Nasvet glede psa

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

12. apr 2009 7:56

Frina, iztrebek bi na tvojem mestu z lopato pobrala in ga vrgla na sosedov vrt. Dosledno. Me zanima, če se bo potem še vedno smejal. Pa imam zelo rada živali, samo grozno me motijo takšni neodgovorni lastniki, ki jim ni mar, kaj počnejo njihove živali. Na koncu pa nastradajo nič krive živali - bodisi kakšnemu norcu prekipi, pa žival zastrupi, ali pa jo povozi avto, ker ni pod nadzorom. Lastnik en teden jokca, potem si pa omisli novo žival in ji spet pusti, da hodi in se*je, kjer se ji zljubi. RadaJem

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

12. apr 2009 8:52

Se strinjam s tabo Frina,pes mora biti na vrvici ,ko greš z njim na sprehoddoma ali pa za ograjo če je spuščen.Tudi v naši vasi je par takih ,ki so neodgovorni psi se sprehajajo po sredini ceste,tako da je zelo nevarno za promet.Če jih pa opozoriš te pa samo gleda kot te.. . Iztrebke pa nazaj k sosedu kot je rekla Rada Jem. Milži

angela33  

član od: 28.2.2008

sporočila: 71

12. apr 2009 10:25

Frina, dobro si to napisala. Največkrat je največja težava neodgovornim lastnikom pojasniti, da so neodgovorni. V našem bloku se je že zgodilo, da je pes lulal v dvigalu, pa lastik tega seveda ni počistil. To, da pa moramo poslušati lajanje psa v sosednjem prostoru, ker ni naučen biti sam v stanovanju, pa je že nadaljevanje zgodbe. Tisti, ki pa si upa kaj povedati, pa je..., no saj vemo, kako se ljudi poniževalno ozmerja. angela33

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

12. apr 2009 10:46

No mi imamo pa ravno obraten problem...poleti smo dobili sosede in posledično tudi psa skupaj z njimi. Nič ne rečem,obožujem ta mala kosmata bitje, in njihov koker je ena mala luštna kepica. Vse lepo in prav,večkrat je prišla pogledat našega njufija in potem domov. No zdaj pa je vsak dan cel dan pri nas, skoz laja na mačke (naš perfektno shaja z njimi),skače po obiskih,vedno ko pelejem svojega na sprehod teče za mano. In verjemite,da ni prijetno na sprehodu čuvati malega hiperaktivca,ki skoči pod vsak avto, nazadnje sem jo vlekla iz reke, ker je pogumno zaplavala z našim (ki ima 50kg več kot ona)... In včerj mi je res dvignilo pokrov,ko smo sedeli zunaj z obiski in se je pol ure drla na mačko,ki je spala na klopi...na koncu sem jo zagrabila in vlekla k njim domov in privezala. Ampak ko mi bo enkrat res počilo bo po zraku letela domov. Pa vem da se sliši grdo ampak če imaš psa poskrbi zanj...naj bo doma! Roncolino

petkica  

član od: 15.12.2006

sporočila: 744

12. apr 2009 12:35

ursula-ce je napisal/a:
petkica, ne vem zakaj so se pojavile zvezdice, namesto ****-tzu (ši-cu). Mogoče bo sedaj prijelo. ursula-ce
Zato, ker se na KulSlo ne sme preklinjat . Poizkusi napisati pomanjševalnico besede špica

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. apr 2009 20:17

Tisti, ki se zgražate nad sosedi, ki niso navdušeni nad vašim psom... prisluhnite še moji zgodbi.

Imam labradorko - šli sva v malo šolo in tudi na osnovni tečaj. Uboga na besedo, ne laja, naredili smo ji resnično velik pesjak in izolirano uto. Doma ni NIKOLI izpuščena. Ko greva na sprehod v naselje, je dosledno na vrvici. Na polju ter v gozdu jo izpustim, da prosto teka. Ko jo pokličem, takoj priteče.

Sosedova psička je enake barve in zelo podobnega izgleda. Skoraj vedno je bila prosta. Na našem vrtu je kopala luknje po travi in zelenjavnih gredicah, tudi kakala... ponoči se je potepala po vasi in velikokrat domov prinesla kakšno kokoš. Teka tudi za kolesarji, otroci na rolerjih... Ker se s sosedi nočem prepirati in imam pse zelo rada, nisem rekla nič. Vrt sem pač za silo zaščitila... Potem pa so nekega dne zastrupili našo psičko. Komaj komaj je preživela, potrebna je bila celo operacija želodca. Izvedeli smo, da so jo zamenjali s sosedovo - pač nekdo, ki je imel dovolj ukradenih kokoši, raztrganih hlačnic in lukenj na vrtu. Takrat se mi je utrgal film... in sem šla to sosedi tudi povedat. Bilo ji je zelo hudo in obljubila je, da bo na psičko poslej pazila. Tega se ni držala. Ko sem dobila račun za operacijo in zdravljenje, sem ga nesla pokazat. Nobenih besed ni bilo treba. Od tedaj je mir, razumemo se pa tudi še vedno dobro.

Če imate kakršnokoli žival, ste zanjo odgovorni. In pika.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti