Recept za dolg in dober zakon

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

20. mar 2009 15:20

Samo trda šola in vztrajen ter dosleden trening - moža seveda .  Sicer pa mislim, da bi ravno v tej zadevi rabili predvsem moško gledanje - svojega tako ali tako že poznamo.

Mimogrede, inteligentka, ti pa znaš zastavljati teme (in včasih ti uspe kaj napisati  celo brez  hahahaha..).

Cila

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

20. mar 2009 15:55

Mož je kot parket - če ga v prvo dobro položiš, lahko celo življenje hodiš po njem ...

 

mamamia

mamamia

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

20. mar 2009 15:57

LP

cervus

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

20. mar 2009 16:10

mamamia je napisal/a:

Mož je kot parket - če ga v prvo dobro položiš, lahko celo življenje hodiš po njem ...

 

mamamia

mamamia

Mamamia.

Ampak jaz bi dodala, da je redno loščenje s polir pasto vseeno potrebno

Mojca

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

20. mar 2009 16:18

V nedeljo bova praznovala 40.obletnico poroke, istočasno pa še mož rojstni dan, ker sva se poročila na njegov 27. rojstni dan.Odločila sva se, da bova praznovala sama in odpotovala za 4 dni. Ob sklenitvi zakonske zveze mi je ženin podaril prstan, ob srebrni poroki sem kupila nove prstane jaz za oba, ob 40-letnici pa sem si zažela samo navaden srebrn obroček. Originalna poročna prstana sva podarila jaz hčerki ob njeni poroki, mož pa sinu ob njegovi poroki. Unverzalnega recepta za dolg zakonski staž praktično ni, oz. ima vsak svojega, tako kot na kulinariki, kjer vsaka kuharica k osnovnemu receptu doda še nekaj svojih začimb in pikantnosti. . Mogoče bo povedal vse ta citat avtorja Guy de Maupassant iz knjige Njeno življenje, ki se zaključi z mislijo glavne junakinje knjige Jeanne: "Življenje, lejte, ni nikoli niti tako dobro niti tako slabo, kakor se človeku zdi." larisa1

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

20. mar 2009 16:30

'Človeka, ki ga ljubiš, ne moreš osrečiti, tudi če izpolniš vse njegove želje, dokler tudi sam nisi srečen.'

tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 20. mar 2009 16:30:58

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

20. mar 2009 16:34

Larisa iskrene čestitke ob tako lepi obletnici in seveda prijetno potovanje in še veliko skupnih let. Ja res je, nikoli ni tako dobro, da bi ne moglo biti boljše, in nikoli tako slabo, da ne bi moglo biti slabše. Prav tako, kot morata biti dva , da se zaljubita, tako morata biti tudi dva, da vstrajata skupaj, da skupno gradita in vlagata v zakon. Brez tega prav gotovo ni uspeha. Ob vsem tem, pa ne smemo nikoli pozabit, da sta mož in žena kljub temu še vedno vsak svoj človek in imata vsak svoje potrebe, svoje želje in cilje. In tu moramo partnerju zaupati in mu dati možnost, da svoje interese tudi ,( v razumni meri ) izpolni. Le srečen moški je lahko dober in srečen partner. In le srečna in izpolnjena ženska je lahko ljubeča partnerka. A ja midva sva skupaj 17 let, od tega poročena 13 let. patka

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

20. mar 2009 16:48

Nekje sem prebrala, da je slab spomin (in sposobnost odpuščanja) recept za dober zakon... Mogoče se sliši neumno, ampak v resnici se midva dosti boljše razumeva, odkar je moj spomin malo slabši in se ne spomnim vsake besede izpred 10 let. Včasih sem mu res še kakšno stvar za par let nazaj naprej vrgla, zdaj se pa ne spomnim, pa se pač ne morem sekirat. On je pa itak bolj sklerozne sorte, ko gre za vsakodnevne malenkosti...

V resnici mislim, da je potrebno ohraniti svoj jaz in isto pustiti tudi partnerju, spoštovanje je bistvenega pomena, brez komunikacije vse propade (oz. to zame ni zakon, potem sta samo cimra). Fajn je, če probaš vsak dan najti kaj na svojem partnerju, kar ti privabi nasmešek na obraz. Celo takrat, ko ti gre nepopisno na živce (to vsi poznamo, a ne?). Pa ne pozabit, da človek še sam s sabo ni vedno zadovoljen...

Sicer pa nama uspeva že 16 let, 6 v zakonu...

čoko

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

20. mar 2009 17:09

JA, JA lidka kaj pomeni tisto, da ima še enega očka? a, da je tvoj bivši dobil partnerja? ja zakon... da vsaj nista brezveze vztrajala skupaj. in bravo, mala je srečna, ker so njeni starši neobremenjeni.. saj to je pomembno pri ločitvi, da jih ne obremenjujemo in, da ostaneta oba starša odgovorna do otroka.. tako otrok ni izgubil, ampak pridobil - oba ima, pa še zadovoljna sta, če sta pametna!!!! tako.. ja hvala cila - pravijo, da sem polna idej.. kot pika nogavička - pa še malo rdečkaste lase imam; in te teme me zanimajo - saj smo na kulinariki - in tu so bistveni recepti hahaha (ups, se zabavam).. torej tudi recept za partnerstvo prav pride.. saj v resnici je kot vse v življenju - začimbe ga naredijo bolj aromatičnega... torej, v zakonu - sem prišla do sklepa je najpomembnejša ljubezen... to veže, povezuje.... jaz pa imam bolj kot ne smolo v lajfu - moji partnerji mi vedno govorijo, kako me imajo radi - ljubijo me pa ne (ta zadnji je tak - baraba)... ne vem v čem je poanta... ampak, to že ni dobra osnova.. in k mami vedno hodi sam, ker ona tako hoče.. je tri ure stran, živi sama in on ostane pri njej tri dni.. kaj mislite o tem?! že tako se stvari med dvema lahko kmalu spremenijo... sex in druženje v postelji pa povezuje, zbliža.. in pogovori ob tem poglabljajo vezo... jaz pa itak ne štekam teh moških spolov... kdo bi razumel.. ker jaz v zvezo grem s polno paro in vsemi čustvi... no ja... bo že... pa še kaj povejte bejbe... pa, pa inteligentka

neznan uporabnik

20. mar 2009 17:20

recepta za dolg in srečen zakon ni. so pa zakonske zveze,ki trajajo praviloma podvržene zakonitostim matriarhata. ženske imajo bolj razvit družinski čut in prirojeno sposobnost vodenja družine.pa lep pozdrav. hmm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti