Psihoterapija

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

tema odprta - 12. maj 2009 0:36 | ogledi: 14.931 | odgovori: 42

Pozdravljeni,

se že nekaj časa trudim postaviti svoje življenje v red, pa saj veste kako je s spemembami. Vsi se jih na nek način izogibamo.

No, tega je pri meni konec. Odločila sem se, da razčistim s svojo preteklostjo, da bo prihodnost boljša. Prav zato potrebujem pomoč.

Iščem zelo kvalitietnega psihoterapevta. Namreč sem iskala po internetu, pa vsi tako lepo zaračunajo, vendar si sama tega trenutno res ne morem privoščiti. Po izkušnjak prijateljice vem tudi, da je zelo malo dobrih, zato se oračam tukaj na vas.

Če ima kdorkoli kakšne dobre izkušnje s kakšnim terapevtom, bi lepo prosila na informacijo. Kakršna koli informacija bo odbrodošla. Vem, da je zelo dober terapevt v železničarskem zdravstvenem domu, vendar je primarno osredotočen na odvisnike od alkohola in prehranske motnje, tako da me ne more vzeti v svoj prenatrpan urnik.

Hvala vsem za informacije in lep dan :)

tamara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. maj 2009 7:47

Če boš čakala dobrega, ki te bo vzel v skupino ali v individualno obravnavo na koncesijo, se boš zveličala, ker moraš enostavno počakati na prosto mesto. Tako pač je, verjetno se zavedaš, da terapija traja kar nekaj časa in ne sprejemajo novih vsak mesec. V tem času se ti svet lahko sesuje na prafaktorje. Ko sem se jaz zanimala, bi morala na prosto mesto čakati vsaj 9 mesecev (najbolj optimistično) tako pa sem šla privat in prišla na vrsto v roku enega meseca. In tudi privat je treba čakati, sama sem imela srečo in se je tako izšlo, drugače so tudi tu čakali po več mesecev. Individualni obiski so pa resnično dragi, tam pa lahko daš za eno seanso toliko kot za cel mesec terapije (1x tedensko).

Takšna je situacija in sama sem mišljenja, da pri svojem zdravju ni za šparati. Saj ko pomislim na zneske, ki sem jih tam pustila, mi kar slabo rata, ampak... ko pomislim na to, kakšna sem bila prej in kakšna sem zdajle, je bilo vredno vsakega fičnika.

Aja, dobri in slabi - tako kot povsod, pa še ljudje smo si med sabo tako različni. Nekdo je lahko z enim zelo zadovoljen, nekdo pa prav nič. Sama ne bi kar tako trdila, da je malo dobrih, samo najti jih je treba.

Imen jaz tule ne bom omenjala, če želiš, ti lahko pošljem na ZS podatke.

Loni Makaroni

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. maj 2009 8:37

Možnost je tudi, da dobiš pri zdravniku napotnico. Jaz npr. pa sem obiskovala službenega, saj je bilo zaradi tiste težave oteženo moje izvajanje službe, če lahko tako rečem, je pa bil tudi zastonj. Kakorkoli ti želim, da zadevo rešiš, pa drži se, uspelo ti bo, boš pa morala veliko sama naredit, v svoji glavi spremenit, on te bo na koncu koncev le usmerjal, ampak verjemi-se splača. Začetnica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. maj 2009 9:05

Saj tole na koncesijo je mišljeno z napotnico.

Loni Makaroni

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

12. maj 2009 9:06

Šlampasto berem, sorči. Začetnica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. maj 2009 9:33

ZAČETNICA je napisal/a:
Šlampasto berem, sorči.Začetnica

 

Nič hudega, glavno, da imaš glavo pošlihtano.

Loni Makaroni

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

12. maj 2009 10:40

Ojoj, a 9 mesecev?? Groza!!!!!!!!! No, sej vem, da pri zdravju ni za šparat, samo si ne morem trenutno privoščit nič plačljivega. Zato sem pa vprašala, če kdo pozna kakšnega konkretno, da pokličem pa se pozanimam. Aja, sem še študentka, tako da danes kličem v zdravstveni dom za študente, upam, da bo kaj. Jaz sama nimam izkušenj niti z dobrimi, niti s slabimi, samo besede kolegije in njenega terapevta. Ker morem rečt, da je ona veliko boljše sedaj, pa tudi dela veliko. Hodi s terapevtom v hribe (cela skupina), piše spise in hodi na individualne terapije. Nekaj takega tudi jaz iščem, da je čimbolj aktivno. Sicer se mi zdi, da nisem še zelo globoko, samo če ne bom nič naredila, bom pač šla tja. Hvala vsem za pomoč tamara

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. maj 2009 11:23

O ostalem ti bom pisala na zs.

Loni Makaroni

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

12. maj 2009 17:36

Za koncesionarje v psihiatriji in psihoterapiji se ne rabi napotnice osebnega zdravnika, ker marsikdo zaradi na žalost še vedno prisotne stigmatizacije niti osebnega zdravnika ne želi obvestiti o psihičnih težavah

 

LP

Drejček

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

12. maj 2009 20:50

Lih, ko smo že pri psihoterapiji in podobnem. Mene pa zanima, če kje kak psihoterapevt po netu odgovarja na vprašanja. Razen verjetno Med over net. Včasih, bi mi prišlo prav, da bi kej vprašala. meni osebno bi blo ful fajn, da bi blo kot v Ameriki, ko ma vsak svojega psihoterapevta. se da tako malo sebe raziskovat in gradit na svoji osebnosti in duhovnosti, pa še določene moteče zadeve odpravit, se bolje razumet, sebe in okolico. Pa itak tudi za take, ki imajo resne in manj resne težave. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. maj 2009 20:56

Katarina K je napisal/a:
meni osebno bi blo ful fajn, da bi blo kot v Ameriki, ko ma vsak svojega psihoterapevta. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/

 

Veliko jih hodi k "šrinku" ampak vsi jih pa še zdaleč ne obiskujemo. 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti