Nujno-pecivo brez peke

ssimon  

član od: 21.4.2003

sporočila: 1

tema odprta - 3. maj 2003 13:37 | ogledi: 7.114 | odgovori: 7

Čez dva tedna bo moj sin imel birmo in že tako bom morala stati pred štedilnikom cel dan, zato bi rada, da mi svetujete, katero pecivo naj spečem, saj bi rada da mi ne bi bilo treba peciva peči.

Prosim vas torej, da mi pošljete ideje in recepte za peciva, ki jih ni treba peči.

Hvala!

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

3. maj 2003 16:17

Bajadera (recept je v bazi) je odlična taka sladica katere ni potrebno peči. Dana

DanaS  

član od: 23.2.2003

sporočila: 391

3. maj 2003 16:18

Ali pa lahko narediš tiramisu. Dana

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

4. maj 2003 9:20

Lahko naredite pecivo, ki se ga da zmrznit, kar pomeni, da ga naredite nekaj dni prej in se razbremenite. Ze omenjeni tiramisu se da zmrznit, potem potica, škofov kruh (ki je odličen, še posebej, če imate radi suho sadje), pa verjetno še kaj. Tudi domači prijatelj brez problema počaka nekaj dni. Lep pozdrav in veselo praznovanje

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

5. maj 2003 8:45

Meni pridejo na misel raffaelo kroglice, bombice (iz keksov), pecivo iz maslenih keksov in pudinga (keksi, puding, keksi, puding, keksi, puding, smetana), šarlota,... vendar pa je včasih s tem pecivom več dela kot z onim, ki se peče, naredit pa se tudi v glavnem ne more preveč v naprej.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

6. maj 2003 11:38

Okoli Bozica so v forumu predstavili zelo zanimivo sladico s skuto in gozdnimi sadezi brez peke. Mislim, da je bila to Sasa Venturini. Prebrskaj forum in bos nasla. Meni je bila zelo vsec. Ce recepta ne najdes lahko naredis: - rolado (ki jo speces ze kak teden prej in zamrznes, ob uporabi samo odmrznes in nadevas, predlagam z jagodami in sladko smetano) - kremsite (kupi ze peceno listnato testo, doma naredis samo kremo) - princeske (ravno tako kupi ze pecene) Pri nas dozivlja v zadnjih mesecih izreden uspeh pijana nevesta tako v zimski (z rumom in vanilijevim pudingom) ali pomladanski varianti (z jagodami in zanilijevo kremo, namocis pa z sladko vodo). V tem primeru je pecenja za borih 15 min, vsega dela skupaj pa za 30 min (vkljucno s pecenjem). Upam, da bo praznovanje lepo uspelo. ribica

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1692

6. maj 2003 14:27

Recept najdeš v forumu pod naslovom Božična/Novoletna večerja. LP Saša

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti