Pecivo iz keksov

leptir  

član od: 1.4.2009

sporočila: 35

tema odprta - 2. apr 2009 23:04 | ogledi: 9.740 | odgovori: 13

sem nova tu gor, pa me zanima kako naj porabim albert kekse?

leptir

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

2. apr 2009 23:35

Zdej pa že mal pretiravate s temi vljudnostnimi besedami! Sej človeka kr mine kej gor napisat, če že v prvi vrsti al napadate al kritizirate al karkoli že.. Bi večkrat kej komentirala, pa ko berem komentarje, me kr mine, kr se ne želim kregat.. Sej vsi poznamo besedi prosim in hvala, ampak pretiravat pa tud ni treba.. sa_ sha

cellnet  

član od: 5.7.2005

sporočila: 566

3. apr 2009 1:14

zmlete v drobtine z malo stopljenega masla lahko uporabiš za podlago za pite (npr. skutino). cellnet

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

3. apr 2009 1:18

Zelo dobro je tole - plast albert keksov, plast čokoladnega pudinga, ponavljaš, dokler ne zmanjka, na vrhu stepena sladka smetana in potreseno s kakavom. Najbolje, da čez noč odstoji v hladilniku.

To je bilo moje prvo pecivo pri kakšnih 10 letih in še danes imam ta okus v spominu. Pa še dobro je -preprosta varianta madjarice.

 

Dobrodošla na kulinariki!

katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

3. apr 2009 2:17

300 g piškotov, 200 g zmletih mandljev, 1/4 l stepene smetane, kozarček amaretta

1/4 l mleka, naribana limonina lupina, 4 rumenjaki, 120 g sladkorja v prahu z vanilijo, malo soli

Piškote zmeljemo in zmešamo z mandlji, dodamo smetano in amaretto in vse skupaj nadevamo v tortni model. Čez noč postavimo v hladilnik.

Mleko z limonino lupino zavremo, lonec pokrijemo in pustimo stati, da se malo ohladi. Rumenjake, sladkor in malo soli stepamo, dokler ni mešanica svetlorumena, potem pa jih počasi vlivamo v mleko v posodi nad soparo. Stepamo dokler se mešanica ne zgosti v kremo.

Kremo polijemo čez piškotno maso.

 

nola

kroki  

član od: 22.10.2003

sporočila: 508

3. apr 2009 8:16

Skuhaj jabolka z malo limone, sladkorja in cimeta, jabolka odcedi, jabolka zmiksaj, v vodo zakuhaj vanilijev puding, potem zlagaj albert kekse, puding, čežana, ko se ohladi pa stepeno smetano.........

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

3. apr 2009 8:21

Za skutine ledene kocke, recept je v bazi. Lep dan vsem! leny

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. apr 2009 10:46

Prosim in Hvala ne bosta nikoli šla iz mode. Drugače pa sem (rekorderka v ponesrečenih poskusih, ki me sploh niso ustavili) prvič naredila nekaj, kar je imelo vsaj sledi užitne in vizualne sladice ravno z albertovimi piškoti (sem kar malo nostalgična). Namreč, položila sem piškote v pekač, čez sem dala ožete odcejene marelice iz kompota, vse skupaj pa sem polila s pudingom, ki sem ga skuhala s kompotno vodo in dala pekač za 8 ur v hladilnik. In misli, da sem dala dve plasti piškotov, da je bila podlaga kolikor toliko stabilna. Vendelina jr.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. apr 2009 10:59

Mrzli pes - plast piškotov, plast čokoladne maslene kreme, v podolgovatem modlu. Mamamia

mamamia

leptir  

član od: 1.4.2009

sporočila: 35

4. apr 2009 23:45

vsem najlepša hvala leptir

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti