Palični mešalnik ali ročni mešalnik

soncnica7  

član od: 15.4.2009

sporočila: 3

tema odprta - 15. apr 2009 11:01 | ogledi: 7.153 | odgovori: 13

Pozdarvljeni!

Odločam se za nakup mešalnika, pa ne vem ali naj kupim palični mešalnik BOSCH MSM 6700 ali ročni mešalnik BOSCH MFQ 3580 S.

Pri prvem mi je všeč to, da je 600 W in da vzame manj prostora. Pri drugem sta mi pa všeč dve metlici.

Mislite, da bi lahko s prvim dobro zmiksala maso za pecivo, ali bi to bolje opravila s drugim, ki ima dve metlici?

Prosim za nasvet in vaše izkušnje!

Lep dan!

Soncnica

soncnica7

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

15. apr 2009 12:15

Poslušaj, v osnovi je škoda energije za tako dilemo. Kuharica, ki da kaj nase, ima oba aparata. Plus še multipraktik in sekljalnik, pa še mašino za rezanje........in še mnogo tega. Namesto tega, da razmišljaš, kaj bi kupila, razmisli o tem, kdo bo kupil tisti drug aparat, ki ga v prvem sunku ne boš kupila in kam boš postavila stalažo, na kateri boš imela stalno instalirane mga-jčke (jaz sem svojo razvila do nivoja konceptualne postavitve)))). Ker, s paličnim mešalnikom se super delajo kašice in kremne juhe in super se delajo omake in mezge.....jajca se pa bistveno lepše stepajo z dvema metlicama. Kreme tudi. Skratka, izmisli si en aprilski razlog za nakup enega aparata. Naslednjega ti naj nekdo podari za Dan zmage in Dan Evrope....naslednjega za začetek poletja in do Dedka Mraza boš imela že vso opremo. Vendelina jr.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

15. apr 2009 12:17

Vendelina Pozdravček!

soncnica7  

član od: 15.4.2009

sporočila: 3

15. apr 2009 12:31

Vendelina, hvala za odgovor. Moja kuhinja je tako majhna (beri čajna kuhinja, na žalost), da mi res pride prav vsak cenimeter. Bom še malo premlevala, mogoče bo kdo napisal še kakšen predlog oz. izkušnjo. Lp! soncnica7

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

15. apr 2009 14:26

Sončnica, s prva sem tudi jaz hotela svetovati, da se palični mešalnik in mikser uporabljata za čisto različne stvari, vendar sem po slikah na internetu videla, da gre za dva različna kompleta, prvi je na osnovi paličnega mešalnika z (med drugim) dodatkom za stepanje, drugi pa mešalnik z (med drugim) nastavkom za palični mešalnik. Glede na prostorsko stisko je verjetno res bolje kupiti vse v enem, mogoče se splača razmisliti le, kaj potrebuješ bolj - palični mešalnik ali mikser in se na osnovi tega odločiš za enega ali drugega. piščanec

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

15. apr 2009 14:34

Definitivno drugega! Mikser, ki ima dodatek še za palični. (no, vsaj jaz bi se odločila tako, če bi bila na tvojem mestu). 450 W spodobno opravi vsako tako delo, brez skrbi! (imam 450 W mikser in 300 W palični, pa je dovolj)

Atina

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

15. apr 2009 15:07

Se popolnoma strinjam z Vendelino, ker pa omenjaš prostorsko stisko, pa se definitivno drži nasveta, ki ga je napisala Atina. To je samo moje mišljenje, naredila boš pa seveda po svoje, kar je edino pravilno. galja

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

15. apr 2009 18:28

Če imaš majhno kuhinjo predvidevam da tudi ne pečeš ne vem kako veliko. V tem primeru bi se jaz odločila za palični mikser.Kadar gremo na dopust, ga vedno vzamem s seboj. Z njim se da kar ok narediti maso za kakšno rolado, pa tudi za biskvit, tam je tako dobro na roke vmešati moko, ker je moj palični malce švoh.Pri paličnem imaš veliko dodatkov, tudi posodico z dodatnim rezilom , ki ti lahko služi kot nekakšen multipraktik

moje mnenje prosim

mizarka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. apr 2009 20:00

Vsekakor ročni, če imaš prostor samo za enega.

Vanja

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. apr 2009 7:22

Ročni mešalnik, saj ima tudi paličnega zraven plus še sekljalnik, palični na žalost nima vilic za gnetenje testa, ti znajo tudi priti čisto prav, kdo pa je rekel, da te ne bo čez npr. leto dni zagrabilo, da bi doma kruh pekla ali kaj podobnega.

Toliko, da bo ljudstvo vedelo, o katerih dveh teče beseda:

http://www.nakupovanje.net/bosch-msm6700-palicni-mesalni

http://www.ceneje.si/bosch-rocni-mesalnik-mfq-3580

 

PS Tale mikser je naša najnovejša pridobitev, ker je prejšnji razpadel, sicer mi imamo samo mikser, ker palični in sekljalnik imamo posebej. In je čisto dovolj močan.

 

Loni Makaroni

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

16. apr 2009 7:32

Sončnica7,lahko kupoš oba,saj ni pravilo da vsi kuhinjski pripomočki morajo biti v kuhinji.Moj mešalnik je v bifeju v dnevni sobi,ko ga rabim ga prinesem v kuhinjo. golubić

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti