Barvanje oblačil

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

tema odprta - 6. maj 2009 9:26 | ogledi: 24.298 | odgovori: 20

Prosila bi za nasvet.Rada bi prebarvala eno jakno iz rdeče v črno.Ampak nastane problem ker je jakna iz 94% poliestra.Smo že probali prebarvat z barvo iz Mulerja pa ni šlo,se ni prabarvala.Ali mogoče kdo ve kje kupiti barvo,ki bi prekrila tudi material poliestra?

leni1

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. maj 2009 9:34

Pri nas nisem zasledila kakih barv, ki bi pobarvale umetna vlakna. Se pa dobi tole za poliester barvat: http://www.dharmatrading.com/html/eng/2518921-AA.shtml To naj bo prekrilo in prebarvalo po moje, saj je "kemikalija". Ne vem, pa kako bo zgledalo na jakni... In ni preverjeno z moje strani... lidka [sonce]

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. maj 2009 10:31

Leni1, se mi zdi, da bi veljajo to vprašati ljudi s tekstilnega faksa (tehnologe) ali pa profesorje na šoli za oblikovanje - tam je več stroke na kupu, pa ti bodo dobro svetovali. Druga možnost pa je, da vprašaš v tistih kemičnih čistilnicah, kjer delajo čiščenje usnja (ker je treba usnje itak ponovno pobarvati). Tretja varianta pa je, da greš kake tri tedne zapovrstjo na boljšjaka in ni vrag, da ne boš našla tudi koga, ki bo prodajal črno usnjeno jakno (pravi black leather jacket) in kupiš tisto in ti jo potem v čistilnici spravijo na nosljiv format. In boš imela dve jakni. Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. maj 2009 10:34

lidka je napisal/a:
To naj bo prekrilo in prebarvalo po moje, saj je "kemikalija". Ne vem, pa kako bo zgledalo na jakni... In ni preverjeno z moje strani... lidka

Kolikor jaz vem, se vedno vse barva s kemikalijami (ker so to pigmenti), s čim bi se pa sicer? Struktiurne barve seveda obstajajo, .................vendar to v bistvu niso barve..........

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

6. maj 2009 10:39

Kaj pa storiti, ko ti hlače pobarvajo rit in noge in če preveč šariš po žepih tudi roke?????

Sin je namreč kupil v Newyorkerju črne hlače za cca 45€, ki sem jih seveda oprala (tako kot običajno naredim  z vsemi novimi oblačili, ki se dotikajo kože). V ponedeljek jih je prvič oblekel in to dobesedno iz "štrika" na rit, saj je neka varianta, ki je ni treba likat.

In popoldan smo se čudili od kod črne roke, zakaj je straniščni pokrov črn .....

rrr

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

6. maj 2009 10:50

RRR, ko bo sklel črno obarvan nederček, bo pa res problem.

Zares: strokovnjak za tekstil mi je povedal, da so težave s pigmentom. Črn se razbarva, sploh še gre za poceni variante. Zato praviloma vsak črn bombaž posivi, gre pa tudi dol. Še večji problem je rdeč pigmet, ki se ne drži naravnih materialov.

Nekoč sem si sešila frajsko rdečo bombažno trenerko in se šla razkazovat k prijateljici, ki je imela belo skajasto sedežno. Mislim, da mi ni treba nadaljevat zgodbe ....

F r i n a

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. maj 2009 10:53

Ojoj, RImljanka, si spet pametna. (jaz sem pomagala leni1 z linkom do barv, ki barvajo poliester, ti se vtakneš v moj post). Ah, ja... Je treba drezat in drezat... Govorim o barvah, ki so bolj agresivne, tako da rabiš kdaj rokavice pa masko, pa zaščito... Bognedaj da pade kaj na tla, ker se lahko zažre v talno oblogo ipd. In te barve, ki barvajo umetna vlakna,verjetno so iz te smeri, ne vem pa, ker nisem nikoli preizkusila. Še naravni pigmenti, ki se mešajo z dušikom in kako natrijevo spojino, pobarvajo človeško kožo, za nekaj dni, plastike pa ne. Preizkušeno, ker veliko barvam doma tekstil. In EVO: TEH JAZ NE TRETIRAM KOT NEKE STRAŠNE "KEMIKALIJE", čeprav je kar nekaj packanja z njimi. In ne se delat, da si: "pojedla vso pamet sveta" OKEJ?... In sama se ne vtaknem nekam, kjer nimam dovolj izkušenj, da bi svetovala, saj smo tako zmenjeni na forumu, ne? lidka [sonce]

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

6. maj 2009 12:05

lidka, kateri pigmenti se pa mesajo z dusikom in natrijevo spojino? Pa pravis da govoris samo o temu kar poznas. Rimljanka ima kar prav. Barvila so kemikalije. Ampak ravno zaradi taksnega nacin uporabe izraza kemikalija, kot ga imas ti, je kemija, kemikalije in podobne izpeljanke na slabem glasu. LP, R.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

6. maj 2009 12:12

Ribaracarak, sama sem imela isti problem, rešila sem ga tako, da sem šla v Prometeja po fiksir (vem samo, da je prašek, ne vem pa, kakšna je sestava) in vanj za eno noč namočila hlače. Sploh ni drag, delovalo je pa dobro. Navodila so na vrečki. Srečno. RadaJem

neznan uporabnik

6. maj 2009 12:32

Ja punce, jst sm sicer nova pri vas ampak sem dolgo gostovala na kulslo in sem bila nonstop dobre volje od vaše prijaznosti.. zdele pa že nekaj časa opažam neko naeelektrenost in lovljenje za besede.. ma ja, sej bo, se bo... Drgač pa ja, itak je vse kemija, tut voda in zrak (ko je kemije preveč, nastopi fizika hehe..) In kolk zdele k se kregate molekulce divjajo po čisto vseh vaših celicah.. dejmo mal zažlajfat (zabremzat, potegnt ročno al kukrkol), k ste drgač tko fajn! pa brez zamere in lep pozdrav, sonček že sije!!! japaja

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

6. maj 2009 14:04

ribaracarak je napisal/a:

Kaj pa storiti, ko ti hlače pobarvajo rit in noge in če preveč šariš po žepih tudi roke?????

Sin je namreč kupil v Newyorkerju črne hlače za cca 45€, ki sem jih seveda oprala (tako kot običajno naredim  z vsemi novimi oblačili, ki se dotikajo kože). V ponedeljek jih je prvič oblekel in to dobesedno iz "štrika" na rit, saj je neka varianta, ki je ni treba likat.

In popoldan smo se čudili od kod črne roke, zakaj je straniščni pokrov črn .....

rrr
Tudi pri meni je bilo tako. Kupila sem hlače, sicer temno modre barve. Noge sem imela modre, sploh tam, kjer je bil šiv, sem imela črte, in tudi po tuširanju mi barva ni šla s kože. Barva se je dobro prijela tudi mojih rok, kar je bilo dobro vidno pri umivanju, ko je bil umivalnik moder. Vendar so težave minile, ko sem hlače nekajkrat oprala v pralnem stroju z navadnim praškom. Po moje bo tudi pri tebi tako. Dvakrat, trikrat jih operi, pa bo. Če pa res ne bo zaleglo, potem pa kupi fiksir. Drugače pa se fiksir dobi zraven barve za oblačila. Leni1, lani poleti je neka članica spraševala za barvanje tkanin iz umetnega materiala. Odgovorov se žal ne spomnim. Malo pobrskaj po starih temah, lahko da piše kaj pametnega. ˇ^~ˇ^~ˇ^ˇ~˘˘^^

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti