Govor na poroki

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. apr 2009 16:49

Res pa je razlika, da je ljudem, vajenim nastopov v javnosti lažje, vsaj tovrstna trema jih ne daje bogve kako. Drugače p, ja, spontanost, niti slučno branja ali govorjenja "na pamet" naučenga besedila..........boš izpadla kot one tri, ki so včeraj na eni naši nacionalni radio postaji skušale prepričljivo delati reklamo za en nujno potreben in sploh prehranski dodatek iz dveh "čudežev narave".

Koliko so bile prepričljive.............mene so prepričale, da NE pogledam, kaj šele kupim, ker je bilo tako zelo naučeno in neosebno.......... Buuuuuuuuuuhhhhhhhaaaaa (bi rekla moja dobra prijateljica T.).

rimljanka - zasebno mnenje

VilmaS  

član od: 10.10.2003

sporočila: 1067

23. apr 2009 16:53

Sicer so predhodnice že napisale bistvo, pa mogoče še moje mnenje. Če ti stvar ne gre od rok (mimogrede, meni tudi ne) in če te svatje ali kdorkoli zaradi neke kao tradicije prisilijo, da pocingljaš z vilicami po kozarcu, lahko zelo veliko poveš z malo besedami. Nakladanje načeloma utruja, vsaj mene.

Sicer je vse skupaj stvar okusa- lahko 15 minut nabijaš internetne verze, ki bodo poželi aplavz (že po defaultu), mogoče celo izvabili kakšno solzo na lice kakšne mamce (ki ne pozna www), kaj dosti več od tega pa dvomim da bi bilo... ampak ljudje smo si različni in jaz lahko govorim le zase oz. družbo, v kateri se jaz gibljem, tako da ti verjetno veš, kaj se od tebe pričakuje...

Jaz se po skoraj 20 letih poroke od mnogih voščil, verzov in govorov spomnim le kratkega nastopa moje sorodnice: "Ker mi govori ne ležijo najbolj, bom želje strnila v en sam stavek. Iskreno vama čestitam in želim, da bi se čez 20 let znala pogovarjati še o čem drugem kot le o vzgoji otrok in denarju."

Želje oz. priporočilo sva vzela resno in se obnese .

 

LP, V.

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

23. apr 2009 18:23

No, jaz za govore nisem, mogoče pa lahko pomagam s tem, kar sem napisala prijateljema za poroko. (Ne ravno mlademu paru) Takole: Na vajini skupni življenjski poti vama želimo, da bi srečna stopala po njej, z razumevanjem in ljubeznijo. Vselej se zavedajta, da vaju je združila ljubezen in da če ljubezen izgubita, izgubita vse. Zato jo čuvajta, da vaju bo spremljala vse življenje. Iztočnice, ki jih je napisala Vendelina jr. so res krasne, upoštevaj jih. sweets

lindi  

član od: 9.10.2008

sporočila: 11

23. apr 2009 21:43

Sploh ne vem kako se Vam naj zahvalim, da ste mi pomagali .Vsem, ki so mi dajali komentarje in me spodbujali da napišem par svojih misli. Res ste enkratna ekipa tukaj na tem forumu, saj vidim ,da vsi radi priskočite na pomoč , če kdo kaj potrebuje. Res bo najboljše da napišem, kaj pride iz srca kratko in jedrnato. lindi

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. apr 2009 7:36

Vendelina jr. je napisal/a:
Lady beginner je bila še tko mlada, ko je tisto pisala....saj je vmes že pozabila na verz. Lovljenje padajočega človeka je eventuelno naloga akrobata na cirkuškem trapezu, Vendelina jr.
Mlada pa glih tisti dan počena v glavo... Če bi zdaj tisti bedak padel, bi mu še na rebra stopila. Ta z akrobatom je pa dobra. Pa naj ne bi bila ti Jelenčkova moja prijateljica? In to med top 2... Kdo še rabi potem soovražnike? Začetnica

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

24. apr 2009 7:49

ZAČETNICA je napisal/a:
Pa naj ne bi bila ti Jelenčkova moja prijateljica? In to med top 2... Kdo še rabi potem soovražnike? Začetnica
Saj veš daaaaa:) Jaz te pridem pobrat, če rabiš. Samo pol me pelješ k Ilihu na tortico:) Hecam te nooo, tortico bi pa vseeno imela! Jelenckova

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

24. apr 2009 8:26

Dobro te pa se bom jaz nalašč spotaknila, da me boš pobrala, da bo vsaj nek razlog, da ti tortico plačam... Kdaj prideš? Začetnica

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

24. apr 2009 11:48

Lindi,le korajžno.Sedi za računalnik, zamisli si osebo ki jo poznaš(drugače ne bi brala govor) in piši iz srca.Od začetka je malo težje, vendar gre in besede so tvoje samo tvoje.Sama imam za seboj že nekaj takih govorov in verjemi ni tako hudo kot se zdi. Bodi kratka in jedrnata z pridihom humorja.Le korajžno!!!L.P. adalbert

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti