Kako speči pito?

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

tema odprta - 5. maj 2003 11:33 | ogledi: 2.766 | odgovori: 6

Rada bi spekla čokoladno pito, kjer bo spodaj krhko (piškotno) testo, pečeno pa bom nadevala s čokoladno kremo.

Kako naj v porcelanastem pekaču z valovitim obodom spečem spodnji del, da se ne bo prijel dna? Ob zadnjem poskusu sem se močno borila za vsak kos pite.

Nataša

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

5. maj 2003 13:30

Obloži dno pekača s papirjem za peko, pa bo zadeva rešena. LP Loni

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

5. maj 2003 13:34

Peki papir je najboljša rešitev, le da obod ne bo več valovit. Lahko še poskusiš z maslom, da pošteno namastič rob in posipaš z drobtinicami, kar je viška pa streseš stran (drobtinic). Tudi to pomaga. Na dno lahko daš peki, na valovit rob pa to kar sem opisala.

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

6. maj 2003 7:01

Ne vem kakšno testo delaš, ampak jaz piškotno testo delam po receptu, ki ima veliko masla. Tako se bistveno manj prijema, polega tega je pa še okusnejše.

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

6. maj 2003 8:47

Nataša, ali lahko zaupaš recept za čokoladno pito? Sliši se dobro za nas čokoholike.

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

6. maj 2003 14:33

Recept za dooobrooo čokoladno pito najdete na www.kuki-grega.com Lep pozdravček vsem čokoholikom! Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 06. maj 2003 14:35:04

Natassa  

član od: 29.1.2003

sporočila: 97

7. maj 2003 9:36

Zdaj pa poročilo o rezultatu, čokoladni piti. Pred meseci sem jedla Hvastjino lešnikovo pito in zdaj stremim k čemu podobnemu. Upoštevala sem Tortičin nasvet in dno in stene namazala z margarino in posula z drobtinami. To se je izkazalo kot dober nasvet za dno, stene so se mi pa vseeno malo prijele. Naredila sem piškotno testo iz 15 dag moke, 8 dag margarine, 5 dag sladkorja v prahu in vanilijev sladkor. Moj pekač ima premer 25 cm, zato bi lahko bilo več testa. To sem pekla cca. 20 min. na 175 stopinjah (pred tem prepikala z vilicami), nato ohladila. Namazala sem s čokoladno kremo (v 0.5 l smetane stopim 200 g jedilne čokolade, lahko tudi kaj manj čokolade, dobro ohladim, stepem). Pri stepanju kreme sem imela tokrat smolo, ker se je smetana začela siriti. Vsaj mislim, da se je zgodilo to. Zato krema ni bila lepo kremasta, kot bi morala biti. Ko se pita v hladilniku strdi, jo namažem z nutelo in posujem s koščki lešnikov. Prihodnjič bom naredila več testa, da bodo dno in stene debelejši, predvsem pa bom bolj pazljiva pri stepanju smetane. Saj veste, na napakah se učimo. Nataša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti