka "napovedala" 4 leta prej. Moja želja je bila, da rodim marca 2006. Pa se ni izšlo. Rodila sem maja 2006

Ginekologinja pravi, da se otrok ne planira ne mesece in da sem/sva imela noro srečo, da sva zgrešila samo za 2 meseca . Pa še super porod sem imela - točno da določen datum.

 

Sedaj bo hčerkica stara 3 leta.

 

Naslednja želja je (že 2 leti), da se drugi otrok rodi nekje od marca-maja 2010. Bomo videli, če bova tako uspešna, kot prvič.

 

Za naprej pa... če bo drugi otrok tak angel kot prvi, bo prišel še tretji - kako se to lepo napisala

MM

Sporočilo je spremenil(a) morska medvedka dne 12. 2009 16:21

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

12. maj 2009 15:37

Prvi otrok se je zgodil prav v času razmisleka in mečkanja, ali bi že imeli otroka ali še ne bi, drugega smo pa bolj načrtovali, malo manj kot tri leta razlike je med najinima otrokoma (sin je starejši). Meni je ta razlika čisto v redu, eni pa prisegajo na še manjšo in drugi spet na nekoliko večjo. Kaj vem, načrtovanje drugega otroka je odvisno od vseh mogočih okoliščin. Lahko da razmišljanje pomeni še neko mero neodločenosti, lahko pa že trdno odločenost in zgolj tehtanje, ali je že priemren čas ali ne. Kaj vem, težko je reči, vsak od nas ima možganske vijuge po svoje naštimane. Nisem pa ob drugem otroku nikdar razmišljala o tem, kaj bo s prvim, ko se rodi drugi. Se mi zdi, da se ljubezen ob drugem otroku podvoji in je je za oba dovolj, ne pa da se prepolovi, kot se nekatere bojijo. Morda je pri drugem šlo marsikaj lažje, ker smo se na prvem pač vsi učili. A je po svoje pri drugem veliko stavri drugačnih. Vsak otrok je svet zase, kar je bilo dobro za prvega, ni nujno, da se obnese pri drugem. Tudi primerjanje otrok nekako ni moj način, vsak od njiju je osebnost zase in zato smo ju vedno tako tudi obravnavali. Pačto zahteva nekaj starševskega napora, ampak zato pa imamo otroke, da se ukvarjamo z njimi, vsaj pri nas je tako. In več ko se ukvarjaš z njimi, več ljubezni kot jim izkazuješ, bolj ti to vračajo, ko se najmanj nadejaš. Mamamia mamamia

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. maj 2009 15:38

Aja, še imena...

 

V prvo, sva bila zelo različnega mnenja. Pa sva kar z listki rešila problem. Vsak je na listek napisal 10 naj imen. Potem sva izbrala pač tista imena, ki so bila na obeh lističih

 

V drugo pa imava že zbrana imena . Upam samo, da me kaka prijateljica, sorodnica ali znanka ne prehiti

MM

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

12. maj 2009 15:51

Ej, meni so tudi vsa imena že pobrali!? Povejte mi, ali je bolje, da so otroci rojeni bolj blizu skupaj rojeni ali ne? Če poslušam kdaj kakšno znanko ali sošolko o otrocih, me kar mine, kako to komplicirajo . Jelenckova

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

12. maj 2009 15:57

morska medvedka je napisal/a:

Aja, še imena...

 

V prvo, sva bila zelo različnega mnenja. Pa sva kar z listki rešila problem. Vsak je na listek napisal 10 naj imen. Potem sva izbrala pač tista imena, ki so bila na obeh lističih [jezik]

 

V drugo pa imava že zbrana imena [srecen]. Upam samo, da me kaka prijateljica, sorodnica ali znanka ne prehiti

[medvedek] MM
Tudi midva sva tako naredila za oba otroka.. Samo, za drugorojenko sem se "sama" 1 teden pred rojstvom odločila, da ji spremenim ime.. zvedela sem, da je v sosednji ulici dekle z istim imenom. Tako je mami po rojstvu vsem sporočila napačno ime.. hehehe Razlika med mojima dvema sta 4,5 let.. žal, prej ni ratalo. A sem vesela, da je tako. Sin je bil zelo priden otrok.. Hčerkica je bila zmeraj bolj nagajiva. Res je, da je starostna razlika med njima, vendar tako sem se lahko več ukvarjala z obema. Sporočilo je spremenil(a) MYCHELLE dne 12. 2009 16:05

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. maj 2009 16:12

morska medvedka je napisal/a:

Hm.

Jaz sem prvega otroka "napovedala" 4 leta prej. Moja želja je bila, da rodim marca 2009. Pa se ni izšlo. Rodila sem maja 2009 [jezik][srecen]

Ginekologinja pravi, da se otrok ne planira ne mesece in da sem/sva imela noro srečo, da sva zgrešila samo za 2 meseca [palecgor]. Pa še super porod sem imela - točno da določen datum.

 

Sedaj bo hčerkica stara 3 leta [medvedek] MM

Draga MM, jaz sem srečna za tvojo srečo, samo, prosim, daj me razsvetli, kako si lahko rodila maja 2009 (danes smo 12. maja 2009) in da je ta otrok star 3 leta? A je tajpfeler ali pa sem kakega otroka štela premalo....ker drugače te matematike ne znam zložiti.... Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. maj 2009 16:16

Eh, vendi, mm se je zatipkalo, 2006 je pa res rodila, no................. dete ima res 3 leta.

rimljanka - zasebno mnenje

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

12. maj 2009 16:23

Ja, Vendi, zatipkala sem se. Najina bejbi se je rodila 2006

Sem pa zgoraj že popravila, da se še kdo ne spotakne

MM

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti