Peka kruha

sarlota  

član od: 1.4.2008

sporočila: 3

tema odprta - 13. apr 2009 20:54 | ogledi: 3.047 | odgovori: 2

ŽE VEČKRAT SEM POSKUŠALA SPEČI DOBER KRUH, PA MI NE RATA, SAJ JE VEDNO NA SREDINI POCAST.

NE VEM KJE GA POSERJEM. SESTAVINE STEHTAM PO RECEPTU. LEPO MI VZHAJA KO PA JE PEČEN PA NI V REDU.

sarlota

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. apr 2009 21:05

sarlota ( dobrodošla na kulinariko ), eno od pravil komuniciranja na forumih je uporaba malih črk, velike pomenijo kričanje.

glede kruha: ni nobene magije, če ti ni kruh predebel ( morda poskusi za enako količino večji pekač, da zmanjšaš debelino ). Vsak kruh, takoj po pečenju, če ga še vročega režeš je pocast. Pusti kruh pri miru, recimo dve uri, in ga potem poskusi ( ko ga izvadiš iz pekača, ga mal poškropi ( premaži ) z vodo,  zavij v prt   ) in to je to. Če ti je skorja kruha v redu, mora bit pečen.

ežoj

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

13. apr 2009 21:24

Pa ko boš postavila v prt zavit hlebec kruha da se ohladi, ga postavi pokonci, nasloni ga na steno ali kaj takega, če ga boš postavila v tak položaj kot si ga pekla, se bo še kuhal naprej. Če votlo zadoni, ko potrkaš po dnu hlebca, je gotovo pečen.

Pa ne obupaj, kruh iz rženih in podobnih mok je vedno malo bolj pocast, če te to moti, dodaj belo moko ali se prepričaj, da ni pocast ampak sočen.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti