Nepšenični kruh!

ajtak  

član od: 4.1.2009

sporočila: 5

tema odprta - 14. mar 2009 12:09 | ogledi: 2.892 | odgovori: 4

Pozdravljeni!

Moj sin ima alergijo na pšenico, ne pa tudi na gluten. Tako lahko uživa ječmen, oves, piro... Zanima me, ali bi mi ratal kruh iz katerekoli druge moke in da mi ne bi bilo treba dodajat pšenice?

Poskusila sem že pa vedno neuspešno. Zadnjič sem vzela brezglutensko moko in ajdovo ter jo mešala 1:1 pa je bil kruh dober samo isti dan, drug dan trd ko kamen!

Prosim za kakšno idejo.

lp

ajtak

kuharica Mici  

član od: 30.9.2004

sporočila: 276

14. mar 2009 13:38

Mi pečemo pirin kruh ves čas. Počaka kakšne 3 dni, po potebi tudi več. Lahko pa svež kruh narežeš na kose in ga zamrzneš. Recept za pirin kruh ni nič posebnega, samo pšenično moko nadomestiš s pirino. Če dodaš vanj še kaj olja (lahko cel dcl), se bo bolj počasi sušil. Je pa po našem okusu daleč najboljša polnozrnata pirina moka iz Rangusovega mlina (najdeš v večini marketov) Lp kuharica Mici

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

14. mar 2009 14:27

Tudi jaz pečem samo pirin kruh. Včasih dodam malo ovsenih kosmičev in lanenega semena, par žlic olja pa vedno. Kruh res ostane svež 3 dni. Lisa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. mar 2009 23:19

Meni je izredno všeč tale:

http://vsi-zdravi.org/index.php?option=c

Krompirjev škrob sem kupila v Eurospinu. No, pa tudi ostali trije recepti se mi sliđijo zanimivi.

Loni Makaroni

Lotti  

član od: 13.10.2006

sporočila: 343

15. mar 2009 9:19

Pirin kruh je fantastičen, pa tudi jaz ne dodajam nič pošenične moke poleg... Ajdov pa mislim, da brez dodatka bele moke ne uspe... Lp, Lotti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti