Barvanje oblačil

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

7. maj 2009 16:38

Rada jem in mambica, hvala za nasvete....Rimljanko bi pa vprašala: pa kako moreš, no

rrr

neznan uporabnik

8. maj 2009 8:07

Leni1, najbrz bos tezko prebarvala jakno, doma ne bos mogla ustvarit takih pogojev kot jih barvanje poliestra zahteva. Ce se bo pa ze kaj prijelo, pa jakna ne bo vec za nosit. Ce kupis se crno bos imela dve :) bberta

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

12. apr 2011 15:37

Je kdo že barval 100 % volno ? Imam bež jopico iz 100% volne in bi jo rada pobarvala na mornarsko modro. Kupila sem Simplicol barvo za barvanje tkanin, vendar piše v navodilih, da poliestrskih tkanin in volne ne pobarva. Ima kdo informacijo katero barvo bi morala kupiti za barvati volno ? Pa zanima me tudi kakšna izkušnja z barvanjem ? Andreja

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

13. apr 2011 9:27

Nihče še ni barval volne ?

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

13. apr 2011 19:20

Jaz sem barvala 100% volno. In sicer sem dobila v dar rocno pleteno jopico s salom, ki je pa bila zal ene cudne zelo svetle rumeno- sive barve in mi ni bila nic vsec. Zal. Povrh vsega mi je bila se malo kratka in sem si rekla( malo slabe vesti sem imela, ker vem, koliko dela je vlozenenega v tako darilo, da o pozornosti sploh ne govorim,) da velike skode verjetno pac ne bom naredila in sem jo pobarvala v temno rjavo. Barvala sem z italijansko barvo "Iride " posebej za volno in moram reci, da sem dobila cudovito rjavosiv odtenek. Pobarvala sem jo rocno, posusila na ravni podlagi, vmes sem jo se nekajkrat dodatno malo raztegnila, tako da je zdaj za par cm daljsa...pozitivna izkusnja torej. Ne vem pa ce v Slo to barvo dobis-cez mejo jo imajo v vseh bolje zalozenih trgovinah (drogerije, hipermarketi). lp lučka

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

14. apr 2011 8:33

O, Lucka, super....najlepša ti hvala za to informacijo. Pa ravno jutri grem v Italijo ! Bom nabavila in tudi sama poskusila....upam, da tudi meni uspe. A si jo to v kakšni kozici barvala...kakšni posodi ? Andreia

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

14. apr 2011 12:57

Torej, lahko barvas tudi v stroju, vendar ostane guma(tesnilo) umazana in je treba kar nekaj casa, da se barva spere, zato raje tisto malo, kar barvam, barvam rocno, v starem velikem loncu, ki ga ni skoda. Pomembno je, da barvas le volno oz. naravne materiale( ce so sivani s sinteticno nitjo, se ta ne pobarva, tudi pack barva ne prekrije, zato moras madeze prej odstraniti, novo oblacilo pa pustiti namoceno nekaj casa da se odstrani apretura.Mesane tkanine, ki vsebujejo najmanj 50,60 % naravnih vlaken ponavadi lahko barvas, vendar barve niso tako intenzivne. Dobro preberi navodila, vode daj raje vec kot manj, da kos plava v njej in mesaj z leseno kuhalnico, da se tkanina enakomerno pobarva.V barvo seveda das moker kos, ponavadi se doda se sol (vcasih tudi kis),odvisno. Pa upam da ti uspe! lp lučka

Andreia  

član od: 7.3.2005

sporočila: 255

15. apr 2011 13:59

Hvala ti Lučka ! Barvo sem včeraj nabavila. Šele danes, ko sem brala navodila sem videla, da obstaja tudi taka barva v tekočini. Jaz sem prahec kupila. S tekočino bi bilo najbrž lažje.... No, ko bo dovolj časa, pa poskusim z barvanjem. Andreia

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

2. avg 2012 10:26

V kateri trgovini v Italiji pa si to nabavila? Zelo zelo redko hodim tam na šoping, tko da bolj malo poznam. Škoda če se je ne dobi pri nas ...

Kako pa je z mešanico akril-volna? Ali pa angora-najlon? Ne vem zakaj ampak karkoli mi je všeč je v beli barvi, jaz pa bi kaj temnejšega Če pa je barva ok pa kroj ni 

OlivaB

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

2. avg 2012 12:35

Ali imate kakšne izkušnje z barvanjem v kemičnih čistilnicah? Imam en bombažen pulover in (vsaj do sedaj) se mi je zdelo preveč dela, da se z enim puloverjem ukvarjam doma.

rdkapica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti